Προς το περιεχόμενο

Συζήτηση για την curve card


alfeios
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Bourdoulas,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η κάρτα curve στην Τουρκία δουλεύει μια χαρά....δεν χρεώνει τίποτα παραπάνω... απλά κάνει αυτόματα την αλλαγή από λίρα σε ευρώ.... πολύ βολική.....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
  • Απαντ. 1,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχει τύχει σε κάποιον να λάβει επιστροφή χρημάτων από συναλλαγή που έκανε μέσω curve και στη συνέχεια να απορρίψει την επιστροφή ουσιαστικά η τράπεζα του; 

Είχα κάνει μια αγορά πριν ενα χρόνο στο Σκρούτζ μέσω Curve. Λόγω ελαττώματος της συσκευής το Σκρουτζ μου έκανε επιστροφή χρημάτων. Η επιστροφή εμφανίστηκε στη curve αλλά η ελληνική τράπεζα (Εθνική ) μου πέταξε απλά μια ειδοποίηση ότι απέρριψε την συναλλαγή. Απόρριψη επιστροφής πρώτη φορά ακούω. Οκ να απορρίψει συναλλαγή που φεύγουν χρήματα αλλά που μπαίνουν; 

  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Έχει τύχει σε κάποιον να λάβει επιστροφή χρημάτων από συναλλαγή που έκανε μέσω curve και στη συνέχεια να απορρίψει την επιστροφή ουσιαστικά η τράπεζα του; 

Είχα κάνει μια αγορά πριν ενα χρόνο στο Σκρούτζ μέσω Curve. Λόγω ελαττώματος της συσκευής το Σκρουτζ μου έκανε επιστροφή χρημάτων. Η επιστροφή εμφανίστηκε στη curve αλλά η ελληνική τράπεζα (Εθνική ) μου πέταξε απλά μια ειδοποίηση ότι απέρριψε την συναλλαγή. Απόρριψη επιστροφής πρώτη φορά ακούω. Οκ να απορρίψει συναλλαγή που φεύγουν χρήματα αλλά που μπαίνουν;

Παράξενο δεν έχει μου τύχει ποτέ , αλλά με alpha , επιστρέφονται κανονικά .  Πάρε την τράπεζα τηλέφωνο να ρωτήσεις 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

43 λεπτά πριν, MikeJ είπε

Έχει τύχει σε κάποιον να λάβει επιστροφή χρημάτων από συναλλαγή που έκανε μέσω curve και στη συνέχεια να απορρίψει την επιστροφή ουσιαστικά η τράπεζα του; 

Είχα κάνει μια αγορά πριν ενα χρόνο στο Σκρούτζ μέσω Curve. Λόγω ελαττώματος της συσκευής το Σκρουτζ μου έκανε επιστροφή χρημάτων. Η επιστροφή εμφανίστηκε στη curve αλλά η ελληνική τράπεζα (Εθνική ) μου πέταξε απλά μια ειδοποίηση ότι απέρριψε την συναλλαγή. Απόρριψη επιστροφής πρώτη φορά ακούω. Οκ να απορρίψει συναλλαγή που φεύγουν χρήματα αλλά που μπαίνουν; 

Επιστροφη στην curve οπου μετα πήγαν στην Πειραιως ή στην Payzy , εχω κανει κανονικα. Απορριψη επιστροφης και εγω πρωτη φορα ακουω! Παρε τηλ καλυτερα την τραπεζα οπως ειπωθηκε και ριξε και ενα update και εδω οταν βγαλεις ακρη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2024 στις 11:26 ΠΜ, MikeJ είπε

Έχει τύχει σε κάποιον να λάβει επιστροφή χρημάτων από συναλλαγή που έκανε μέσω curve και στη συνέχεια να απορρίψει την επιστροφή ουσιαστικά η τράπεζα του; 

Είχα κάνει μια αγορά πριν ενα χρόνο στο Σκρούτζ μέσω Curve. Λόγω ελαττώματος της συσκευής το Σκρουτζ μου έκανε επιστροφή χρημάτων. Η επιστροφή εμφανίστηκε στη curve αλλά η ελληνική τράπεζα (Εθνική ) μου πέταξε απλά μια ειδοποίηση ότι απέρριψε την συναλλαγή. Απόρριψη επιστροφής πρώτη φορά ακούω. Οκ να απορρίψει συναλλαγή που φεύγουν χρήματα αλλά που μπαίνουν; 

Η curve έχει και μια δικιά της κάρτα. Η πρώτη από όλες όσες έχεις προσθέσει. Τσέκαρε την, συνήθως εκεί πηγαίνουν και μετατρέπονται σε αγγλικές λίρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Να πω ότι τελικά τα χρήματα μπήκαν στην κάρτα της εθνικής μετά από κάποιες μέρες χωρίς να χρειαστεί να κάνω κάτι. 

Αλλά το support της curve απαράδεκτο. Έχει περάσει μια βδομάδα και και ούτε καν η παραμικρή απάντηση κλπ στο τσατ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
On 13/03/2024 at 19:47, runner69 said:

Ειχα καιρο να φαω διπλοχρεωση στην κάρτα πίσω από την curve. Καλως την παλι. Αυτη τη φορα για πληρωμη στην ΕΥΔΑΠ. Θα αναμενω τις επομενες μερες την επιστροφη της μιας κινησης χωρις να κανω κατι.

Το κάνει συχνά αυτό με την διπλή χρέωση; 

Πως το λύνεις; στα επιστρέφει μόνο του; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 ώρες πριν, jack124 είπε

Το κάνει συχνά αυτό με την διπλή χρέωση; 

Πως το λύνεις; στα επιστρέφει μόνο του; 

Οχι δεν ειναι συχνο φαινομενο. Πλεον πες max 2-3 φορες το χρονο. Σε ολες το αφηνω και τα επιστρεφουν απο μονο του. Νομιζω μονο την προηγουμενη φορα επικοινωνησα για την επιστροφη γιατι ειχε περασει πανω απο εβδομαδα.

Θα το καταλαβεις οτι πιθανον να γινει διπλοχρεωση αν παρεις ετεροχρονισμενο εμαιλ (αλλη ημερα απο την πραγματικη της χρεωσης). Το ετεροχρονισμενο εμαιλ δεν σημαινει οπωσδηποτε διπλοχρεωση αλλα η διπλοχρεωση σημαινει ετεροχρονισμενο email. Αρα μπορεις να τα τσιμπας απο εκει για να μην εχεις το αγχος μην και την φας.

Σε καθε καρτα μπορεις να ορισεις να παιρνεις εμαιλ για την συναλλαγη εκτος απο το notification του app.

ΥΓ.  Δεν εχω χασει ποτε λεφτα και την χρησιμοποιω καθε εβδομαδα.

Επεξ/σία από runner69
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα είχα 5 απανωτές χρεώσεις από την Curve που δεν τις έκανα εγώ. Τουλάχιστον όχι στους προηγούμενους 2 μήνες.

Τι φάση;

Αναμένω να χρεωθούν κανονικά , μιας και τώρα απλά έχει γίνει δέσμευση ποσού απλά και θα μιλήσω με το τσατ τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...