Προς το περιεχόμενο

Nintendo Switch Hacking


Mazinga
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian

Βασικοί κανόνες για τη χρήση των νημάτων που αφορούν Hacking κονσόλας:

Επιτρέπονται:

  • Συζήτηση πάνω σε ειδήσεις για το hacking μιας κονσόλας
  •  Συζήτηση για εγκατάσταση Homebrew apps και δημιουργία/ εγκατάσταση αντιγράφων δικών σας νόμιμα αποκτηθέντων παιχνιδιών.

Δεν είναι ανεκτά τα παρακάτω:

  • Χρήση του νήματος για να αναζητήσετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών
  • Χρήση του νήματος για να ζητήσετε υποστήριξη για το πώς θα τρέξετε πειρατικές εκδόσεις παιχνιδιών που βρήκατε/κατεβάσατε.
  • Απαντήσεις του στυλ "τα  υπόλοιπα σε pm (γιατί δεν επιτρέπονται τέτοιες συζητήσεις στο forum)"

Στην περίπτωση που εντοπιστούν τέτοια μηνύματα στο νήμα και δεν έχει υποβληθεί ούτε μία αναφορά για αυτά, το νήμα θα κλειδωθεί.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 3,9k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, Trelopardos77 είπε

Καλημέρα παίδες! Έχω το κόκκινο switch mario edition xkj serial. Υπάρχει κανένας αξιόπιστος μάστορας να του βάλει modchip στην Αθήνα;

Θα μιλήσεις με @d..b

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 hour ago, toxotis70 said:

Τα έτοιμα modded switch OLED  από Κίνα αξίζουν ;

Είναι αξιόπιστα;

Το είδα κι εγω από έναν γνωστό έλληνα YouTuber ο οποίος γενικά είναι αξιόπιστος, 330 για καινούργιο OLED σπασμένο μονταρισμένο με έτοιμη SD με φορτωμένα παιχνίδια πάνω. Αν δε σε ενδιαφέρει το OLED και θες να το χεις πχ μόνο στην τηλεόραση που δε θα καταλάβεις διαφορά σου έχει και μεταχειρισμένο απλό στα 230 που είναι πάτος η τιμή. Σου δίνουν και 2 χρόνια εγγύηση από ότι είδα μέσω του site. 

Εδω είναι το βίντεο 

 

Επεξ/σία από enlightened
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά όλους αυτούς τους κουπονάδες δεν θα τους εμπιστευόμουν  για κάτι τόσο ακριβό.

Ελλάδα, δίνεις λίγο παραπάνω και έχεις και υποστήριξη για ότι χρειαστεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου έχουν αναφερει αρκετά άτομα τον συγκεκριμένο youtuber και δεν μπορώ να πω, για κάποιον που θέλει να ξεμπερδευει μπορεί αρχικά η πρόταση του να φανεί δελεαστική, αλλά υπάρχουν αρκετά λεπτά σημεία στα οποία μπορεί να στραβωσει πολύ εύκολα η κατάσταση.

Μιλάμε για μια αγορά απο Κίνα. Δυστυχώς, ως κάποιος που παραγγέλνει συνέχεια απο εξωτερικό τα τελευταία 20 χρόνια, μπορώ να σας πω με σιγουριά πως οι περισσότεροι Κινέζοι δεν είναι αξιόπιστοι πωλητές. Μια κονσόλα δεν είναι κάτι το οποίο κοστιζει 50 ευρώ και στο οποίο αν παει κατι λαθος δεν έγινε και κατι στην τελική. 

Είμαι σχεδόν σίγουρος πως οι microsd που χρησιμοποιούνται αποκλείεται να είναι u3 v30 a2 ή εστω a1. Σχεδόν όλες οι μνήμες στα κινέζικα site πωλήσεων εχουν ταχύτητες ανάγνωσης και εγγραφής 20mb/s ( παρόλο πού ψευδώς γράφουν αλλα χαρακτηριστικά) όταν για το switch ελάχιστη απαίτηση είναι 60 με 80. Και σκεφτείτε τώρα ότι απο αυτή την misrosd θα τρέχει το λειτουργικό με το cfw. Οι επιδόσεις θα είναι τραγικες.

Επίσης μπείτε στο youtube να παρακολουθησετε την διαδικασία εγκατάστασης ενός modchip και ειδικα σε oled. Προσωπικά δεν θα εμπιστευομουν ποτέ να αναλάβει αυτή την διαδικασία κάποιος άγνωστος στην Κίνα. Η διαδικασία του να μονταρεις ένα switch είναι απο τις δυσκολότερες στην ιστορία των κονσολών, ειδικά του oled,  με εξαίρεση κάποια mods για ps2. Οι κολλήσεις που πρέπει να γίνουν είναι μικρότερες από το κεφάλι μια καρφίτσας και θέλουν καλή τεχνογνωσία, καλή γνώση μικροηλεκτρονικης και εμπειρία.  Έχω πολλές περιπτώσεις switch που παρουσίασαν βλαβες εκ των υστέρων από λάθος ή απροσεξία άλλων (τεχνικών και μη) στην εγκατάσταση ενός modchip. Επίσης σε περίπτωση επιστροφής του προϊόντος, αν χρειαστεί, μιλάμε για μια διαδικασία αρκετά χρονοβόρα που δεν μπορείς να έχεις την παραμικρή επεξήγηση και υποστήριξη.

Αθροιστικά λοιπόν θεωρώ πως το να δώσεις κάτι παραπάνω, ειδικά τώρα που πλέον οι τιμές έχουν πεσει, και να έχεις υποστήριξη, άμεση εξυπηρέτηση και να γνωρίζεις τον τεχνικό σου δεν συγκρίνεται με μια τυφλή αγορά απο την Κίνα.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τα δυο παιδιά πιο πάνω… 

σίγουρα από Κίνα θα σου έρθει πιο φτηνά ,όχι κάτι τρελό σε διαφορα , αλλά σε περίπτωση βλάβης η οτιδηποτε θα μείνεις στην καλύτερη χωρίς κονσολα κάνα 2μηνο με τα πήγαινε έλα και τις συνεννοήσεις..

Ξέρω περίπτωση όπου αγοράστηκε κονσολα από εκεί από το συγκεκριμένο shop και η οποία έβγαλε βλάβη , είναι ήδη στις 4 εβδομάδες χωρίς κονσολα ο φίλος και αναμένει…

ο καθένας κρίνει από που θέλει να αγοράσει με τα θετικά και τα αρνητικα..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα ειμαι σε 17.0.0/AMS . Πρεπει να αναβαθμιστουν λογικα και tinfoil που ειναι στη 16 version. παλια υπηρχε το HATS που τα εκανε ολα..Υπάρχει ακόμη;

update: Thanks @baspav

Επεξ/σία από dream21
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα μια ερώτηση επειδή πήρα καινούργιο nintendo switch oled και θέλω να το κάνω jailbreak το συγκεκριμένο γίνεται? (serial number:XTJ20500).. ευχαριστώ!!!

Επεξ/σία από rtg
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 minutes ago, rtg said:

Καλημέρα μια ερώτηση επειδή πήρα καινούργιο nintendo switch oled και θέλω να το κάνω jailbreak το συγκεκριμένο γίνεται? (serial number:XTJ20500).. ευχαριστώ!!!

Μόνο με modchip. Καλημέρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

45 λεπτά πριν, baspav είπε

Μόνο με modchip. Καλημέρα.

γνωρίζετε κανέναν τεχνικό να το πάω να το κάνει για αθήνα?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...