Προς το περιεχόμενο

Το Instagram ανακοίνωσε ότι έφτασε τους 700 εκατομμύρια χρήστες


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν και ενδεχομένως ορισμένοι να πίστεψαν ότι η αντιγραφή ενδιαφερόντων ή και επιτυχημένων ιδεών από τους ανταγωνιστές του, θα ήταν συνταγή… αποτυχίας για το Instagram, το κοινωνικό δίκτυο συνεχίζει να εκπλήσσει.

Το photo-oriented κοινωνικό δίκτυο που έχει εξαγοραστεί από την εταιρεία του Mark Zuckerberg, αντέγραψε σχεδόν οποιαδήποτε ιδέα του Snapchat που μπορούσε και από ότι φαίνεται η συγκεκριμένη τακτική απέδωσε καρπούς. Πρόσφατα, το Instagram ανακοίνωσε πως οι χρήστες του σήμερα είναι 700 εκατομμύρια.

 

Το συγκεκριμένο νούμερο παρουσιάζεται κατά 100 εκατομμύρια μεγαλύτερο σε σχέση με τον περασμένο Δεκέμβριο, οπότε και τα τελευταία αυτά δεκάδες εκατομμύρια χρηστών ξεκίνησαν να χρησιμοποιούν το κοινωνικό δίκτυο μέσα στους τέσσερις τελευταίους μήνες.

 

Για να έχετε ένα μέτρο σύγκρισης, η βάση χρηστών του Snapchat είναι περίπου 161 εκατομμύρια χρήστες. Η πρόσφατη ανάπτυξη, είναι η ταχύτερη στην ιστορία του Instagram, αφού για να φτάσει τους 600 εκατομμύρια χρήστες από τους 500 εκατομμύρια χρήστες το 2016 χρειάστηκαν περίπου πέντε μήνες.

 

Φυσικά, το Instagram απέχει από τους αριθμούς που επιδεικνύει το Facebook, ωστόσο απευθύνεται σε συγκεκριμένους χρήστες. Το Facebook έχει συνολικά περισσότερους από 1,8 δισεκατομμύρια χρήστες ενώ τόσο ο Messenger όσο και το WhatsApp έχουν από 1,2 δισεκατομμύρια χρήστες.

 

Link.png Site: GSMArena

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μαγκες προσοχη, ειχαμε θεμα με τις γυναικες οδηγουσ, τωρα κανουν στορις και σελφι την ωρα που οδηγανε,,,, απλα προσοχη στο δρομο ! ;) :) :) 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Cool μπραβο τους γιατι φροντιζουν να προσθετουν functionality και υπηρεσιες συνεχως. Αμα εβαζαν και λιγοτερο intrusive διαφημισεις θα ταν καλυτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To instagram το έσβησα πριν 5-6 μέρες και είμαι περήφανος! Ούτε φίλτρα, ουτε likes, ούτε φωτογραφίες, ούτε τίποτα! Είμαι καθαρός, ανεξάρτητος και δεν μου λείπουν καθόλου! Δεν μπορείτε να φανταστείτε ποσό καλύτερη ειναι η καθημερινότητα μου! Είμαι πολύ χαρούμενος που δεν συμμετέχω στο μεγαλύτερο φωτογραφικό φακέλωμα όλων των εποχών! Σας συνιστώ να κάνετε το ίδιο, ένας ρουφιάνος ειναι  και τίποτα παραπάνω...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το facebook καντε το 1,800.000.001. Αγοραζει ταμπλετ η μανα μου

 

Ενταξει ο facebookας εχει μαζεψει τα περισσοτερα συγχρονα μεσα δικτυωσης και επικοινωνιας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ΧΕΙΡΟΤΕΡΟΣ foto manager ολων των εποχων

 

Λογικο μιας και δεν ειναι φωτο manager. Ο κάθε άσχετος πετάει μια βλακεια και νιωθει καποιος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για επιχειρήσεις, ειδικά για άτομα που δημιουργούν κάτι είναι η καλύτερη πλατφόρμα για διαφήμιση και προβολή. Οι άσχετοι από πάνω καλύτερα να μην σχολιάζουν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

700 μιλουνια ναρκισσοι

+1.Οσοι λένε απο πάνω οτι το insta είναι για προβολή επιχειρήσεων,δεν νομίζω οτι υπάρχουν πάνω απο 10-20 μύρια ξεχωριστά προφίλ επιχειρήσεων.Ζούμε δυστυχώς σε εποχές που το image ενός ανθρώπου μετράει πιο πολύ απο το χαρακτήρα του..
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...