Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία να μπω στα Windows 10


giorgos1966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ωχ μη μου λες τετοια....Και εχω κατι φακελους που δεν ηθελα να χασω. Ειναι πολυ σημαντικοι.

Να ρωτησω τωρα γιατι δεν το κατεχω πολυ (συν οτι δε ξερω αγγλικα) : τι εντολη θα γραψω ακριβως κτλ.Μηπως μπορεις να με κατατοπισεις ποιο αναλυτικα. Δισκο τον C η τον G που ειναι κατακοκινος θα βαλω.Και παραπερα τι να γραψω; Ευχαριστω

Φτιάξε ένα live linux usb και μπες στο δίσκο σου και πάρε ότι θέλεις. Μετά κάνεις format και ησυχάζεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φτιάξε ένα live linux usb και μπες στο δίσκο σου και πάρε ότι θέλεις. Μετά κάνεις format και ησυχάζεις.

Πως γινεται βρε φιλε μου αυτο.Πες μου σε παρακαλω, να σωσω τα αρχεια μου και να του κανω ενα φορματ να τελειωνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κατέβασε την έκδοση ubuntu.  Αφού κατέβει, με το rufus θα 'γράψεις' το iso στο στικάκι. Αν έχεις αρχεία στο usb κράτα πρώτα αντίγραφα γιατί απ' ότι θυμάμαι τα σβήνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέβασε την έκδοση ubuntu.  Αφού κατέβει, με το rufus θα 'γράψεις' το iso στο στικάκι. Αν έχεις αρχεία στο usb κράτα πρώτα αντίγραφα γιατί απ' ότι θυμάμαι τα σβήνει.

Αυτες ειναι οι οδηγιες μετα; https://www.ubuntu.com/download/desktop/create-a-usb-stick-on-windows

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι.

Τα προγραμματα τα κατεβαζω στο λαπτοπ.Μετα τι κανω...Ο σταθερος εχει το προβλημα.Θα παρω το στικακι και θα το βαλω στον σταθερο; Πρωτη φορα το επιχειρω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Bάλε το στικάκι στο pc, βάλε μπρος το μηχάνημα και μόλις δείξει το λογοτυπο της gigabyte πάτα το F12 για το boot menu. Επέλεξε το usb-zip ή usb hdd, μόλις δείξει την εικόνα του ubuntu επέλεξε 'try ubuntu' για φορτώσει εικονικά το ubuntu. Τα είπα μαζεμένα, για οποία διευκρίνηση ρώτα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, δες λίγο το post #22.

Σε ευχαριστω πολυ να εισαι καλα.Προχωραω να δω! Ενταξει το εκανα.Τωρα τι κανω;εβγαλε κατι φακελους κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρακαλώ!

Με εβγαλε σε μια πορτοκαλι οθονη και αριστερα εχει κατι φακελους κτλ.Τωρα για να παρω τους φακελους της επιφανειας εργασιας που ειχα, πως γινεται;Που θα τους αποθηκευσω; Πρωτογνωρα για μενα και ζηταω συγνωμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Περίμενε λίγο να το ψάξω.


Μπες στον δίσκο αυτόν που είχε τα windows και πήγαινε στο users ή χρήστες. Εκεί έχει έναν φάκελο desktop, δες μήπως εκεί υπάρχουν τα αρχεία που θέλεις.

 

Δες και αυτό το video:

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Δυστυχώς το ubuntu δεν μπορεί να διαβάσει τον δίσκο. Περίμενε μήπως δει το θέμα κάποιος πιο έμπειρος και βοηθήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...