Προς το περιεχόμενο

Eυρεση μοντελου


rus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ηρθε στα χερια μου αυτή η μηχανη, χωρις αλλα συνοδευτικα.

 

Μπορειτε να μου πειτε τι καλωδιο παιρνει για τη φορτιση της μπαταριας, ή ποιο μοντελο είναι?

 

 

 

DSCN4151.jpgDSCN4152.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστω πολύ φιλε μου.

Review στα ελληνικα δεν υπαρχει? Ψαχνω μεν αλλα δεν.

10€ το καλωδιο ε?

Μηπως ξερεις τι αυτονομια εχει στις φωτο? Αν ειναι μικρη τοτε θα χρειαστω και καρτα.

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες αν φορτίζει σίγουρα με αυτό. Και στη sony κάνε ένα τηλέφωνο θα σου πουν καλύτερα.

 

Ελληνικό review δύσκολα.


 

Μηπως ξερεις τι αυτονομια εχει στις φωτο? Αν ειναι μικρη τοτε θα χρειαστω και καρτα.

 

Ενημερωτικά:

 

Μπαταρία: 290 shots, 145min (CIPA standard with LCD screen on) 

 

ΥΓ: Θα χρειαστείς σίγουρα μια SDHC.

Επεξ/σία από stratigos24
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Micro USB δεν ειναι ρε παιδια το καλωδιο; Μπορεις να την φορτισεις και απο τον φορτιστή του κινητού σου (οχι του tablet), απο του Bluetooth σου, απο τις Usb του PC/laptop κλπ. Δεν χρειαζεται να αγορασεις κατι.

 

Sony AC adaptor Output: 5V - 0.5A

Battery maximum charge current: 1.44A

 

Αρα εισαι ΟΚ με φορτισεις σε φορτιστες 5V (ολοι των κινητων) και μεχρι 1,5A (οχι φορτιστες tablet με 2.1Α).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μοντελο το αναφερει και στις φωτο σου :Ρ

 

Μηπως ξερεις τι αυτονομια εχει στις φωτο? Αν ειναι μικρη τοτε θα χρειαστω και καρτα.

 

Τι σχεση εχει η αυτονομια με την καρτα??

 

Γυρω στις 250-300 φωτο ειναι η αυτονομια αυτων των μηχανων. Ειχα τις περισσοτερες μηχανες αυτης της σειρας (HX).

Επισης οπως αναφερθηκε την φορτιζεις με το ιδιο καλωδιο που φορτιζονται τα περισσοτερα συγχρονα κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτονομια εννοουσε φωτογραφιες που χωραει η ενσωματωμενη μνημη της μηχανης.

 

Δεν υπαρχει ουσιαστικά αυτονομια με αυτη την εννοια. Μερικες εχουν μια ελαχιστη μνημη για 1-3 φωτογραφίες οριακα.

Χρειαζεσαι αγορα μιας μνημης. Μια απλη U10 16gb κοστιζει 7-8€ περιπου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Τι σχεση εχει η αυτονομια με την καρτα??

 

Γυρω στις 250-300 φωτο ειναι η αυτονομια αυτων των μηχανων. Ειχα τις περισσοτερες μηχανες αυτης της σειρας (HX).

Επισης οπως αναφερθηκε την φορτιζεις με το ιδιο καλωδιο που φορτιζονται τα περισσοτερα συγχρονα κινητα.

 

 

Aυτονομια λεω στην αποθηκευση φωτογραφιων. Αν η μηχανη απο μονη μπορει να αποθηκεύσει πολλες φωτο, τοτε δε χρειαζεται να αγορασεις καρτα μνημης.

 

250-300 βγαζεις με τη μπαταρια λες μαλλον. Ανεξαρτήτως αναλυσης?

Δεν ταιριαζει το καλωδιο του κινητου μου.

 

 

Ελληνικό review δύσκολα.

 

Ενημερωτικά:

 

Μπαταρία: 290 shots, 145min (CIPA standard with LCD screen on) 

 

 

 

Δηλαδη δεν κυκλοφορει στην Ελλαδα αυτό το μοντελο?

 

 

290 shots ανεξαρτήτως επιλεγμενης αναλυσης?

145 min εννοεις βιντεο?

Micro USB δεν ειναι ρε παιδια το καλωδιο; Μπορεις να την φορτισεις και απο τον φορτιστή του κινητού σου (οχι του tablet), απο του Bluetooth σου, απο τις Usb του PC/laptop κλπ. Δεν χρειαζεται να αγορασεις κατι.

 

 

Oπως βλέπεις στη δευτερη φωτο, θελει καλωδιο που η μια του ακρη να μπαινει στην υποδοχη εκεινη.

Το καλωδιο που εχω στη άλλη μηχανη μου δεν είναι ιδιο.

Με το καλωδιο αυτό φορτιζεις αλλα και και μεταφερεις τις φωτο στον υπολογιστη.

Αυτονομια εννοουσε φωτογραφιες που χωραει η ενσωματωμενη μνημη της μηχανης.

 

Δεν υπαρχει ουσιαστικά αυτονομια με αυτη την εννοια. Μερικες εχουν μια ελαχιστη μνημη για 1-3 φωτογραφίες οριακα.

Χρειαζεσαι αγορα μιας μνημης. Μια απλη U10 16gb κοστιζει 7-8€ περιπου

 

Nαι αυτο εννουσα. Ποσες χωραει η συγκεκριμενη?

Επεξ/σία από rus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τελικα μια μαλακια της Sony που το λεει type 3. Δεν το γλυτωνεις το καλωδιο ούτε και την καρτα μνημης. Εχει 11MB internal memory οποτε χοντρικα 2-3 φωτο μπορεις να αποθηκευσεις. Κυκλοφορει κανονικα το μοντελο Ελλαδα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα βρεις review στα ελληνικά. Καλούτσικη μηχανή ειναι σαν μοντελο παντως.

 

290 στασεις βγαζεις με μια φορτιση μπαταριας σε τυποποιημένες ρυθμισεις (λιγο φλας, λιγο zoom, λιγο preview). Εχει σχεση και η αναλυση αλλα πολυ πολυ πολυ ελαχιστα (λογω μεγαλυτερης διαρκειας επεξεργασιας της εικονας).

 

145min εννοειται με την μηχανή ενεργή και την οθονη ενεργη. Υπαρχουν τυποποιημενα στανταρ. Μπορει να σου βγαλει και πολυ παραπανω αλλα και πολυ λιγοτερα αν παιζεις με το zoom και τα preview των φωτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω χρησιμοποιήσει παλιότερα και για να πω την μαύρη αλήθεια με το iPhone μου & το moto G3 έβγαζα σε θέμα IQ καλύτερες φωτογραφίες. Γιαυτο την επέστρεψα στον φίλο μου που μου την είχε δανείσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι τελικα μια μαλακια της Sony που το λεει type 3. Δεν το γλυτωνεις το καλωδιο ούτε και την καρτα μνημης. Εχει 11MB internal memory οποτε χοντρικα 2-3 φωτο μπορεις να αποθηκευσεις. Κυκλοφορει κανονικα το μοντελο Ελλαδα αλλα αυτο δεν σημαινει οτι θα βρεις review στα ελληνικά. Καλούτσικη μηχανή ειναι σαν μοντελο παντως.

 

290 στασεις βγαζεις με μια φορτιση μπαταριας σε τυποποιημένες ρυθμισεις (λιγο φλας, λιγο zoom, λιγο preview). Εχει σχεση και η αναλυση αλλα πολυ πολυ πολυ ελαχιστα (λογω μεγαλυτερης διαρκειας επεξεργασιας της εικονας).

 

145min εννοειται με την μηχανή ενεργή και την οθονη ενεργη. Υπαρχουν τυποποιημενα στανταρ. Μπορει να σου βγαλει και πολυ παραπανω αλλα και πολυ λιγοτερα αν παιζεις με το zoom και τα preview των φωτο.

 

 

Ευχαριστω για τις πληροφοριες φιλε μου:)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...