Προς το περιεχόμενο

Τα Windows Vista μπαίνουν από σήμερα στο χρονοντούλαπο της ιστορίας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Aero, Dreamscene, Flip 3D... έρχομαι να συμφωνήσω με όσους γράφουν καλά λόγια για την εμφάνιση τους. Κακά τα ψέματα ήταν όμορφο λειτουργικό σύστημα. Απλά η ίδια η Microsoft το καταδίκασε με την κίνηση της να το πετάξει στην αγορά πριν καν "το στρώσει"! Δεν ήταν έτοιμα να κυκλοφορήσουν, κι όταν το SP2 έσωσε την κατάσταση, ήταν ήδη πολύ αργά. Είχαν ήδη αποτύχει εμπορικά.
Τώρα όσοι τα συγκρίνουν από άποψη προβλημάτων με τα 10άρια και τα 8άρια... σε κάθε topic διαβάζουμε κι από ένα ανέκδοτο!  :rolleyes:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ ρε παιδιά θετική άποψη έχω. Εντάξει ήταν βαριά και είχα δει και σε καινούργια laptop των 500-800€ να σέρνονται αλλά στο δικό μου σύστημα με 1,5gb ram και pentium 4 είχα τα vista ultimate και νομίζω δεν έχει ξαναπεράσει πιο σταθερό λειτουργικό απο τα χέρια μου. Πολύ ευχαριστημένος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν βγήκαν είχαν θέματα, ειδικά σε παλιότερα μηχανάκια. Είχα την έκδοση Vista Business σε μη απαρχαιωμένο hardware και ήταν πιο σταθερά και από το βράχο του Γιβραλτάρ.

Μάλλον ήταν σταθερά σαν το "Γαλάζιο Παράθυρο" το βράχο της Μάλτας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλλον ήταν σταθερά σαν το "Γαλάζιο Παράθυρο" το βράχο της Μάλτας

 

Αυτή ήταν η vista uncle-cracked edition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλα ηταν μπροστα απο την εποχη τους οσον αφορα στο hardware και γι αυτο περισσοτερο μεινανε στην ιστορια ως λειτουργικο "σερναμενο" παρα ως προβληματικο...

 

Στην αρχη ειχε και τα θεματακια του δεν το συζηταμε αλλα οπως καθε τι καινουργιο θελει στρωσιμο...

Απλα οπως υποθηκε και πιο πανω, οταν ηρθαν ολα στα ισια τους πλεον η ρετσινια ειχε κολλησει και ηρθαν και γρηγορα τα 7ρια που στην ουσια ηταν  ο "καλος" απογονος των vista...

 

Και μην ξεχναμε οτι ηταν μεγαλη  εξελιξη τα vista και στην ουσια, η εισαγωγη στα windows 7 σαν λειτουργικοτητα, σαν UI κτλ...

 

Προσωπικα δεν τα εβαλα ποτε στον υπολογιστη μου γιατι τα εβλεπα να λιωνουν τα pc του κοσμακη... Απο xp σε windows 7 δηλαδη κατευθειαν...  Απλα ως συνηθως την ολοκληρωμενη εικονα την εχουμε μετα απο καιρο... Και τοτε πλεον ειναι αργα για δακρυα.....

 

ΥΓ.

 

Αφου ξεγλυστρισαν τα Longhorn στην τελευταια στροφη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Windows Vista μισο χρόνο τα θυμαμε το 2008 όταν είχα αγοράσει το x58 σύστημα. Μετά μου έστειλε η Microsoft DVD αναβάθμισης σε win7 και από κει και πέρα μπούλο τα Vista.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμαμαι να βαζω τις πρωτες μερες κυκλοφορια τα vista x64 μαλιστα. Δυο ποντικια ειχα απλα μετα απο λεπτα κολλουσανε και ξαναεβαλα τα XP. Αργοτερα πηρα laptop με vista και απλα ητανε μια απο τις χειροτερες εμπειριες που στο τελος το πουλησα και πηρα για πρωτη φορα Macbook late 2008 και ησυχασα. Το εχω ακομα και το χρησιμοποιω με MacOS Sierra μαλιστα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...