Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με εκτυπωτη HP CP 1025


vaggelis7172

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας παιδια!!Σε μια προηγουμενη ερωτηση ειχα αναφερει ενα προβλημα για εναν εγχρωμο εκτυπωτη HP LaserJet CP 1025 που δεν εκτυπωνε καθαρα.Το ελυσα το θεμα αυτο,τωρα ομως μου εχει προκυψει αλλο θεμα.Δινω εντολη και δεν εκτυπωνει καθολου,το μονο που κανει ειναι να αναβοσβηνουν τα φωτα που αντιστοιχουν στο καθε χρωμα catridge και στο τελος να μου αναβοσβηνει και η ενδειξη με το τριγωνο και το θαυμαστικο και ξανα το ιδιο loop.Σε καποια στιγμη μου ειχε βγει και ενα παραθυρο που μου ελεγε "Βαθμονομηση" το οποιο δεν καταλαβα τι ηθελε να πει.Τι μπορει να φταιει?Το προβλημα ειναι οτι τον εκτυπωτη τον χρειαζεται σχεδον καθημερινα η αδερφη μου που ειναι καθηγητρια.Καμια βοηθεια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δωσε καταρχην μια δοκιμαστικη εκτυπωση του ιδιου του εκτυπωση για να βεβαιωθεις οτι δεν υπαρχει προβλημα επικοινωνιας.

Δευτερον,βαθμονομηση σημαινει οτι ο εκτυπωτης προσπαει να κανει calibration τα τονερ,στις περισσοτερες περιπτωσεις αυτο το κανει ο εκτυπωτης αυτοματα μονος το οταν αλλαξουμε καινουργιο τονερ.Αλλες φορες μπορει να το κανει και βγαζοντας τα ιδια μελανια και ξαναβαζοντας.

Κανε ενα ενα τα παραπανω βηματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Αγορασα γνησιο κιτρινο τονερ,το εβαλα αλλα μου κανει τα ιδια και καποια στιγμη μου πεταξε παραθυρο οτι τωρα το μπλε τονερ δεν ειναι εγκυρο.Παρ'ολα αυτα καταφερα και εκτυπωσα δυο σελιδες με στατιστικα(ισως ειναι η δοκιμαστικη που μου ειπες)Στην μια εχει την κατασταση των αναλωσιμων και στην αλλη αυτοματο ελεγχο/διαμορφωση.Στην κατασταση αναλωσιμων μου γραφει οτι το μαυρο και το μπλε δοχειο ειναι τριτου κατασκευαστη.Στον αυτοματο ελεγχο και την διαμορφωση μου γραφει παρα πολλες πληροφοριες.Αναμεσα τους μου γραφει συμβαντα εμπλοκης:5 και μου εχει και ενα αρχειο καταγραφης συμβαντων: Κωδικος 99.0F0A για την σελιδα 4473, 10.0003 για την 4462, 99.1006 για την 4462, 102.0000 για την 4462 επισης και 99.0F0A παλι για την 4462.

Τωρα οσον αφορα την βαθμονομηση παταω να γινει απο το παραθυρο της HP που μου πεταει αλλα δεν κανει τιποτα.Το μονο που κανει ειναι να βγαινει κατω δεξια ενα διαφορετικο λιγο εικονιδιο του εκτυπωτη που αν παω πανω του το ποντικι μου λεει Βαθμονομηση και αν κανω δεξι κλικ μου βγαζει τρεις επιλογες:1)Ρυθμισεις εκτυπωσης 2)Διαμορφωση εκτυπωσης και την τριτη δεν την θυμαμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...