Προς το περιεχόμενο

Call of Duty WWII [2017]


cpttony

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 636
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν πάτωσε το IW με τέτοιες πωλήσεις που έκανε όλες οι εταιρίες θα ήθελαν να πατώνουν τα παιχνίδια τους.

 

overall sales were down 50% compared to 2015's Call of Duty: Black Ops III

 

Ε δεν το λες και επιτυχία αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν έπαιξα 5 παιχνίδια περίπου στην BETA στο Ps4.

 

Είναι επικούρα, μου θύμισε τα παλιά COD στο Gameplay.

 

Arcade όσο πρέπει να είναι, οι πίστες όσο μεγάλες πρέπει να είναι κτλ.

 

Κάτι που παρατήρησα είναι ότι τα Killstreak τα φέρνεις αρκετά πιο δύσκολα σε σχέση με τα προσφατα COD, δηλαδή για το Recon Aircraft (UAV) θες περίπου 5 Kills για να το φέρεις αντί για 3 που θυμάμαι ότι ήθελαν τα τελευταία COD. Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια.

 

Η ΒΕΤΑ έχει 3 πίστες, Το Γιβραλτάρ, τις Αρδένες και μια στην Νορμανδία. Όλες πανέμορφες και προσεγμένες.

 

Από αυτά που έχω δει προβλέπετε κάψιμο, μιλάμε για το απόλυτο Comeback της σειράς και σίγουρα έτη φωτός καλύτερο από τα τελευταία Call of Duty.

 

Όποιος έχει Ps4 υπάρχει τρόπος να παίξει δωρεάν την BETA (νέος λογαριασμός στην Σιγκαπούρη κτλ. Για περισσότερες πληροφορίες δείτε το στο Google).

 

Edit: Κάτι που ξέχασα να αναφέρω, στα Class έχουν ακολουθήσει το μοντέλο του Battlefield, δηλαδή υπάρχουν ξεχωριστά Class με ξεχωριστές κατηγορίες όπλων, δεν παίρνεις ότι γουστάρεις και μπαίνεις στον αγώνα, οι αλεξιπτωτιστές έχουν τα δυνατά SMG, το πεζικό έχει τα τουφέκια, οι Armored τα Machine guns και πάει λέγοντας. Μου άρεσε σαν αλλαγή.

 

Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα τα άλλα game mode όπως το War βέβαια, μόνο με TDM ασχολήθηκα. Όταν δοκιμάσω και τα άλλα θα ρίξω και μια άποψη για αυτά.

 

overall sales were down 50% compared to 2015's Call of Duty: Black Ops III

Ε δεν το λες και επιτυχία αυτό 

Το ότι άφησε πίσω το Battlefield 1 το οποίο ήταν το απόλυτο φαβορί και πολύ καλύτερο από το COD IW εμένα μου λέει ότι μια χαρά πέτυχε σαν τίτλος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα διαφωνήσω με αυτά που είπε ο John παραπάνω. Νομίζω είναι αρκετά ενθουσιασμένος με τον τίτλο :P ή εγώ έχω άλλα (υψηλότερα) standards (μη το πάρεις προσωπικά). Τα παρακάτω αφορούν περίπου 2 ωρών παιχνιδιών, στα κλασσικά TDM, DOM και το νέο War.

 

 

(Μιας και καθόταν το PS είπα να πάρω ένα κλειδί από το ebay με 1.5 ευρώ)

 

Οι πίστες μου φάνηκαν αρκετά μικρότερες σε σχέση με το CoD που έπαιξα τελευταία φορά (Ghosts νομίζω), λογικά για να πληρούν τις προυποθέσεις του esports και αναγκαστικά πρέπει να παίξεις με αυτόματο, εγώ με το Μ1 δεν έπαιρνα εύκολα kill. Η χρωματική παλέτα, εντάξει, είναι κοντά στα χρώματα που βλέπουμε στις ταινίες/σειρές κλπ. To perk system ουσιαστικά υφίσταται στις classes/divisions. Δεν απαγόρευσαν ένα class/division να μην μπορεί να χρησιμοποιήσει όπλο κάποιου άλλου (όπως ήταν στο BF παλαιότερα).

 

Στο κομμάτι ήχος, δεν έμεινα ευχαριστημένος. Μπορώ να πω παλαιότερα CoD έχουν πολύ καλύτερα sound effects είτε στα όπλα ή σε εκρήξεις κλπ απ' αυτό. Για παράδειγμα το Flak 88 στο WW2 δεν έχει τόσο βαρύ θόρυβο όσο ας πούμε στο WaW ή το CoD 2, ή το STG 44.

Το soundtrack του κεντρικού μενού έμοιαζε κάπως με ένα του CoD 2 Big Red One  :ph34r: 

 

Όλο το παιχνίδι στήθηκε πάνω στο χαρ/κό θόρυβο που κάνει το clip του Μ1 όταν πετιέται, στα μενού, όταν ανεβαίνεις level, στο παιχνίδι. Μέσα στο παιχνίδι φυσικά δεν μου ήταν πρόβλημα, και ωραία πινελιά το να το κάνουν να ακούγεται και από μακριά. Για το MG 42 για γέλια, το fire rate και το ήχο. Και να ξαναπώ για πολλοστή φορά ότι το reload animation σε όλα τα sniper είναι άστοχο.

 

Δεν με ενθουσίασε τόσο το War mode, σαν το Operations του BF1 είναι. Η χαρά του sniper εκεί στην γέφυρα.

 

Το recoil ανύπαρκτο όπως πάντα (?), το tickrate δεν μου φάνηκε ότι ήταν (ούτε) 30Hz.

 

Εν ολίγοις, fun to play (αν βρεις σωστή 5άδα και δεν παίζουν όλοι sniper ή δεν κάνουν capture), αλλά υπάρχουν αρκετά σημεία που δεν με κάλυψαν. Περιμένω να το ξαναδοκιμάσω στο PC να δω και πως θα τρέχει και βλέπουμε. Πήχης χαμηλά ακόμη.

 

 

 

Το ότι άφησε πίσω το Battlefield 1 το οποίο ήταν το απόλυτο φαβορί και πολύ καλύτερο από το COD IW εμένα μου λέει ότι μια χαρά πέτυχε σαν τίτλος.

 

Για αυτούς που βλέπουν μόνο τα νούμερα/πωλήσεις μάλλον δεν έβγαλε αυτά που έπρεπε, καλά να ήταν το CoD4. Και μην ξεχνάμε ότι η πίτα πέρυσι ήταν ανάμεσα σε 3: BF, CoD, TF2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αλήθεια οτι είμαι πολύ ενθουσιασμένος. Αλλά αν δω προβλήματα στο μέλλον θα τα αναφέρω δεν θα τα κρύψω. Αλλά πιστεύω ότι έχουμε εντελώς διαφορετικά Standards όπως είπες και ο ίδιος

 

 

Οι πίστες μου φάνηκαν αρκετά μικρότερες σε σχέση με το CoD που έπαιξα τελευταία φορά (Ghosts νομίζω), λογικά για να πληρούν τις προυποθέσεις του esports και αναγκαστικά πρέπει να παίξεις με αυτόματο, εγώ με το Μ1 δεν έπαιρνα εύκολα kill. Η χρωματική παλέτα, εντάξει, είναι κοντά στα χρώματα που βλέπουμε στις ταινίες/σειρές κλπ. To perk system ουσιαστικά υφίσταται στις classes/divisions. Δεν απαγόρευσαν ένα class/division να μην μπορεί να χρησιμοποιήσει όπλο κάποιου άλλου (όπως ήταν στο BF παλαιότερα).

 

Είναι μικρότερες από του Ghost, αλλά αν θυμάσαι οι μεγάλες πίστες του Ghost ήταν από τα αρνητικά που είχε σαν παιχνίδι. Αυτές είναι όσο μικρές πρεπει για ένα γρήγορο παιχνίδι.

 

Δεν με ενθουσίασε τόσο το War mode, σαν το Operations του BF1 είναι. Η χαρά του sniper εκεί στην γέφυρα.

 

Κοίτα μια χαρά επιλογή το βρίσκω αν θες να παίξεις με Sniper πάντως για τον λόγο που ανέφερες. Και με κανονικά όπλα να παίζεις όμως δεν έχεις πρόβλημα. Είναι και αυτό το mode αρκετά γρήγορο.

 

Το recoil ανύπαρκτο όπως πάντα (?)

 

Είναι, αλλά λίγο πολύ σε όλα τα COD είναι ανύπαρκτο, γιαυτό το αποκάλεσα Arcade, εμένα προσωπικά μου αρέσει έτσι, το προτιμώ έτσι Arcade παρά να είναι σαν το Battlefield που έριχνες 5 σφαίρες και οι 2 πηγαίνανε στην Δύση και οι υπόλοιπες στην Ανατολή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

1. Είναι μικρότερες από του Ghost, αλλά αν θυμάσαι οι μεγάλες πίστες του Ghost ήταν από τα αρνητικά που είχε σαν παιχνίδι. Αυτές είναι όσο μικρές πρεπει για ένα γρήγορο παιχνίδι.

 

2. Κοίτα μια χαρά επιλογή το βρίσκω αν θες να παίξεις με Sniper πάντως για τον λόγο που ανέφερες. Και με κανονικά όπλα να παίζεις όμως δεν έχεις πρόβλημα. Είναι και αυτό το mode αρκετά γρήγορο.

 

3. Είναι, αλλά λίγο πολύ σε όλα τα COD είναι ανύπαρκτο, γιαυτό το αποκάλεσα Arcade, εμένα προσωπικά μου αρέσει έτσι, το προτιμώ έτσι Arcade παρά να είναι σαν το Battlefield που έριχνες 5 σφαίρες και οι 2 πηγαίνανε στην Δύση και οι υπόλοιπες στην Ανατολή.

 

1. Ανέφερα το Ghost, γιατί μετά απ' αυτό δεν έχω ασχοληθεί σχεδόν καθόλου με τη σειρά. Εμένα μου άρεσαν οι σχετικά μεγαλύτερες πίστες του. Αλλά, και πιο πίσω να πάμε στο MW2, και εκεί είχε μεγάλες-ανοικτές πίστες, μην πω για το WaW. Εδώ φαίνεται ότι είναι δομημένες για esports αποκλειστικά. Το Ghost δεν το αγάπησε ο κόσμος για άλλους λόγους (αντιγραφή MW τριλογίας κλπ) και όχι για τους χάρτες του.

 

2. Δεν με βολεύει ο controller για sniper (και έχω ξεσυνηθίσει), αλλιώς... :P Αλλά ναι όντως είναι γρήγορο.

 

​3. Και το BF1 έγινε λίγο πιο arcade από ότι το BF4 (στα μάτια μου τουλάχιστον). Το BF έχει bullet ballistics (βαρύτητα, απόσταση κλπ).

 

Ξέρει κάποιος πόσοι είναι οι maximum παίκτες για κάθε ομάδα στο Multi;; Ας πούμε για TD.

 

Όπως όλα τα CoD, 12 άτομα συνολικά, εκτός αν το τελικό παιχνίδι έχει Ground War, που τουλάχιστον παλιά ήταν μέχρι 18 άτομα.

 

ΕDIT:

Ξέχασα να αναφέρω, με ενόχλησαν οι φωνές των γυναικών.

Τα end of match έχω την εντύπωση ότι θα αποκτήσει dabs κλπ βλακείες σε λίγο καιρό.

Ο μηχανισμός του bayonet charge/melee δουλεύει καλύτερα από τον αντίστοιχο του BF.

Επεξ/σία από cpttony
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο ασχετο αλλα θελω την γνωμη σας.
Εχω .Call Of Duty MW2,MW3 kai Ghost...   To MW2  μου αρεσε παραπανω, κοιταω να παρω κανα αλλο γιατι βαρέθηκα το Ghost καλο αλλα δεν μπαίνουν πολλοι μουλτι και αυτοι που παιζουν με βριζουν μερα νυχτα.
Ποιο αξιζει σε μουλτι ? (παιζω μονο μουλτι) To Ghost  το ειχα παρει 10ευρο και αξιζε για τοσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

to bo3 ειναι καλο?????????????ημαρτον 

θα το επερνα με κανα 5-9 ευρω μαξ μονο και μονο για την συλλογη μονο αθτο και το αλλο διαστημικο λοιπουν δηλαδη η 2 μεγιστες ***

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...