Προς το περιεχόμενο

Αυξάνονται παγκοσμίως τα αιτήματα των αρχών στην Google για δεδομένα χρηστών


deligkos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η πρώτη σελίδα δεν με ενοχλεί παρά μόνο αισθητικά, αφού με ένα search βρίσκεις οτι θες.

Οι youtubers όμως τον ήπιανε, τώρα θα πρέπει να ¨ισιώσουν¨. :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Edit: περιμενω κανονικη απαντηση απο jastonas

 

 

 

 

Ποιο γεγονος? αποκυμα της φαντασιας σου ειναι αυτο. Αυτο καταλαβες απο τα 2 λινκ που σου εδωσα? Λοιπον φιλαρακι επειδη ειναι δευτερο θεμα στην ιδια μερα που μπαινεις και παρουσιαζεις ψευδη γεγονοτα και στατιστικα και μας ζητας να τα σχολιασουμε ως πραγματικα, προσθηκη στην λιστα αγνοησης. Καλες οι γνωμες και οι αποψεις αλλα στην ενοτητα ΝΕΑ πρεπει να εχουμε και αποδειξεις

 

 

Κρίμα που ενώ ένας άνθρωπος προσπαθεί να κάνει engage σε συζήτηση, των κάνεις ignore πριν καν ξεκινήσει ο διάλογος. Σου έθεσε κάποια επιχειρήματα, και αντί να ζητήσεις πηγές, είπες "ignore επειδή δεν έδωσες πηγές". Ωραίο διάλογο θες να κάνεις.

 

Αν θες ξεκίνα με τον Phillip DeFranco που είναι και λίγο προοδευτικός και όχι κανένας δεξιοσυντηρητικός, να δεις τι έχει να σχολιάσει πάνω στο θέμα: https://www.youtube.com/user/sxephil/search?query=youtube

 

Αν εσύ δεν παρακολουθείς ανεξάρτητους YouTubers και βλέπεις μόνο τα προτεινόμενα, τότε λογικό να μην είσαι ενημερωμένος. Εμείς που παρακολουθούμε άτομα με εκατομμύρια subscribers, έχουμε δει πολλούς να λένε πως τα κέρδη από διαφημίσεων έχουν πέσει δραματικά, και όλα αυτά αφού το YouTube επικαλέστηκε, όπως αναφέρθηκε και παραπάνω, χαζές δικαιολογίες.

 

https://www.youtube.com/watch?v=J1tGSkOJw7c ακόμα και ο Casey Neystat, φουλ μέρος των msm, βγήκε να σχολιάσει.

 

https://www.youtube.com/watch?v=c1MHqaY4B84

 

https://www.youtube.com/watch?v=dC5LyaCdpEI

 

https://www.youtube.com/watch?v=GAmo1xGvwlw

 

https://www.youtube.com/watch?v=Sq9RW5jVFOE

 

https://www.youtube.com/watch?v=Be47sJRDyRU

 

Ξέρω ότι δεν θα τα δεις τα βίντεο, ούτε εγώ τα έχω δει όλα, αλλά όταν έχεις εκατοντάδες χιλιάδες views σε αυτά, αλλά το YouTube σου προτείνει να δεις Ανίτα Πάνια με το 10% των views ή CNN επίσης με 10% views, καταλαβαίνεις ότι περισσότερο προσπαθεί να περάσει ατζέντα, παρά να σου δείξει αυτά που θα σου αρέσουν.

 

Είναι αστείο, να βλέπεις να προμοτάρονται κανάλια κωλοσοί τύπου CNN που έχουν εκατοντάδες ανθρώπους στο payroll τους και να έχουν το 1/10 των views που έχουν YouTubers που είναι είτε μόνοι τους, είτε έχουν μια μικρή ομάδα 3-4 ανθρώπων και να βγάζουν υλικό που να φτάνει εκατομμύρια views μέσα σε λίγες μέρες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Καταρχάς του απάντησα με επιχειρήματα και πηγές που αποδεικνύουν πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο ούτε για angryjoe ούτε για pewdiepie τις οποίες αγνόησε και συνέχισε να λέει τα δικά του και επειδη με παρομοιες αμπελοφιλοσοφιες μου εφαγε τον χρονο μου και σε αλλο θεμα, μετα εσβησα την απαντηση αφου πηγε χαμενη και τον εκανα ignore, ελπιζοντας εσυ να εχεις λογικα επιχειρηματα.

Μιλουσαμε για λογοκρισια. Σου προτεινω να ανατρεξεις σε ενα λεξικο γιατι προφανως δεν γνωριζεις τι σημαινει.

Τον pewdiepie τον απελυσε η disney και τον εβγαλαν απο το προμοσιον του youtube, κανεις δεν του απαγορεψε να κανει βιντεο, δεν τον λογοκρινε και δεν του πηρε τα λεφτα απο τις διαφημισεις. Για την ακριβεια θα βγαλει 7 μυρια μονο φετος

https://www.forbes.com/sites/maddieberg/2017/02/16/heres-why-pewdiepie-will-still-earn-millions-even-after-anti-semitic-videos/#4469ae4e4e68

Απλα οταν κανεις αστεια με τον hitler δεν εισαι και κελεπουρι για τους διαφημιστες. Και λογικο ειναι. Με την disney συνεργαζοταν, ας σκεφτοταν καλυτερα πριν το κακογουστο αστειο.

Επειδη εχεις μπλεξει λιγο τα πραγματα στο κεφαλι σου, τα λεφτα των διαφημισεων δεν εχουν καμια σχεση με λογοκρισια και οι διαφημιστες ειναι απολυτα θεμιτο να εχουν λογο στο που διαφημιζονται.

 

Για οσα γραφεις στο τελος εχεις καποια πηγη η κατι, οτιδηποτε τελοσπαντων που να υποστηριζει οτι υπαρχει ατζεντα στα προτεινομενα βιντεο? Το λες σαν δεδομενο και πρεπει τωρα να σου αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας?

Το οτι δεν σε εκφραζει πολιτικα οτι βλεπεις εσυ στα προτεινομενα

δεν σημαινει πως σου κανουν πλυση εγκεφαλου, αλλα οτι οι αποψεις σου δεν ειναι τοσο δημοφιλεις οσο οι αλλες. Το να βλεπεις πρωτο πρωτο Bill maher αντι για bill o 'reily λογικο ειναι.

Λογοκρισια δεν υπαρχει απο την στιγμη που μπορω να πατησω στο search milo yannopoulos και να μου βγαλει τα βιντεα με ομιλιες του.

Σε ελαφρυτερο τονο, οποτε βγαζει βιντεο ο piediepie και ο unboxtherapy εκει τους βλεπω παρολο που τους σιχαινομαι και κανω παντα dislike, ενω τα νεα του CNN πρεπει να τα ψαξω. Πανια δεν εχω δει ποτε σε προτεινομενο.

Το ποσο μεγαλη ειναι μια ομαδα παραγωγης καμια σχεση δεν εχει με το promotion που λαμβανουν απο την πλατφορμα του youtube, εκτος και αν βρεις καποια στοιχεια που να το αποδεικνυουν.

Επεξ/σία από Ablaoublas_542
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχεση εχει το android με το θεμα;...

Τίποτα τι σχέση να έχει; μόνο μερικές φωτογραφίες και βίντεο, συνομιλίες από allo και duo, τηλέφωνα, σελιδοδείκτες, δεδομένα χρήσης εφαρμογών και ιστοσελίδων, δεδομένα πληρωμών από το playstore, και αλλά διαφορά ασήμαντα δεδομένα. Αλλά τι σου λέω τώρα, ψηλά γράμματα αφού η google με το ανοιχτό λογισμικό της σου προσφέρει ασφάλεια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τίποτα τι σχέση να έχει; μόνο μερικές φωτογραφίες και βίντεο, συνομιλίες από allo και duo, τηλέφωνα, σελιδοδείκτες, δεδομένα χρήσης εφαρμογών και ιστοσελίδων, δεδομένα πληρωμών από το playstore, και αλλά διαφορά ασήμαντα δεδομένα. Αλλά τι σου λέω τώρα, ψηλά γράμματα αφού η google με το ανοιχτό λογισμικό της σου προσφέρει ασφάλεια.

Μαζι σου και γω μονο apple.

 

Οχι για μενα βρε, για τα γκομενακια. Παλι καλα που ολες οι celebrities ειχαν iphone οταν εγινε το the fappening και ανοιξε το ματι μας. Σκεψου να χαν android.. δεν θα χες δει το μ.ι της jennifer lawrence.

All praise apple λοιπον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαζι σου και γω μονο apple.

 

Οχι για μενα βρε, για τα γκομενακια. Παλι καλα που ολες οι celebrities ειχαν iphone οταν εγινε το the fappening και ανοιξε το ματι μας. Σκεψου να χαν android.. δεν θα χες δει το μ.ι της jennifer lawrence.

All praise apple λοιπον

Έγινε αδερφέ έχεις δίκιο μην στο χαλάσω, πάλι καλά που είναι κάτι τύποι σαν εσένα και βγάζει και η google το ψωμί της από τα δεδομένα σου. Συνέχισε να ζεις στην φούσκα του "ανοιχτού" και της "ελευθερίας" γιατί είπαμε ότι είναι δωρεάν είναι γιατί το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον αντίποδα της αυξητικής τάσης που παρουσιάζεται στο πλήθος των αιτημάτων, μειώνεται ο αριθμός στα οποία ανταποκρίνεται η Google, παρέχοντας δεδομένα. Έτσι, το ποσοστό αυτό διαμορφώθηκε στο 60% στο δεύτερο μισό του 2016, τη στιγμή που στο δεύτερο εξάμηνο του 2010 έφθανε το 76%.

 

Σύμφωνα με την έκθεση, οι ελληνικές αρχές υπέβαλαν στο δεύτερο εξάμηνο της περσινής χρονιάς 78 αιτήματα, στο 47% των οποίων ανταποκρίθηκε η εταιρεία

 

Έγινε αδερφέ έχεις δίκιο μην στο χαλάσω, πάλι καλά που είναι κάτι τύποι σαν εσένα και βγάζει και η google το ψωμί της από τα δεδομένα σου. Συνέχισε να ζεις στην φούσκα του "ανοιχτού" και της "ελευθερίας" γιατί είπαμε ότι είναι δωρεάν είναι γιατί το κάνουν για την ψυχή της μάνας τους.

https://www.apple.com/lae/privacy/government-information-requests/

 During calendar year 2015, Apple received 1,986 U.S. Account Requests and provided some data in 82% of these requests.

 

Ναι αλλα για την apple δεν μας ειπες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σίγουρα συλλέγει δεδομένα αλλά πως? Εγώ οκ κάνω αναζήτηση στο Google για διάφορα λαμβάνω τα email μου βλέπω στο YouTube videos κτλ κτλ. Σβήνεις το activity έχεις και ένα adblock στο PC κινητό για να μην βλέπεις ποτέ διαφημίσεις. Τι ακριβώς θα βγάλει από μένα η Google? Το να μου εμφανίζει βίντεο στο YouTube παρόμοια με αυτά που βλέπω μόνο καλό για μένα είναι. Προσπαθώ να καταλάβω πως βγάζει χρήματα από μένα η Google ρωτάω καθαρά για να μάθω.

 

 

Ξέρει τι ψάχνεις, άρα τι σε ενδιαφέρει. Ξέρει ποιες ώρες κάνεις αναζητήσεις, ξέρει την IP σου άρα ξέρει και το πού βρίσκεσαι κάθε στιγμή. Αυτά τα δεδομένα απλώς συγκεντρώνονται, δεν υπάρχει κάποιος λόγος να αξιοποιηθούν, είτε πρόκειται για εσένα, είτε για εμένα, είτε για τον οποιονδήποτε μέσο άνθρωπο. Ψάξε τι στοιχεία συλλέγει. Θα τρελαθείς.

 

Τώρα η Google δεν ενδιαφέρεται για το μέρος των users που χρησιμοποιεί adblocks. Η πλειοψηφία των χρηστών είτε δεν έχει είτε δεν ξέρει τι είναι το αντμπλοκι. Ακόμα όμως και αν έχεις adblock, δοκίμασε κάτι. Απενεργοποίησέ το, ψάξε κάτι που θες να αγοράσεις, και κοίτα μετά τι διαφημίσεις θα βλέπεις.

 

Το adblock δεν αφήνει τις διαφημίσεις να εμφανίζονται. Αυτό δεν σημαίνει ότι τα δεδομένα σου είναι ασφαλή. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Jastonas που πηγε ο διαλογος? Engage σε συζητηση δεν θα κανουμε?

Έχω πιει τα τσιπουράκια μου τώρα, μου επιτρέπεις να κάνω μόνο "like" γιατί δεν είμαι σε φάση να δίνω επιχειρήματα στην κατάστασή μου...; Ευχαριστώ.... γεια μας!

 

Και αύριο, εδώ θα είμαστε....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τα λεφτά που δίνει το Youtube στους content creators πέφτουν σταθερά τα τελευταία χρόνια. Απ ότι φαίνεται δέν βγαίνει αυτό το μοντέλο. Το Youtube ξοδεύει πιό πολλά λεφτά απ'όσα βγάζει και μάλλον βρήκε τώρα ευκαιρία να κάνει περικοπές.

 

Βέβαια αυτό λογοκρισία δέν είναι σε καμία περίπτωση.

 

Εδώ ο Louis Rossmann έχει μία ενδιαφέρουσα άποψη για το θέμα

 

https://www.youtube.com/watch?v=YZfVbF0-ras

 

Για όποιον δέν θέλει να δεί το βίντεο, το ζουμί είναι το εξής:

 

Ακόμα και αν κοπούν τα λεφτά που δίνει στους creators εντελώς, το Youtube σου προσφέρει απεριόριστο και πολύ γρήγορο hosting για να ανεβάζεις τα βίντεο σου, καθώς και μία πλατφόρμα μέσω της οποίας μπορούν να σε βρούν πολύ εύκολα.

 

Αυτό αν ήθελα εγώ να το κάνω μόνος μου, ακόμα και με τους ελάχιστους συνδρομητές που έχω, θα έπρεπε να ξοδεύω κάποιες χιλιαδες ευρώ σε hosting το χρόνο.

 

Αυτό που κόπηκε τωρα είναι τα εύκολα λεφτά για content creators που βγάζουν βίντεο με ελάχιστη αξία αλλά μαζεύουν πολλά κλίκ. Οπότε όσοι πιστεύουν οτι τα βίντεο τους έχουν κάποια αξία, μπορούν να ζητήσουν χρηματική συνδρομή απευθείας απο το κοινό τους (μεσω Patreon πχ).

 

Και αυτό ενδεχομένως θα οδηγήσει σε καλύτερα βίντεο και καλύτερο περιεχόμενο, γιατι με αυτό τον τρόπο θα επιχορηγούνται τα βίντεο που έχουν κάποια αξία και όχι τα βίντεο που απλά μαζεύουν κλίκ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Καταρχάς του απάντησα με επιχειρήματα και πηγές που αποδεικνύουν πως δεν ισχύει κάτι τέτοιο ούτε για angryjoe ούτε για pewdiepie τις οποίες αγνόησε και συνέχισε να λέει τα δικά του και επειδη με παρομοιες αμπελοφιλοσοφιες μου εφαγε τον χρονο μου και σε αλλο θεμα, μετα εσβησα την απαντηση αφου πηγε χαμενη και τον εκανα ignore, ελπιζοντας εσυ να εχεις λογικα επιχειρηματα.

Μιλουσαμε για λογοκρισια. Σου προτεινω να ανατρεξεις σε ενα λεξικο γιατι προφανως δεν γνωριζεις τι σημαινει.

Τον pewdiepie τον απελυσε η disney και τον εβγαλαν απο το προμοσιον του youtube, κανεις δεν του απαγορεψε να κανει βιντεο, δεν τον λογοκρινε και δεν του πηρε τα λεφτα απο τις διαφημισεις. Για την ακριβεια θα βγαλει 7 μυρια μονο φετος

https://www.forbes.com/sites/maddieberg/2017/02/16/heres-why-pewdiepie-will-still-earn-millions-even-after-anti-semitic-videos/#4469ae4e4e68

Απλα οταν κανεις αστεια με τον hitler δεν εισαι και κελεπουρι για τους διαφημιστες. Και λογικο ειναι. Με την disney συνεργαζοταν, ας σκεφτοταν καλυτερα πριν το κακογουστο αστειο.

Επειδη εχεις μπλεξει λιγο τα πραγματα στο κεφαλι σου, τα λεφτα των διαφημισεων δεν εχουν καμια σχεση με λογοκρισια και οι διαφημιστες ειναι απολυτα θεμιτο να εχουν λογο στο που διαφημιζονται.

 

Για οσα γραφεις στο τελος εχεις καποια πηγη η κατι, οτιδηποτε τελοσπαντων που να υποστηριζει οτι υπαρχει ατζεντα στα προτεινομενα βιντεο? Το λες σαν δεδομενο και πρεπει τωρα να σου αποδειξω οτι δεν ειμαι ελεφαντας?

Το οτι δεν σε εκφραζει πολιτικα οτι βλεπεις εσυ στα προτεινομενα

δεν σημαινει πως σου κανουν πλυση εγκεφαλου, αλλα οτι οι αποψεις σου δεν ειναι τοσο δημοφιλεις οσο οι αλλες. Το να βλεπεις πρωτο πρωτο Bill maher αντι για bill o 'reily λογικο ειναι.

Λογοκρισια δεν υπαρχει απο την στιγμη που μπορω να πατησω στο search milo yannopoulos και να μου βγαλει τα βιντεα με ομιλιες του.

Σε ελαφρυτερο τονο, οποτε βγαζει βιντεο ο piediepie και ο unboxtherapy εκει τους βλεπω παρολο που τους σιχαινομαι και κανω παντα dislike, ενω τα νεα του CNN πρεπει να τα ψαξω. Πανια δεν εχω δει ποτε σε προτεινομενο.

Το ποσο μεγαλη ειναι μια ομαδα παραγωγης καμια σχεση δεν εχει με το promotion που λαμβανουν απο την πλατφορμα του youtube, εκτος και αν βρεις καποια στοιχεια που να το αποδεικνυουν.

 

1. Λογοκρισία = απαγόρευση ομιλίας (κτλ) από κάποια Αρχή (κράτος/βασιλιά/κτλ), σωστά; Και πετάγονται όλοι να πουν, "ΜΑ, η Google είναι ιδιωτική εταιρεία, ό,τι θέλει κάνει". Is that so?

 

Germany to force Facebook, Google and Twitter to act on hate speech

 

Facebook, Twitter, Google, and Microsoft agree to EU hate speech rules

 

Λοιπόν, όταν οι κυβερνήσεις μπλέκονται στα πόδια των ιδιωτικών εταιρείων όσον αφορά το τι θα επιτρέπεται να εκφράζεται, δεν με ενδιαφέρει αν είναι άμμεσο ή έμμεσο, είναι και πάλι λογοκρισία.

 

2. Τώρα αυτές οι δικαιολογίες "αγνόησε" και "τα έσβησα" δεν τα καταλαβαίνω, και μου λες κι όλας να σου απαντήσω στο σχόλιο-φάντασμα που έκανες. Αν μπορείς να το ανακτήσεις, να το δούμε, να σου απαντήσουμε.

 

3. Είπες ότι τα Χίτλερ jokes δεν είναι και πολύ ad friendly. Μάλλον δεν πας καλά ή δεν εκφράζεσαι καλά. Οι Nazi sympathizers δεν είναι πολύ ad friendly, αλλά η κωμωδία όσο πιο σόκιν είναι, τόσο πιο πολύ πουλάει. Και σιγά το σόκιν να κάνεις ένα αστείο με τον Χίτλερ που πλέον είναι η σούπερ evil καρικατούρα ανθρώπου.

 

4. Σόρρυ αλλά δεν έχω πιάσει στα πράσα των Eric Schmidt να λέει "θέλω να περάσω την ατζέντα μου".... ή μήπως έχω; Το κεφάλι (Eric Schmidt) του κεφαλιού του Ίντερνετ (Google) τα χει κάνει πλακάκια με πολιτικούς; ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ.. ΠΕΦΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ.

 

WikiLeaks: Google’s Eric Schmidt Working with Clinton Campaign Για όποιον καταλαβαίνει πως δουλεύει ένας κρατικός-καπιταλισμός, και τα μαγειρέματα των πολιτικών, θα έπρεπε να ανησυχεί για τέτοιες συμμαχίες.

 

Αυτό βέβαια δεν αποδεικνύει ότι η Google έχει ατζέντα όσον αφορά το περιεχόμενο που προσπαθεί να προμοτάρει στο YouTube, αλλά τα σημάδια το λένε ξεκάθαρα. Αρκεί να έχεις μάτια ανοιχτά και να πας στις κατάλληλες πηγές. Π.χ. το γεγονός ότι στο restricted mode οι περισσότεροι alternative newsmedia-YouTubers έχουν ένα 95% censored ενώ το CNN έχει 0%, τότε ίσως και να υπάρχει ατζέντα.

 

Γενικά το θέμα ατζέντας και φίμωσης πολιτικών αντιπάλων-ιδεών, δεν είναι κάτι φρέσκο. Μην είστε αφελείς.

 

5. Αν ο PewDiePie έβγαζε 100 μύρια, και φέτος θα βγάλει 7, ναι, είναι λίγα, και δικαίωμά του να βγάζει όσα θέλει. Δεν καταλαβαίνω γιατί τόση χολή για επιτυχημένους ανθρώπους, ή το να αποφασίζουμε εμείς πόσα πρέπει να βγάλει κάποιος. Αποφάσισέ το με την τσέπη σου και πόσα θα του δώσεις, όχι με την δύναμη του κράτους και το πιστόλι στο κεφάλι του άλλου.

 

Μου αρέσει ο τίτλος του άρθρου που έστειλες: Here's Why PewDiePie Will Still Earn Millions, Even After Anti-Semitic Videos. Σε προκαλώ να μου δείξεις που ακριβώς είναι ο αντισημιτισμός. Από το κατά τ'άλλα αξιόπιστο Forbers που δεν έχει καμία ατζέντα κατά των διάσημων YouTubers που τους τρώνε την πίτα γιατί ο κόσμος βλέπει τα χάλια και τα ψέμματα των mainstream media, αλλά ναι... σε καμία περίπτωση δεν έχει δόλο το forbers και δεν μπήκε στον κόπο να δει μισό λεπτό (αντί για 5 δευτερόλεπτα) για να καταλάβει ότι ήταν ένα αθώο αστείο. Κανένας δόλος. Νοπ. Μόνος σου μόλις έδωσες άλλο ένα στοιχείο που υπερασπίζει την άποψή μου.

 

6. Άλλο ένα βίντεο σήμερα από Φίλυ Ντι για την κατάσταση στο YouTube. https://www.youtube.com/watch?v=VN3Sy7tajtw

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ποιο γεγονος? αποκυμα της φαντασιας σου ειναι αυτο. Αυτο καταλαβες απο τα 2 λινκ που σου εδωσα? Λοιπον φιλαρακι επειδη ειναι δευτερο θεμα στην ιδια μερα που μπαινεις και παρουσιαζεις ψευδη γεγονοτα και στατιστικα και μας ζητας να τα σχολιασουμε ως πραγματικα, προσθηκη στην λιστα αγνοησης. Καλες οι γνωμες και οι αποψεις αλλα στην ενοτητα ΝΕΑ πρεπει να εχουμε και αποδειξεις

 

ρε φιλε σταματα αφου δε καταλαβαινεις τι το παιδευεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε φιλε σταματα αφου δε καταλαβαινεις τι το παιδευεις 

Γενικά με άνθρωπο που σε κάνει ignore για τόσο μικρά πράγματα, βλέπεις πόσο δεν θέλει να δει την αλήθεια και είναι κολλημένος στο narrative του. Εγώ την έκανα για άλλη μια φορά την προσπάθειά μου να γράψω σεντόνι, με πηγές.

 

"Democrats Are 3 Times More Likely to Unfriend You on Social Media, Survey Says"

Άλλο ένα ευχάριστο νέο στο οποίο μόλις έπεσα.

 

EU lawmakers vote to make YouTube fight online hate speech

 

Και όπου sate speech εννοούμε πλέον όποιον δεν αριστερός και σύμφωνος με την ατζέντα της παγκοσμιοποίησης.

 

Former Facebook Workers: We Routinely Suppressed Conservative News

 

EXCLUSIVE: Twitter Shadowbanning ‘Real and Happening Every Day’ Says Inside Source

 

How Facebook, Twitter silence conservative voices online

 

Facebook accused of censoring conservatives, report says

 

10 times Facebook censored conservatives

 

Αλλά όχι ρε παιδί μου... ποια λογοκρισία;;; Δεν υπάρχει τέτοιο πράγμα... καμία ατζέντα πουθενά. Είμαστε ψεκαζμένοι...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...