Προς το περιεχόμενο

p2p


ΛεναΛενα

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω τα παιδια!εχω λοιπον το εξης θεμα: μεταπηδησα απο Linux lite στο αγαπημενο μου Manjaro (πυραυλος!) και ενω ολα δουλευουν τελεια (εκτος απο μικρα θεματακια με το wifi..παλι....που τα ελυσα..για τωρα), προσπαθωντας να εγκαταστησω (μεσω wine) τον p2p client Emule τελικα η εφαρμογη τρεχει κανονικα αλλα δεν μπορω να συνδεθω σε κανεναν server απολυτως και ας κανω ανανεωση της λιστας των servers.Στo firewall του Manjaro πρωτα εδινα rules τις port του Emule αλλα τιποτα, μετα το απενεργοποιησα αλλα παλι τιποτα...το ρουτερ δεν ειναι το θεμα σε αυτη τη περιπτωση γιατι στο Linux lite ακομη και με firewalled τις ports μπορουσε να συνδεθει τουλαχιστον με τους servers που του εδινα (Lowid)..για να μην πω για το Kad...τεσπα...τι μπορω να κανω σε αυτη τη περιπτωση???το θεμα καταφανως ειναι  software..αλλα πως το λυνω? :fear:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το amule αποδειχθηκε πολυ ασταθες στο συστημα μου, μονο το update των servers το κρασαρει...εξαλλου εαν θυμαμαι καλα ειναι σε developmental stage, σωστα??? :blink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να σου πω, δεν εχω προσεξει κατι οσο το ειχα εδω σε Arch

 

σχετικα προσφατα ενημερωθηκε http://www.amule.org/

 

δως του αλλη μια ευκαιρια μπας και...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..και το αστειο ειναι οτι οταν το ειχα εγκαταστησει στο Manjaro lxqt παλιοτερα δεν ειχε θεμα...τωρα στην εκδοση xfce εχω θεμα.....πραγματικα δεν ξερω.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...