Προς το περιεχόμενο

Πτυχιακή και λογοκλοπή


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γιατί να μην αντέξουν; Αν γίνουν "όπως πρέπει να είναι" τι θα συμβαίνει - θα παλεύουν με άγρια θηρία;

 

Το λογικό είναι ότι αν γίνουν τα πράγματα "όπως πρέπει να είναι" με σωστή εκπαίδευση και παροχές, τότε θα πρέπει να τελειώνουν ακόμα περισσότεροι και δεν θα μένουν αιώνιοι φοιτητές.

 

Όσο οι φοιτητές θεωρούν ότι

 

- Φτάνοντας στο τελευταίο έτος, θα πρέπει να περνάνε χωρίς ιδρώτα.

- Αν γράψουν > 4 και είναι στα τελευταία έτη, θα πρέπει να περνάνε.

- Αν δεν έχουν λεφτά για ενοίκιο στο τελευταίο έτος και ξενοικιάσουν, θα πρέπει να περνάνε.

- Αν γραφτούν στη x,y,z κομματική της σχολής θα πρέπει να τους δίνονται τα θέματα.

 

Όχι, δε θα παλέψουν με άγρια θηρία. Τον ίδιο το Γκοτζίλα θα δουν μπροστά τους.

 

@LongTom Λες για τους καθηγητές έτσι; Δε μπορώ να έχω γνώμη, δεν ξέρω αλλά υποθέτω ότι σαπίλα υπάρχει και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 47
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όσο οι φοιτητές θεωρούν ότι

 

- Φτάνοντας στο τελευταίο έτος, θα πρέπει να περνάνε χωρίς ιδρώτα.

- Αν γράψουν > 4 και είναι στα τελευταία έτη, θα πρέπει να περνάνε.

- Αν δεν έχουν λεφτά για ενοίκιο στο τελευταίο έτος και ξενοικιάσουν, θα πρέπει να περνάνε.

- Αν γραφτούν στη x,y,z κομματική της σχολής θα πρέπει να τους δίνονται τα θέματα.

 

Όχι, δε θα παλέψουν με άγρια θηρία. Τον ίδιο το Γκοτζίλα θα δουν μπροστά τους.

 

@LongTom Λες για τους καθηγητές έτσι; Δε μπορώ να έχω γνώμη, δεν ξέρω αλλά υποθέτω ότι σαπίλα υπάρχει και εκεί.

Το σχόλιο μου ήταν για τους καθηγητές και το ότι κάποιες φορές ισχύει το "δεν με πέρασε" ή το "αφήνει αβέρτα" που λένε οι φοιτητάδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσο οι φοιτητές θεωρούν ότι

 

- Φτάνοντας στο τελευταίο έτος, θα πρέπει να περνάνε χωρίς ιδρώτα.

- Αν γράψουν > 4 και είναι στα τελευταία έτη, θα πρέπει να περνάνε.

- Αν δεν έχουν λεφτά για ενοίκιο στο τελευταίο έτος και ξενοικιάσουν, θα πρέπει να περνάνε.

- Αν γραφτούν στη x,y,z κομματική της σχολής θα πρέπει να τους δίνονται τα θέματα.

 

Αν το να "γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει να είναι" που είπες αφορά μόνο αυτές τις καταστάσεις που έγραψες παραπάνω, τότε εντάξει.

 

Διότι αν "γίνουν τα πράγματα όπως πρέπει να είναι" συνολικά στην τριτοβάθμια εκπαίδευση (αλλά και πιο πριν), τότε θα πρέπει να περνάνε σχεδόν όλοι και σίγουρα φτάνοντας στο τελευταίο έτος θα πρέπει να έχουν αρκετές γνώσεις ώστε να περνάνε χωρίς ιδρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...