Προς το περιεχόμενο

Refill κιτ από ebay ή κάπου αλλού, για canon mg2250


Lanike71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα,

 

Ψάχνομαι για να μπορέσω να μειώσω το κόστος των εκτυπώσεων μου μέσα από τα κιτ αυτά που διαφημίζονται.

 

Ερωτήσεις :

 

Πόσο δύσκολο είναι να τα χρησιμοποιήσεις;

Θα έχουν επίπτωση στον εκτυπωτή;

Χρησιμοποιείται το ίδιο το cartridge ή έχει δικό του;

 

Τέλος, αν κάποιος έχει αγοράσει από κάπου συγκεκριμένα και θεωρεί τον πωλητή αξιόπιστο, ας τον προτείνει και σε μένα :-)

 

Ευχαριστώ παίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν ειναι καθολου δυσκολο.εδω και καμποσα χρονια σε ενα πολυμηχανημα epson bx310fn eχω βαλει επαναγεμιζομενα και εχω βρει την υγεια μου.cartridge ειναι ειδικα αφου εχουν auto reset chip ωστε οτα τελιωνουν να μηδενιζοντε και να ξαναχρησιμοποιουντε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε δεν ειναι καθολου δυσκολο.εδω και καμποσα χρονια σε ενα πολυμηχανημα epson bx310fn eχω βαλει επαναγεμιζομενα και εχω βρει την υγεια μου.cartridge ειναι ειδικα αφου εχουν auto reset chip ωστε οτα τελιωνουν να μηδενιζοντε και να ξαναχρησιμοποιουντε.

 

Οπότε λες ότι πρέπει να αγοράσω και τα ειδικά cartridges. Τα γνήσια δεν κάνουν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά από πολύ ψάξιμο:

 

Δε βρήκα τρόπο για το μοντέλο μου να κάνω ink reset με κάποιο τρόπο (είτε με τα κουμπιά του εκτυπωτή, ή να υπάρχει συσκευή reset).

 

Άρα πώς θα συνεχίζω μετά το error για στάθμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπότε λες ότι πρέπει να αγοράσω και τα ειδικά cartridges. Τα γνήσια δεν κάνουν;

Οχι δεν κανουν πρεπει να παρεις αλλα που εχουν ενσωματωμενο τσιπ που μηδενιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδιά θέλω και εγώ να τα γεμίσω τα μελάνια γιατί έχει πέσει απάτη στα αυθεντικά τελειώνουν γρήγορα δεν τα γεμίζουν μέχρι επάνω, το πολυμηχανημα που έχω είναι της hp 1515  ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω γεμισμένα μελάνια και αν μηδενίζετε η στάθμη από κάπου στους Hp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα,

 

Ψάχνομαι για να μπορέσω να μειώσω το κόστος των εκτυπώσεων μου μέσα από τα κιτ αυτά που διαφημίζονται.

 

Ερωτήσεις :

 

Πόσο δύσκολο είναι να τα χρησιμοποιήσεις;

Θα έχουν επίπτωση στον εκτυπωτή;

Χρησιμοποιείται το ίδιο το cartridge ή έχει δικό του;

 

Τέλος, αν κάποιος έχει αγοράσει από κάπου συγκεκριμένα και θεωρεί τον πωλητή αξιόπιστο, ας τον προτείνει και σε μένα :-)

 

Ευχαριστώ παίδες.

 

Ποιον εκτυπωτη εχεις?

παιδιά θέλω και εγώ να τα γεμίσω τα μελάνια γιατί έχει πέσει απάτη στα αυθεντικά τελειώνουν γρήγορα δεν τα γεμίζουν μέχρι επάνω, το πολυμηχανημα που έχω είναι της hp 1515  ξέρει κανείς αν μπορώ να βάλω γεμισμένα μελάνια και αν μηδενίζετε η στάθμη από κάπου στους Hp;

 

Μαλλων δεν αξιζει να ασχοληθεις με τον συγκεκριμενο μιας κ ουτε στο skroutz εχει συμβατα ουτε στο ebay.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@ topos

 

Canon MG2250

 

Μελάνια PG-540 και CL-541.

Αυτο που ψαχνεις ειναι συμβατα μελανοδοχεια με τα δικα + να εχουν "auto reset chip", επειτα θα τα γεμιζεις με γνησιο μελανι canon που εχει βγει επισημα για την καινουργια σειρα g και ειναι παμφθηνα.

 

Εναλλακτικα, απλα αγοραζεις συμβατα μελανοδοχεια (μιας χρησης)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ψαχνεις ειναι συμβατα μελανοδοχεια με τα δικα + να εχουν "auto reset chip", επειτα θα τα γεμιζεις με γνησιο μελανι canon που εχει βγει επισημα για την καινουργια σειρα g και ειναι παμφθηνα.

 

Εναλλακτικα, απλα αγοραζεις συμβατα μελανοδοχεια (μιας χρησης)

 

Δυστυχώς δε βρήκα στο e-bay. Αν ξέρεις κάπου να βρω, πες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

εγω εχω τον CANON MG5753 ο οποιος ειναι αψογος, αλλα ακομα και με φτηνα μελανια

η τιμη τσιμπαει κατι τις....

Οποτε σκεφτομαι να προχωρησω σε μια τετοια λυση 

http://www.ebay.com/itm/201648016829?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

που απο οτι λεει κανουν για τον εκτυπωτη.

 

Το θεμα ειναι βαζω μελανι με συρριγγα?

μετα θα δουλευει? η μηπως τσαμπα θα το βαλω το μελανι και πρεπει να παρω αδεια κουτακια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να παρεις αδεια μελανοδοχεια με τσιπ.

Οσο για το μελανι θα αγορασεις το γνησιο canon που παιρνουν οι εκτυπωτες canon g.Θα σου βγει λιγο ακριβοτερο, αλλα θα χεις το κεφαλι σου ησυχο->https://www.skroutz.gr/c/98/melania-inkjet.html?from=catspan&keyphrase=canon+g

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το μελανι δεν το βρισκω και ακριβο, 5,5 ευρω τα 70 g, τουλαχιστον αν ειναι καλης ποιοτητας ειναι περιπου διπλη τιμη

αλλα αμα βγαζεις ενα χρονο με αυτα δεν αξιζει το κοπο να ασχοληθεις. 

Καποιος βεβαια που τυπωνει 1000 σελ. το μηνα αρα θελει καθε μηνα μελανια εκει θα φανει η  διαφορα.

 

κουτακια με τσιπακια εχω βρει αλλα παιζει να μην δουλεψουν?

εννοω απο οποιον και να τα παρω ειναι το ιδιο εργοστασιο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω εχω τον CANON MG5753 ο οποιος ειναι αψογος, αλλα ακομα και με φτηνα μελανια

η τιμη τσιμπαει κατι τις....

Οποτε σκεφτομαι να προχωρησω σε μια τετοια λυση 

http://www.ebay.com/itm/201648016829?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

που απο οτι λεει κανουν για τον εκτυπωτη.

 

Το θεμα ειναι βαζω μελανι με συρριγγα?

μετα θα δουλευει? η μηπως τσαμπα θα το βαλω το μελανι και πρεπει να παρω αδεια κουτακια?

 

Συνέχισε να βάζεις αυτά τα φτηνά που βάζεις και άσε τις σύριγγες και τα τσιπάκια. Όποιος ψάχτηκε με αυτόν για τέτοιες λύσεις έδωσε περισσότερα στο τέλος.

Όταν φτάσεις σε ανάγκη για 1000 σελίδες τον μήνα, άλλαξε εκτυπωτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

highpriest γιατι το λες αυτο? προκαλουν προβληματα τα μελανια με τσιπακια? και αν ναι ποια?

θελω να πω τα εχεις χρησιμοποιησει και σου εκαναν ζημια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...