Προς το περιεχόμενο

Refill κιτ από ebay ή κάπου αλλού, για canon mg2250


Lanike71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προβλήματα δεν προκαλούν, αλλά η επένδυση σου θα είναι μάταιη. Οι Canon αυτού του τύπου, βάση στατιστικής πάνω στα 4-5 χρόνια πεθαίνουν απο πλακέτα. Πολλές φορές και αρκετά νωρίτερα. Αν εσύ επενδύσεις σε autoreset chip δοχεία και αγορά ποσότητας μελάνης κάποιο ποσό, θα έχει νόημα αν εκτυπώνεις πάνω απο 1000 σελίδες τον μήνα για να πεις ότι πιάνει τόπο η επένδυση σου μέχρι να πεθάνει ο εκτυπωτής. Αλλιώς θα είσαι σαν κάποιους που τοποθετούν κιτ υγραέριο 1000 ευρώ επένδυση στο παλιό τους αυτοκίνητο, ενώ κάνουν 3000 χλμ τον χρόνο όλο κι όλο και θα αποσβέσουν την επένδυση των 1000 ευρώ μετά απο καμια δεκαετία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μα ηδη αν ειχα παρει εξ αρχης τα αδεια δοχεια με τσιπακι, θα αρχισα να εχω αποσβεση εντος των επομενων μηνων, οχι σε 4 χρονια που λες εσυ.

Καθε τριμηνο αλλαζω μελανια, δηλαδη με συμβατα μελανια 35 ευρω απο ελλαδα η 23 ευρω απο εξωτερικο.

Εγω λεω παρε την φτηνη εκδοχη, 23 ευρω Χ 4 τριμηνα = 92 ευρω (αμα βαλεις οτι παιρνεις και τα οριτζιναλ καληνυχτα...)

 

Δες την εκδοχη με τσιπακια,

24 ευρω τα τσιπακια + 30 ευρω τα μελανια (για 6 γεμισματα) = 54 ευρω.

Και στη συνεχεια παιρνεις μονο μελανια....

 

βαλτα κατω και υπολογισε τα τι θα σε συμφερε, εγω για το δικο μου εκτυπωτη εκανα τα κουμαντα μου.

Επεξ/σία από tornado
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...