Προς το περιεχόμενο

ερωτησεις για gparted


gauss00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θελω να κανω resize ενα partition και δεν μπορω..επισης οταν παω στην επιλογη format to μου βγαζει καποιες κατηγοριες τι ακριβως ειναι αυτα;αμα κανω φορματ το δισκο με τα windows τα partition θα διαγραφτουν και θα γινουν ολα ενα επισης σε ποια κατηγορια να βαλω αμα κανω φορματ;

post-337339-0-90284600-1490470873_thumb.png

post-337339-0-98882700-1490470885_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Γιατι το κανεις με αυτο τι λειτουργικο συστημα εχεις εγκατεστημενο?

Κανε το με Link.png Site: αυτο απο τα windows μεσα για να μη κανεις λαθος και χασεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Εχω dual boot linux μαζι με win10 το θεμα ειναι οτι δεν μπορω να μπω στα win λογο καποιου προβληματος που εχω 

Άρα ξεκίνα και ποσταρε εδώ το πρόβλημα που έχεις στα 10 εάν θέλεις να τα σώσεις να σε βοηθήσουμε... γιατί πας από επικίνδυνο μονοπάτι εφόσον δε γνωρίζεις πάντα εννοώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εκανα ποστ για τα 10 το θεμα μου ειναι να κανω resize καποια partition και να χαθουν αρχεια απο τα windows δεν με νοιαζει κιολας γιατι ετσι και αλλιως για φορματ παει..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kατ 'αρχήν resize εννοείς να μεγαλώσεις το partition ή να το μικρύνεις;  να το μεγαλώσεις υποθέτω, για να μεγαλώσεις ένα partition πρέπει να έχεις unallocated space στον σκληρό δίσκο και να είναι είτε μπροστά είτε πίσω από το partition που θες να μεγαλώσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

910,96 είναι το partition με τα πολλά free giga που λες, οπότε πρέπει να το κάνεις shrink (resize - να το μικρύνεις,) ώστε να απελευθερωθεί χώρος και να κάνεις extend (resize - μεγάλωμα) το άλλο partition που θες, λογικά αυτό που έχει 10gb

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...