Προς το περιεχόμενο

Μετά από Update δεν συνδέεται ο εκτυπωτής.


stelios5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλιό το desktop παλιός και o εκτυπωτής (HP Deskjet 840c).  Δουλεύανε άψογα με windows 10.

Μετά τα τελευταία update των windows ο εκτυπωτής σταμάτησε να συνδέεται με τον υπολογιστή. Σε όλους τους ελέγχους που έκανα ο εκτυπωτής φαίνεται κανονικά εγκατεστημένος σαν συσκευή.

Όταν πάω να εκτυπώσω κάποιο αρχείο του office, pdf, μέσα από τον browser, τα μηνύματα που παίρνω είναι πως δεν είναι συνδεδεμένος ο εκτυπωτής.

Έκανα "Επαναφορά Συστήματος" όλα δουλεύουν μια χαρά.

Δεν θέλω να σταματήσω τα windows update, αλλά θέλω να εκτυπώνω κιόλας.

Κάποιος τρόπος να ξεπεράσω το πρόβλημα;;; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάνεις την αναβάθμιση με τον εκτυπωτή ανοικτό.

 

Αν και στη συνέχεια σου κάνει το ίδιο θέμα, πας στον Πίνακα Ελέγχου, Διαχείριση Συσκευών, βρίσκεις εκεί τον εκτυπωτή σου και κάνεις Κατάργηση Συσκευής (με τικαρισμένη την επιλογή να σβήσει το σχετικό λογισμικό).

 

Βγάζεις στη συνέχεια τη USB του εκτυπωτή, επανεκκινείς, ξεκινάς κανονικά τη διαδικασία εγκατάστασης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέτρο ευχαριστώ για την απάντηση.

Ο εκτυπωτής λόγο αρχαιότητας δεν υποστηρίζετε από την HP. Δεν υπάρχει κάποιο software.

Μετά την εγκατάσταση των windows 10 έβαλα το USB καλώδιο του και δούλευε άψογα.

Έκανα ότι μου είπες κατά γράμμα, αλλά δουλειά δεν έκανα.

Η πλάκα είναι πως σε άλλο υπολογιστή με τα ίδια windows 10 και όλα τα update, ο συγκεκριμένος εκτυπωτής δουλεύει άψογα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α, καταπληκτικά.

 

Διαολόπραγμα, δηλαδή.

 

Πάντως, και ο δικός μου Epson επίσημα δεν υποστηρίζεται. Το αντίστοιχο (ακριβώς το ίδιο, ουσιαστικά) αμερικάνικο μοντέλο, έχει πάρει κανονικά οδηγούς και υποστήριξη.

 

Εγκατάσταση των τελευταίων οδηγών των 7 έκανα, μέσω compatibility mode, και με αυτούς πορεύεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ίδιο πρόβλημα συνέβει και σε εμένα δεν υποστηρίζεται πια ο εκτυπωτής μου και κατάργησα το τελευταίο update των Windows και όλα μια χαρά από τότε.Στην αρχή το είχα ρυθμίσει να μην κάνει αναβαθμίσεις αλλά μετά τις ενεργοποίησα πάλι και τώρα έχω το νου μου αν το κάνει πάλι να το βρω αμέσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...