Προς το περιεχόμενο

Τονερ και προβλημα με SAMSUNG laser πολυμηχανημα


cflour

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα/Καλησπερα σε ολους,

Εχω εναν εγχρωμο laser πολυμηχανημα ( Samsung CLX -3185 FN) και ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις για οποιον μπορει να με βοηθησει:

 

1) Μεχρι τωρα για αγορα μελανιου αγοραζα απο ΠΛΑΙΣΙΟ το αναγεμισμενο τους. ΤΟ κοστος ηταν περιπου στα 25 . Το εψαξα λιγο στο skroutz  και βρισκω αναγεμισμενο στα 12 €. Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι αξιοπιστα αυτα τα μαγαζια.(πχ Utec, Toner-4-all) αν καποιος γνωριζει ή εχει αλλα μαγαζια που ειναι αξιοπιστα θα ηθελα να ξερω.

Μενω στο Hρακλειο Κρητης και το μετρο συγκρισης μου ειναι τα 25€ απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

2) Τωρα τελευταια μου βγαζει το εξης μηνυμα ο εκτυπωτης "replace image unit" απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο google ειδα οτι αυτο ειναι κατι σαν "κοφτης" πoυ βγαζουν οι Samsung μετα απο καποιο αριθμο εκτυπωσεων προκειμενου να πουλησουν ανταλλακτικα. Καταλαβα σωστα; Αν ναι πως μπορει να παρακαμφθει αυτο;

 

Eυχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημερα/Καλησπερα σε ολους,

Εχω εναν εγχρωμο laser πολυμηχανημα ( Samsung CLX -3185 FN) και ηθελα να σας κανω μερικες ερωτησεις για οποιον μπορει να με βοηθησει:

 

1) Μεχρι τωρα για αγορα μελανιου αγοραζα απο ΠΛΑΙΣΙΟ το αναγεμισμενο τους. ΤΟ κοστος ηταν περιπου στα 25 . Το εψαξα λιγο στο skroutz  και βρισκω αναγεμισμενο στα 12 €. Η διαφορα ειναι πολυ μεγαλη αλλα αυτο που με προβληματιζει ειναι αν ειναι αξιοπιστα αυτα τα μαγαζια.(πχ Utec, Toner-4-all) αν καποιος γνωριζει ή εχει αλλα μαγαζια που ειναι αξιοπιστα θα ηθελα να ξερω.

Μενω στο Hρακλειο Κρητης και το μετρο συγκρισης μου ειναι τα 25€ απο το ΠΛΑΙΣΙΟ.

 

2) Τωρα τελευταια μου βγαζει το εξης μηνυμα ο εκτυπωτης "replace image unit" απο μια γρηγορη ματια που εριξα στο google ειδα οτι αυτο ειναι κατι σαν "κοφτης" πoυ βγαζουν οι Samsung μετα απο καποιο αριθμο εκτυπωσεων προκειμενου να πουλησουν ανταλλακτικα. Καταλαβα σωστα; Αν ναι πως μπορει να παρακαμφθει αυτο;

 

Eυχαριστω

Από μία παλαιότερη αναζήτηση έχω αυτές τις οδηγίες που αφορούν το μοντέλο CLX-3175,δες αν ταιριάζουν και σε εσένα.Αφορά ένα συγκεκριμένο κωδικό τον 1934 που βάζεις μέσω του πληκτρολογίου του εκτυπωτή.

Log into the service menu Samsung CLX-3175without a numeric keypad similar to the unitSamsung SCX-4623F/FN:

"MENU" - "COPY ID" - "LEFT" - "RIGHT" - "MENU" - "BACK"

The unit switches to English, if you installed any other.

In the menu appears TECH MODE.

To enter the reset require password

1934. 

The numbers by pressing "LEFT" - "RIGHT",

After each number press the "OK"

 

Δεν γνωρίζω αν θα λειτουργήσει στο δικό σου μηχάνημα.......Καλή επιτυχία.

Επεξ/σία από chipakos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...