Προς το περιεχόμενο

Βελτίωση astrea supra


blackulver

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πιο πιθανό είναι να είναι Πολωνική μιας και τα ρουλμάν είναι πολωνικά. Έχουν Παράδοση οι πολωνοί στους τόρνους δε νομίζω να έστειλαν σε Κίνα να τους το βγάλουν. Μου φαίνεται ποιοτική πάντως...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απο περιέργεια, με τον F200 με στοκ αστρα και 24άρι, θα δω στροφάρισμα πάνω απο 10.000 (με δύναμη φυσικά)?

 

Τώρα ψοφάει στα 8500.

 

Έχω και αμάξι, αλλά το παπί το έχω να του πίνω το αίμα :P

Ο αγριος δινει δυναμη στα ψηλα.

 

Στροφες παιρνεις απο υποτετραγωνο ( μεγαλυτερη ακτινα πιστονιου απο την διαδρομη) το οποιο το κα εις ευκολα βαζοντας 53μμ κυλινδροπιστονο και τιποτα αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αγριος δινει δυναμη στα ψηλα.

 

Στροφες παιρνεις απο υποτετραγωνο ( μεγαλυτερη ακτινα πιστονιου απο την διαδρομη) το οποιο το κα εις ευκολα βαζοντας 53μμ κυλινδροπιστονο και τιποτα αλλο.

Υπερτετράγωνος πρέπει να λέγεται αυτό αν δεν κάνω λάθος, αλλά ναι, είναι ήδη 51 πιστόνι και 49 διαδρομή. Απλά για την πλάκα αν γίνεται να στροφάρει περισσότερο ψηλά, με δύναμη φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπερτετραγωνος=πιο ευστροφος απο τετραγωνο και υποτετραγωνο

Ουσιαστικα μιλαμε για βελτιωση σε κινητηρα με καρτερ,βολαν,δισκους,καμπανα συναφη μεταλλα και λοιπα που εχουν τουλαχιστον 150χιλ χιλιομετρα οποτε μην περιμενεις να βγαλει αλλα τοσα προφανως. Κατι ακομα, δεν αναφερθηκαν πουθενα αν δεν κανω λαθος τα ελατηρια βαλβιδων και δεν θα συνιστουσα να μεινεις με τα μαμα. Ααα και καλυτερα πανε σε καποιον μηχανικο να δει λιγο τι παιζει πανω στην κεφαλη απο αποψη συμπιεσης μηπως χρειαστει τσεπες το πομπε για να μην τα παρεις ολα στο χερι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μηχανακι ειναι ηδη στον μηχανικο. Βαζω επανω την μαμα κεφαλη και ενα φλατ πιστονι japan και επανερχομαι με σχολια. Καρπυρατερ αφηνω το ιδιο shark 20αρι και βλεπουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σήμερα πήρα το μηχανάκι από τον μηχανικό. Εχει αρκετή διαφορά η αλλαγή. Πιο πολύ νεύρο και ομαλή λειτουργία. Και ακόμα είναι άστρωτο. Πιστεύω μετά το στρώσιμο θα είναι αρκετά καλο για την δουλειά που το θέλω. Το μόνο αρνητικό ότι έμεινα με τους κραδασμους του τριγωνικόυ στρόφαλου. Αργότερα ισως βάλω και έναν εκεντροφορο για να δω την αλλαγή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

πήγαινε αμέσως στόν μάστορα πού τό εφτιαξε ,

γιά μένα σάν  νά εχει πρόβλημα η μπιέλα ακούγεται...

Αν ειναι μπιελα θα παω σε αλλον μαστορα γιατι αυτος μονο χειροτερα μπορει να το κανει. Του το ειπα για τον θορυβο και μου ειπε ειναι φυσιολογικο και οτι λογο του τριγωνικου στροφαλου θα ακουγεται διαφορετικα απο οτι ηταν αρχικα.

Οτι να ναι...Το μηχανακι κανει σαν κουδουνιστρα ασε που δεν νομιζω να εχει θεμα με τον τριγωνικο εκτος απο μερικους κραδασμους που ξερω οτι ειναι λογω του στροφαρισματος που εχει παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε λίγο την εξάτμιση με το χέρι σου να ακούσεις καλύτερα στάνταρ χτυπάει καδένα και ίσως τα κοκοράκια του εκκεντροφόρου και μπιέλα πολύ πιθανόν κλείσε την εξάτμιση με το χέρι σου κ βάλε το βίντεο να ακούσουμε λίγο πιο καλά

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλείσε λίγο την εξάτμιση με το χέρι σου να ακούσεις καλύτερα στάνταρ χτυπάει καδένα και ίσως τα κοκοράκια του εκκεντροφόρου και μπιέλα πολύ πιθανόν κλείσε την εξάτμιση με το χέρι σου κ βάλε το βίντεο να ακούσουμε λίγο πιο καλά

Θα ποσταρω το απογευμα το βιντεο.

Παντως η δικη μου λογικη λεει οτι αν η μπιελα της aasa βαρεσε στα 1000χιλ τοτε τι να πεις...μου φαινεται περιεργο διοτι ο θορυβος ηταν απο την αρχη. Δηλαδη χλωμο με το που πηρε μπροστα να βαρεσε. Απλα στην αρχη που ειχα την cdi καφαλη νομιζα οτι ειναι οι βαλβιδες.

Σε ενα φιλο μηχανικο που το πηγα μου ειπε οτι του φαινεται σαν να σκαμπιλιζει το πιστονι τον κυλινδρο.Τωρα αυτο παλι να χαλασε ο πυρος του εμβολου τοσο γρηγορα???

Αυτο που εννοω ειναι οτι αν δουλευε καποιο διαστημα σωστα και μετα το εκανε θα μου φαινιταν πιο λογικο.

Επισης να πω οτι καμπανες και γραναζια χρονισμου δεν εχουν αλλαχτει ποτε. Οπτικα φαινονται οκ ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά γενικά με τος μετατροπές θέλει ψάξιμο κ εμένα κοπανάγε έτσι ανοίχτηκε 2 και 3 φορές το μοτέρ οσπου να δουλέψει σωστά έτσι είναι μια θα θέλει καδένα μια βαλβίδες μια κάτι αλλο εμένα αφού το έφτιαξα κ δν Ακουγόταν τίποτα μετά από κανα 3 μηνο που του είχα πιει το αίμα βάρεσε μπιέλα κ το έκανα μαμά κ ησύχασα . Τώρα ότι κ να είναι κοίταξε το πήγαινε το κ σε άλλο μάστορα καλύτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοιτά γενικά με τος μετατροπές θέλει ψάξιμο κ εμένα κοπανάγε έτσι ανοίχτηκε 2 και 3 φορές το μοτέρ οσπου να δουλέψει σωστά έτσι είναι μια θα θέλει καδένα μια βαλβίδες μια κάτι αλλο εμένα αφού το έφτιαξα κ δν Ακουγόταν τίποτα μετά από κανα 3 μηνο που του είχα πιει το αίμα βάρεσε μπιέλα κ το έκανα μαμά κ ησύχασα . Τώρα ότι κ να είναι κοίταξε το πήγαινε το κ σε άλλο μάστορα καλύτερα

Εσυ τι μετατροπη ειχες κανει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα και sorry που ξανά ανοίγω το θέμα μετά από ένα χρόνο..
 
έχει βρει κανένας κάποιο αξιόπιστο site η κάποιο κατάστημα για διαφανες κάρτες?
θέλω μικρή ποσότητα 100-150 κάρτες, από ότι είχα δει είναι λίγο τσιμπημένες η τιμές στις διαφανες
 
έχω βρει το παρακάτω εγώ 

https://www.facebook.com/print4you.gr/


τους έστειλα για τιμές να δούμε


Edit: www.prin4you.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...