Προς το περιεχόμενο

ps4 slim 500gb 199€ @kotsovolos [ΤΕΛΟΣ]


serian

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 107
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Να προσθέσω ότι υπάρχει και μια προσφορά στο Playstation Store, για αγορές 50 ευρώ μέχρι 31/3, παίρνεις 10 ευρώ πίσω σε voucher code τον Απρίλιο.

Περισσότερα εδώ: https://blog.eu.playstation.com/2017/03/01/spend-50-on-playstation-store-in-march-get-a-10-voucher-to-spend-in-april/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εδω δεν εχουμε να φαμε, το ps4 μας ελειψε"

η μονιμη ελληνικη κλαψα απο το '80 που θυμαμαι τον εαυτο μου :)

στο "ps4" μπορειτε να βαλετε οτι θελετε :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"εδω δεν εχουμε να φαμε, το ps4 μας ελειψε"

η μονιμη ελληνικη κλαψα απο το '80 που θυμαμαι τον εαυτο μου :)

στο "ps4" μπορειτε να βαλετε οτι θελετε :P

Οχι φίλε μου δεν πάει έτσι, δόξα τον Θεό να φάμε έχουμε το 99.9% εδώ μέσα είμαστε χοντροί... Το πρόβλημα είναι αλλού, να μην μάθουμε με τα πολλά γιατι στο τέλος δεν ξέρω τι μπορεί να γίνει.

Δεν θυμάμαι πάντως το 1985 που πήρα το Atari 2600 κλάψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το τρολάρισμα στη nintendo, ενδεχομένως να κοιτάνε και τον παλμό των πωλήσεων σε μια μόνιμη τιμή γύρω στα 200 - 250.

Στα 300 δε νομίζω ότι αγοράζει κανένας ps4 slim.

 

Δεν πρόλαβα να τσιμπήσω. Θα αγόραζα κονσόλα πρώτη φορά ύστερα από το 1997.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πέρα από το τρολάρισμα στη nintendo, ενδεχομένως να κοιτάνε και τον παλμό των πωλήσεων σε μια μόνιμη τιμή γύρω στα 200 - 250.

Στα 300 δε νομίζω ότι αγοράζει κανένας ps4 slim.

 

500gb μοντελο προφανως και δεν θα αγορασει κανεις στα 300ευρω.1tb μοντελο με 1-2παιχνιδια παρα πολλοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

500gb μοντελο προφανως και δεν θα αγορασει κανεις στα 300ευρω.1tb μοντελο με 1-2παιχνιδια παρα πολλοι.

 

Παίζουν ρόλο τα gb στο ps4 ή είναι μόνο για όσους δε θέλουν να παίζουν με το δισκάκι τους;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι σε καμία περίπτωση δεν τα ξεχνάω, γι' αυτό άλλωστε έχω κι εγώ κονσόλες! Όμως αν τα βάλω κάτω ενώ στο PC το αρχικό κόστος είναι μεγάλο, στη συνέχεια μου έχει βγει πολύ φθηνότερο προσθέτοντας και το κόστος των παιχνιδιών σε σχέση με τις κονσόλες. Παρόλο που εστιάζω μόνο στα exclusives, αγοράζω συνήθως μεταχειρισμένα παιχνίδια και κυνηγώ προσφορές στα digital downloads.

Στην τελική το PC δεν το έχεις μόνο για gaming, οπότε πρέπει να το υπολογίσουμε κι αυτό σαν ένα μεγάλο πλεονέκτημα έναντι των κονσολών.

 

 

 

Άστα να πάνε...

 

:-D :-D :-D

 

Πέρα από το γεγονός ότι με έναν καλό υπολογιστή έχεις πολύ καλύτερα γραφικά fps ενώ στο ps4 και γενικά στις κονσόλες ο περιορισμός είναι τεράστιος. Δεν μιλάω καν για backward compatibility emulators κτλ. Συν όλα τα καλά του υπολογιστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Για να γυρισουμε μερικως στο θεμα, μια ερωτηση σε οσους ασχολειστε με τις παιχνιδοκονσολες και ενημερωνεστε:

 

Μηπως η sony σταματαει την παραγωγη-διαθεση του συγκεκριμενου μοντελου 500gb και πλεον θα ξεκινα με κατι ανωτερο ως προιον στην τιμη του "παλιου", πχ το 1ΤΒ ή ενα νεο σασι με 4Κ BD; Σκεφτομαι μηπως ο σκοπος ηταν να διωξει το αποθεμα της σε παγκοσμια κλιμακα.

 

Σε αυτη την σκεψη με οδηγησε το οτι ενω χθες ολη μερα πχ στο Ολλανδικο ΜΜ ειχε 188€ μεχρι και λιγο πριν τα μεσανυχτα που το κοιτουσα και για online παραγγελιες, σημερα το πρωι δεν το εχει με αλλη τιμη, αλλα "εξαντλημενο".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να γυρισουμε μερικως στο θεμα, μια ερωτηση σε οσους ασχολειστε με τις παιχνιδοκονσολες και ενημερωνεστε:

 

Μηπως η sony σταματαει την παραγωγη-διαθεση του συγκεκριμενου μοντελου 500gb και πλεον θα ξεκινα με κατι ανωτερο ως προιον στην τιμη του "παλιου", πχ το 1ΤΒ ή ενα νεο σασι με 4Κ BD; Σκεφτομαι μηπως ο σκοπος ηταν να διωξει το αποθεμα της σε παγκοσμια κλιμακα.

 

 

Πολύ πιθανόν να γίνει αυτό που λες όπως έγινε και με τα μοντέλα του PS3 που σιγά σιγά καταργούσαν μικρότερες χωρητικότητες. Η διαφορά τώρα είναι ότι το PS4 θα υποστηρίζει και εξωτερικό δίσκο ενώ και πάλι μπορείς όποτε θες να αλλάξεις των εσωτερικό δίσκο χωρίς να χάσεις εννοείται την εγγύηση.

Για να περιμένεις πάντως το νέο μοντέλο με μεγαλύτερη χωρητικότητα θα χρειαστείς να περιμένεις μέχρι περίπου τον Σεπτέμβρη που συνήθως βγαίνουν τα revisions στην αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ πιθανόν να γίνει αυτό που λες όπως έγινε και με τα μοντέλα του PS3 που σιγά σιγά καταργούσαν μικρότερες χωρητικότητες. Η διαφορά τώρα είναι ότι το PS4 θα υποστηρίζει και εξωτερικό δίσκο ενώ και πάλι μπορείς όποτε θες να αλλάξεις των εσωτερικό δίσκο χωρίς να χάσεις εννοείται την εγγύηση.

Για να περιμένεις πάντως το νέο μοντέλο με μεγαλύτερη χωρητικότητα θα χρειαστείς να περιμένεις μέχρι περίπου τον Σεπτέμβρη που συνήθως βγαίνουν τα revisions στην αγορά.

για να καταλαβω ,πλεον δηλαδη εχεις εναν εξωτερικο και βαζεις εκει τα παιχνιδια του ps4 ;

ΕΤσι βλεπω την πειρατεια...να ερχεται .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω ,πλεον δηλαδη εχεις εναν εξωτερικο και βαζεις εκει τα παιχνιδια του ps4 ;

ΕΤσι βλεπω την πειρατεια...να ερχεται .

 

Δεν είναι τόσο εύκολο όταν η κονσόλα έχει το αυθεντικό firmware.

Για παράδειγμα στο Xbox 360 (και στο ONE) υπάρχει υποστήριξη για παιχνίδια στον εξωτερικό δίσκο εδώ και κάτι χρόνια. Αυτό που κάνει η Microsoft είναι να συνδέει τα παιχνίδια με το account που τα έχει αγορασμένα και την κονσόλα που τα κατέβασε. Για να μπορείς να πάρεις τον εξωτερικό δίσκο και να πας σε άλλη κονσόλα με τα παιχνίδια θα πρέπει να έχεις μαζί και το προφίλ του χρήστη που του ανήκουν.

 

Αυτό όμως έχει περιορισμούς π.χ. δεν μπορεί άλλος χρήστης να παίξει τα παιχνίδια στη νέα κονσόλα παρά μόνο ο κάτοχος τους. Υπάρχει τρόπος για να λυθεί αυτό μεταφέροντας τις άδειες των παιχνιδιών (μόνο 1 φορά κάθε 4 μήνες) στη νέα κονσόλα, αλλά μετά στην παλιά όποιο άλλο account υπάρχει δεν θα μπορεί να παίξει τα παιχνίδια αυτά. 

 

Φαντάζομαι και η Sony θα κάνει κάτι αντίστοιχο. Μακάρι να βάλουν υποστήριξη και στο PS3 αν και χλομό το βλέπω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ενδιαφερεται κανεις απο θεσσαλονικη για ενα ps4 στα 199 ας στειλει υπαρχει περιπτωση να μππρεσω να εξυπηρετησω.

Στειλτε πμ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...