Προς το περιεχόμενο

Firefly 6s


Επισκέπτης

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

Ενδιαφέρομαι για κάμερα για το ποδήλατο και έπεσα σε αυτήν. Διάβασα καλές κριτικές για την τιμή της. Έχεις να προτείνει κάποιος κάποια εναλλακτική σε αυτή την τιμή;

 

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την έχω εγώ. είναι όντως καλή για τα λεφτά της. Σε αυτή την κατηγορία ίσως η καλύτερη. Άλλη εναλλακτική  έιναι η xiaomi yi 1080 με λίγα χρήματα παραπάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Την έχω εγώ. είναι όντως καλή για τα λεφτά της. Σε αυτή την κατηγορία ίσως η καλύτερη. Άλλη εναλλακτική  έιναι η xiaomi yi 1080 με λίγα χρήματα παραπάνω.

 

για την yi εκτός από ποιότητα έχει κάτι καλύτερο; Επειδή στα 62 έχει αρκετά καλά χαρακτηριστικά (δεν με ενδιαφέρει το 4κ) που συνδυάζονται και με καλές κριτικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

4k δεν έχει καμια καμερα σε αυτά τα λεφτά. ψευτο4κ έχουν που κάνουν upscale το resolution. Αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις και σε ενδιαφέρει μόνο το 1080p σε 30 ή 60 fps θα μείνεις ευχαριστημένος με την firefly. Έχει μεγάλη μπαταρία και έρχεται και με όλα τα mounts. Άμα θες πάρε και μια δεύτερη μπαταρία 3-4 ευρώ έχει αξίζει. Επίσης ένα άλλο καλό είναι ότι την κακομεταχειρίζεσαι όσο θες χωρίς να έχεις το άγχος μη σπάσει, πάθει κάτι κτλ. Άμα είχες καμια gopro  με τα λεφτά που έχει το σκέφτεσαι, που θα την βάλεις, πως θα την ασφαλίσεις για να μην πέσει...

Επεξ/σία από Andyk0555
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

4k δεν έχει καμια καμερα σε αυτά τα λεφτά. ψευτο4κ έχουν που κάνουν upscale το resolution. Αν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις και σε ενδιαφέρει μόνο το 1080p σε 30 ή 60 fps θα μείνεις ευχαριστημένος με την firefly. Έχει μεγάλη μπαταρία και έρχεται και με όλα τα mounts. Άμα θες πάρε και μια δεύτερη μπαταρία 3-4 ευρώ έχει αξίζει. Επίσης ένα άλλο καλό είναι ότι την κακομεταχειρίζεσαι όσο θες χωρίς να έχεις το άγχος μη σπάσει, πάθει κάτι κτλ. Άμα είχες καμια gopro  με τα λεφτά που έχει το σκέφτεσαι, που θα την βάλεις, πως θα την ασφαλίσεις για να μην πέσει...

 

Την τσίμπησα. 4κ δεν με ενδιαφέρει επειδή δεν έχω και τηλεόραση αλλά και είδα ότι απλά το κάνει όπως είπες μέσω upscale. με 1080 είμαι ικανοποιημένος. Έρχεται και με βάση για κράνος; Τσίμπησα και 2η μπαταρία.

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ερχεται με πολλά mounts και για ποδήλατο και για κράνος .Άμα δεις τα unboxings στο youtube τα δείχνουν αναλυτικά ένα ένα. Έχει και ένα frame για να έχεις καλό ήχο, γιατί μέσα στην αδιάβροχη θήκη δε πιάνει και πολλά το μικρόφωνο.  Καλύτερα να μην ψαχτείς παραπάνω γιατί τα αξεσουάρ των action cams είναι εθισμός, θες να τα πάρεις όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

'Ερχεται με πολλά mounts και για ποδήλατο και για κράνος .Άμα δεις τα unboxings στο youtube τα δείχνουν αναλυτικά ένα ένα. Έχει και ένα frame για να έχεις καλό ήχο, γιατί μέσα στην αδιάβροχη θήκη δε πιάνει και πολλά το μικρόφωνο. Καλύτερα να μην ψαχτείς παραπάνω γιατί τα αξεσουάρ των action cams είναι εθισμός, θες να τα πάρεις όλα.

Θα δω με τι έρχεται και ότι δεν έχει, θα παραγγείλω! :-)

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 μήνες μετά...

Καλησπέρα!!Γνωρίζει κάποιος αν μπορεί η firefly 6s να τοποθετηθεί ανάποδα στη βάση αλλά η εικόνα να είναι κανονικά?

Κάποιες action cameras, όπως η telephone explorer, έχει ρύθμιση για να βγάζει βίντεο ανάποδα. Απλά ψάξε τις ρυθμίσεις
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...