Προς το περιεχόμενο

update error


gauss00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημερα παιδια,δεν μπορω να κανω update μου πεταει error οσο και να εψαξα δεν βρηκα κατι αποτελεσματικο εδωσα καποιες εντολες που βρηκα στην αναζητηση κυριως με sudo αλλα δεν...newbie here :)

post-337339-0-40193000-1490072676_thumb.png

post-337339-0-88222900-1490072697_thumb.png

post-337339-0-27779600-1490072712_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για bug γενικο του mintupdate το κοβω. Λεει οτι για μια λειτουργια θελει το pyclean το οποιο δεν βρισκει. Μισο να το ψαξω.

 

---

Εχεις το πακετο python-minimal εγκατεστημενο? Σε αυτο περιλαμβανεται το pyclean. Θα το δεις με

dpkg -l | grep python-minimal
Αν και μου φαινεται απιθανο να μην το εχεις...

 

Θα βγαλει κατι τετοιο

$ dpkg -l | grep python-minimal
ii  python-minimal                         2.7.13-2                             amd64        minimal subset of the Python language (default version)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

No idea...

Αν το βγαλεις,

sudo apt-get remove mintupdate
σου λεει να βγαλει και αλλα πραγματα? Το σκεπτικο μου ειναι να το βγαλεις, να κανεις οτι αλλη ενημερωση εχει (προφανως απο το τερματικο) και να το ξαναβαλεις μετα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο παει και δυσκολευει το πραγμα...

Για δοκιμασε να καθαρισεις την cache για να το αναγκασεις να ξανακατεβασει το mintupdate πριν προσπαθησει να το βαλει. Την καθαριζεις ετσι

sudo apt-get clean && sudo apt-get autoclean
και μετα το βαζεις οπως λεω παραπανω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξερω ρε σι απο windows οταν εμπαινα το hard disk δεν εδειχνε κατι..τωρα πλεον δεν μπορω να μπω στα windows υπαρχει κανενα προγραμμα για linux να δω αμα φτεει ο δισκος; http://www.insomnia.gr/topic/639514-inaccessible-boot-device/ ποστ μου για error παλι για τα windows 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε απο εδω το hirens, αποσυμπιεσε το, γραψε το iso σε ενα δισκακι, εκκινησε το λαπτοπ σου απο αυτο και πηγαινε dos programs > hard disk tools > hdsentinel και περιμενε να δεις τι θα σου βγαλει.

Επισης, κατω απο το μενου hard disk tools υπαρχουν και το διαγνωστικο της καθε εταιριας για τους δισκους της, πχ το seatools που ειναι για δισκους της seagate.

 

http://www.hirensbootcd.org/download/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατεβασε απο εδω το hirens, αποσυμπιεσε το, γραψε το iso σε ενα δισκακι, εκκινησε το λαπτοπ σου απο αυτο και πηγαινε dos programs > hard disk tools > hdsentinel και περιμενε να δεις τι θα σου βγαλει.

Επισης, κατω απο το μενου hard disk tools υπαρχουν και το διαγνωστικο της καθε εταιριας για τους δισκους της, πχ το seatools που ειναι για δισκους της seagate.

 

http://www.hirensbootcd.org/download/

Λοιπον,ο δισκος ειναι μια χαρα 33 βαθμους-μαχ 46 100% ζωη δεν βρηκε τιποτα.Μολις παρατηρησα οτι εχω θεμα και στο download :(

post-337339-0-22659500-1490089097_thumb.png

post-337339-0-94377200-1490089109_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...