Προς το περιεχόμενο

LEXMARK COLOR LASER CS410DN USB & ETHERNET crazy sundays 110€ [ΕΞΑΝΤΛΗΘΗΚΕ]


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Με εκτύπωση διπλής όψης.

 

http://www.e-shop.gr/ektypotis-lexmark-color-laser-cs410dn-usb-ethernet-p-PER.405574

 

 

Skroutz από 156€, χαμηλότερη ιστορικού 129€

 

Περιπου ίδια τιμη Γερμανία, ακριβότερο Γαλλία

 

Πανάκριβα τα αυθεντικα τόνερ, αλλά τα συμβατά είναι κάτω απο τη μισή τιμή (35€/4Κ σελίδες το μαύρο) και επαναγεμίζονται με κιτ ακόμα φτηνότερα.

 

Καλή τιμή νομιζω για όποιον χρειάζεται εγχρωμο laser με duplex, δε θυμαμαι να εχω δει πιο κάτω Ελλάδα.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα δει και εγω. Αλλα μετα ειδα οτι το 400ευρω αρχική τιμή δεν ηταν αληθής (συγκριτικα με το σκρουτζ). Και η αληθεια ειναι οτι τα μελάνια - και τα συμβατά - μου ειχαν φανεί πιο τραγικα και απο "πανάκριβα". Δεν ειχα κοιταξει ποσες εκτυπώσεις βγαζουν τα συμβατά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, η lexmark βάζει μέσα στο δοχείο μελάνης ποσότητα για 1000 σελίδες και αυτοί που τα αναγομώνουν για 4000; 

Αδύνατον, να είστε σίγουροι ότι δεν γίνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ειχα δει και εγω. Αλλα μετα ειδα οτι το 400ευρω αρχική τιμή δεν ηταν αληθής (συγκριτικα με το σκρουτζ). Και η αληθεια ειναι οτι τα μελάνια - και τα συμβατά - μου ειχαν φανεί πιο τραγικα και απο "πανάκριβα". Δεν ειχα κοιταξει ποσες εκτυπώσεις βγαζουν τα συμβατά.

 

Δεν το κρίνουμε με βάση την αρχική τιμή, αλλά σε σχέση με τη τρέχουσα τιμή και

- το κόστος εκτύπωσης (συμπεριλαμβανομένης της δυνατότητας χρήσης συμβατών μελανιών)

- παρεχόμενες λειτουργίες

- την ποιότητα εκτύπωσης.

 

Καθότι το e-shop βάζει συχνά το "πολυεργαλείο" της ΟΚΙ σε τιμη κοντά στα 170€ - ασπρόμαυρης εκτύπωσης βέβαια - αξίζει η επένδυση 110€ στον συγκεκριμένο έγχρωμο laser;

 

Πχ για ένα πολιτιστικό σωματείο που περιοδικά έχει αυξημένες ανάγκες εκτύπωσης, κυρίως το καλοκαίρι, αλλά σε άλλες περιόδους μπορεί να μην εκτυπωθεί και σελίδα για κανά μήνα ή παραπάνω;

 

Η ασπρόμαυρη εκτύπωση εξυπηρετεί στις περισσότερες των περιπτώσεων, αλλά μερικές φορές είναι περιοριστικό...βέβαια αν η έγχρωμη εκτύπωση δεν είναι ικανοποιητική, για συγκεκριμενες εργασίες υπάρχει και η λύση της εξωτερικής ανάθεσης.

 

Ήθελα να το παραγγείλω το ΟΚΙ την άλλη φορά, αλλά καθότι θα έπρεπε να το μεταφέρω σε άλλη τοποθεσία μετά από μερικούς μήνες (και λόγω του όγκου του) το προσπέρασα

 

(σημειώνω ότι έριξα μια "προληπτική" παραγγελία για το lexmark εν τω μεταξύ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα κόστη τα έχω γραψει στο 1ο ποστ με λινκ από σκρουτζ.

 

Τα αυθεντικα είναι γελοία ακριβα και τα ξεχνας, τα συμβατά έχουν απλά οκ τιμη αν και παίζουν αρκετα φτηνότερες τιμες σε άλλες μάρκες.

Φίλη ας πούμε εχει ένα b/w Brother (με duplex printing)  και παίρνει συμβατο τονερ 25€/5Κ σελίδες. Τον είχε πάρει όμως 170€.

 

Για μενα η τιμή αγοράς για laser color με duplex είναι χώμα και αν δεν εχεις τεράστιο όγκο εκτυπώσεων (οπότε παίζει πολύ σημαντικό ρόλο το κόστος) είναι καλή ευκαιρία. Γι αυτό και το πόσταρα (και τον πήρα για χρήση στο σπίτι)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πέτε βρε παιδιά, αξίζει η αγορά, ως προς το κόστος εκτύπωσης;

 

Το παρήγγειλα αλλά το σκέφτομαι αν θα το παραλάβω τελικά.

https://www.youtube.com/watch?v=LqtzsnCG9aM

ευκολα και φθηνα....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα αποφασίσει λοιπόν να το πάρω και σήμερα περιμένω παράδοση, αλλά τώρα είδα ότι προσφέρει μόνο 1 χρόνο εγγύησης...

 

...μπορεί να είναι καλή τιμή, αλλά να πω την αλήθεια δεν μου καλοκάθεται, αν πάθει κάτι σε ένα χρόνο πχ να τρέχω με τις εγγυήσεις και επιπλέον έξοδα....

...για τέτοια μοντέλα, δεν θά'πρεπε να δίνεται εγγύηση 2 ετών;

 

Και δεν είναι με "πρωτοβουλία" του e-shop, αλλά αναφέρεται ρητά στην ιστοσελίδα του κατασκευαστή

https://www.lexmark.com/el_GR/products/laser-color/28D0070.shtml

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...