Προς το περιεχόμενο

Φωτογράφιση στο υπεριωδες


BAC

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια σας ,θέλω να βγάλω φωτογραφία την ηλεκτροκολληση που βγάζει υπεριωδη ακτινοβλια..θα υπάρξει κανένα πρόβλημα στη μηχανή;μη καεί κανένα pixel μόνιμα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γινεται και χωρις μετατροπη αλλα θελεις φιλτρο, φωτεινο φακό και πολυ μεγαλη εκθεση. Οποτε χωρις μετατροπη μιλαμε μονο για σταθερα θεματα και ξεχνας την ηλεκτροκοληση ως αποτυπωση.

 

Υπερυθρη ακτινοβολια βγαζει και οχι υπεριώδη και για αυτη μιλαμε. Υπερυθρη ειναι η ακτινοβολια της θερμοτητας κατω απο το ορατο φασμα και υπεριωδης πανω απο αυτο η οποια λογω της υψηλης της ενεργειας ειναι και διεισδιτικη και βλαπτικη

 

το ξέρω ..δε θελω να βγαλω λεπτομερειες απλα το σημείο θα βγει καμμενο.με νοιάζει μήπως αφήσει κουσούρι

Ελεγχο κολλησεων κανεις με X-RAY και οχι με υπερυθρες

Επεξ/σία από SeNNinhA
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα θέλω να βγω μια φωτο που κανω ηλεκτροκολληση ούτε ελεγχο ούτε τίποτα αλλο..anyway οτι και να βγάζει από ακτινες μπορώ να βγω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φωτογραφια της ηλεκτροκολλησης μπορεις να κανεις φυσικα χωρις να εχεις προβλημα με την μηχανη σου. Δεν θα παθει τιποτε. Αλλα επειδη η ενταση του φωτος ειναι μεγαλη, εαν θελεις να βγει κατι ακιοπρεπες θα πρεπει να ξερεις να χειριστεις την μηχανη σου ή ισως και χρησιμοποιησεις φιλτρα. Αν θες απλη ανμνηατικη τραβα αφοβα. Προσοχη τις σπιθες μονο να μην πανε στον φακο σου.

 

Καμμένα pixel σε αιθητηρα εχεις μονο απο δυνατά Laser σε Club εαν τυχει και πεσει μεσα την στιγμη που ειναι ανοιχτο το κλειστρο.

Επεξ/σία από SeNNinhA
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...