Προς το περιεχόμενο

Υποτιτλιστές ψάχνει το Netflix επί πληρωμή με το πρόγραμμα Hermes


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκα σήμερα στο λινκ με το νούμερό μου και είδα πως έχουν βγάλει τα αποτελέσματα του τεστ. Με 81.33% μου γράφει πως έπιασα το όριο και πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου όταν έχουν δουλειά για Ελληνικά. Μάλλον όμως το όριο ανά γλώσσα είναι διαφορετικό, γιατί σε άλλα φόρουμ (για άλλες γλώσσες) είδα πως άτομα με ποσοστά 85+% κόπηκαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μπήκα σήμερα στο λινκ με το νούμερό μου και είδα πως έχουν βγάλει τα αποτελέσματα του τεστ. Με 81.33% μου γράφει πως έπιασα το όριο και πως θα επικοινωνήσουν μαζί μου όταν έχουν δουλειά για Ελληνικά. Μάλλον όμως το όριο ανά γλώσσα είναι διαφορετικό, γιατί σε άλλα φόρουμ (για άλλες γλώσσες) είδα πως άτομα με ποσοστά 85+% κόπηκαν.

 

Φιλε ziggywas, κι εμενα μου εβγαλε το ιδιο ακριβως ποσοστο. Εχουν υπαρξει πολλες σπεκουλες πως τα 2 τελευταια μερη δεν τα ελαβαν υπ'οψη (οπως θα το διαβασες κι εσυ) και πως βαθμολογηθηκαν μονο τα 3 πρωτα που ηταν πολλαπλης επιλογης. Μακαρι να γινει κατι, αν και προτιμω να κρατω μικρο καλαθι γιατι ενας Θεος ξερει ποσοι επιασαν το οριο και ποτε εχουν σκοπο να ξεκινησουν τον υποτιτλισμο. Γεγονος ειναι παντως πως για να εχει το netflix πιθανοτητες επιτυχιας στην Ελλαδα πρεπει οπωσδηποτε να προσφερει ελληνικους υποτιτλους καθως ειναι κατι που ηδη ο "παρανομος" ανταγωνισμος τους (Kodi δλδ) προσφερει με ενα απλο plugin.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Πλέον αναφέρει εκεί που γράφει το αποτέλεσμα ότι το σκορ βγαίνει μόνο από τα 4 πρώτα (αυτοματοποιημένα) τεστ και πως θα κοιτάνε και τα 2 τελευταία όταν θα θέλουν να προσλάβουν άτομα.

 

"These thresholds are based on the first four multiple choice sections. The thresholds we set account for the top performers within a given language and are based on an overall percentile for each language. We will be looking at section five to further filter the best applicants in the future."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες μετά...

Καλά, αυτό είναι ΡΕΚΟΡ!!!

Τόσα posts και ούτε ένα ορθογραφικό λάθος!!!.

Μάλλον άλλα τα μέλη του insomnia ΕΔΩ και άλλα ΕΚΕΙ.

 

ΥΓ. Και τους τόνους παιδιά, και τους τόνους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 4/29/2017 στις 10:01 ΠΜ, thunder7child είπε

 

Φιλε ziggywas, κι εμενα μου εβγαλε το ιδιο ακριβως ποσοστο. Εχουν υπαρξει πολλες σπεκουλες πως τα 2 τελευταια μερη δεν τα ελαβαν υπ'οψη (οπως θα το διαβασες κι εσυ) και πως βαθμολογηθηκαν μονο τα 3 πρωτα που ηταν πολλαπλης επιλογης. Μακαρι να γινει κατι, αν και προτιμω να κρατω μικρο καλαθι γιατι ενας Θεος ξερει ποσοι επιασαν το οριο και ποτε εχουν σκοπο να ξεκινησουν τον υποτιτλισμο. Γεγονος ειναι παντως πως για να εχει το netflix πιθανοτητες επιτυχιας στην Ελλαδα πρεπει οπωσδηποτε να προσφερει ελληνικους υποτιτλους καθως ειναι κατι που ηδη ο "παρανομος" ανταγωνισμος τους (Kodi δλδ) προσφερει με ενα απλο plugin.

Εγώ έκανα το τεστ 7/4/17, έβγαλα 88.67%, και μετά από ένα χρόνο σχεδόν (και πάρα πολλά μέιλ και online calls και άλλα 2 τεστ παρόμοια με αυτό το πρώτο του hermes) μου ανακοίνωσαν ότι θα ξεκινήσω να παίρνω δουλειά μες στο μήνα, οπότε δεν μπορώ να σας πω σίγουρα για τα λεφτά, αλλά από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα, μου φαίνονται φυσιολογικά. 

Επεξ/σία από qwerty12asdf
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

54 λεπτά πριν, qwerty12asdf είπε

Εγώ έκανα το τεστ 7/4/17, έβγαλα 88.67%, και μετά από ένα χρόνο σχεδόν (και πάρα πολλά μέιλ και online calls και άλλα 2 τεστ παρόμοια με αυτό το πρώτο του hermes) μου ανακοίνωσαν ότι θα ξεκινήσω να παίρνω δουλειά μες στο μήνα, οπότε δεν μπορώ να σας πω σίγουρα για τα λεφτά, αλλά από αυτά που έχω δει μέχρι τώρα, μου φαίνονται φυσιολογικά. 

Καλη αρχη σου ευχομαι! Μακαρι να ειναι και οι απολαβες καλες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...