Προς το περιεχόμενο

Αδυναμία να μπω στα Windows 10


giorgos1966

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά κάτι έγινε και τώρα δε μπαίνω στα Windows 10.Μου βγάζει επανεκκίνηση... και άλλες επιλογές αλλά δε μπαίνει με τίποτα. Με την γραμμή εντολών μπορώ να κάνω κάτι; Τι να πατήσω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 45
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Από κινητό γράφω φίλε. Μου βγάζει κανονικά το εικονίδιο των Windows κ αμέσως μου πετάει μνήμα ότι κάποιο πρόβλημα υπάρχει και θέλει επανεκκίνηση. Την κάνει αλλά κ πάλι τα ίδια. Το μόνο που βγάζει είναι επιλογές για προχωρημένους
Safe mode πώς θα μπω μήπως κάνω κάτι;
 

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου βγαζει μπλε οθονη και κανει επαννεκινηση? Μπορεις να δεις πιο error ειναι αυτο?

Κανονικα αν κλεισει αποτομα δυο φορες, οταν ξεκινησει παλι παλι θα σε βγαλει στο μενου του system recovery για τα παραταιρω. Απο εκει επελεξε να γυρισει σε last known good configuration.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαναφορά σύστημα

Ανάκτηση είδωλο

Επιδιόρθωση κατά την εκκίνηση

Γραμμή εντολών

Ρύθμιση εκκίνησης

Επιστροφή προηγούμενη έκδοση

 

Αυτά μου βγάζει. Επαναφορά έκανα κ τίποτα. Επιδιόρθωση κ τίποτα.

Στην αρχή γράφει κατω:bad system confing info

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και σε εμένα τα ίδια.

Δούλεψα κανονικά μέχρι τις 17:00. Άφησα τον υπολογιστή ανοικτό και στις 18:00 βρήκα την παρακάτω εικόνα.

Έχω σταθερό υπολογιστή με Windows 10

IMG_20170510_190204.jpg

 

Ότι και να κάνω γυρνά πάλι εδώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Αυτο γραφει: G:/WINDOWS/System32/Logfiles/Srt/SrtTrail.txt

 

Aπο τον C δισκο μπας και πηγε το λειτουργικο στον αλλον δισκο που εχω. Bοηθανε αυτες οι φωτογραφιες. Παντως G δισκο δεν ειχα ποτε μου...

 

SSxtQjM.jpg

 

 

lrXPQT4.jpg

 

g0sxnHW.jpg

 

 

nlBZPZ4.jpg

 

G2uVOiI.jpg

Επεξ/σία από giorgos1966
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επέλεξε επαναφορά του συστήματος στο πιο πρόσφατο και λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα σου.

To εκανα φιλε μου αλλα τιποτα...

system restore μονο. τιποτα δε προκειται να παιξει αλλο.

Ουτε αυτο αλλαξε κατι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σου εχει χτυπησει ο config φακελλος δε σε σωζει τπτ αλλο εκτος απο φορματ εκτος και αν σου πετυχει αυτο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eKH0dGX4KeA&app=desktop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη σου εχει χτυπησει ο config φακελλος δε σε σωζει τπτ αλλο εκτος απο φορματ εκτος και αν σου πετυχει αυτο.

 

https://www.youtube.com/watch?v=eKH0dGX4KeA&app=desktop

Ωχ μη μου λες τετοια....Και εχω κατι φακελους που δεν ηθελα να χασω. Ειναι πολυ σημαντικοι.

Να ρωτησω τωρα γιατι δεν το κατεχω πολυ (συν οτι δε ξερω αγγλικα) : τι εντολη θα γραψω ακριβως κτλ.Μηπως μπορεις να με κατατοπισεις ποιο αναλυτικα. Δισκο τον C η τον G που ειναι κατακοκινος θα βαλω.Και παραπερα τι να γραψω; Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτον που εχει το λειτουργικο σου θα βαλεις, δλδ c, οσων αφορα τις 2 εντολες τις λεει στο video, απλα δεστο. Αν δε τα καταφερεις βαλτον σα δευτερο σε καποιο αλλο πισι και παρε τα αρχεια σου, ή ανεβασε το μηχανημα με live cd και παρτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτον που εχει το λειτουργικο σου θα βαλεις, δλδ c, οσων αφορα τις 2 εντολες τις λεει στο video, απλα δεστο. Αν δε τα καταφερεις βαλτον σα δευτερο σε καποιο αλλο πισι και παρε τα αρχεια σου, ή ανεβασε το μηχανημα με live cd και παρτα.

Μπαινω μεσα στις εντολες αλλα με ξεκιναει με Χ .Κατω γραφει οτι δε βρισκει το αρχειο....

O7iL3VU.jpg

Επέλεξε επαναφορά του συστήματος στο πιο πρόσφατο και λογικά θα διορθωθεί το πρόβλημα σου.

Δε βλεπω καπου να λεει στο ποιο προσφατο αλλα ολες τις επιλογες για προχωρημενους τις δοκιμασα.Τζιφος...

Κατι πατησα προχθες στις εντολες που μπηκα και τικαρισα και τους 8 πυρηνες του επεξεργαστη...κατι τετοιο δε θυμαμαι.Καλα να παθω τωρα...ουφ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...