Προς το περιεχόμενο

Αγορα εκτυπωτη για 100-300 Α4 ενχρωμες το μηνα.


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! Θελω εκτυπωτη για αυτο το μηνιαιο φορτο εκτηπωσης. Εχετε να προτεινετε μοντελα;

Τι λετε για τον epson ink tank L310 που γεμιζει με 20 ευρω και βγαζει πολλά;

 

Επισης στα ιδια λεφτα θα ηθελα και πολυμηχανημα, κυριως για το scanner. Και αν με συμφερει ισως παρω το 2ο.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Canon Pixma MX925

Εκτύπωση Mono/Color: 15.0 ipm, 10.0 ipm, Ανάλυση Εκτύπωσης: 9600x2400 DPI, Ανάλυση Σάρωσης: 2400x4800 DPI, Duplex Print: Αυτόματο, Δυνατότητες: Mobile Printing Capability / Fax / CD/DVD Print, ADF, Σάρωση Διπλής Όψεως, Συνδεσιμότητα: Wi-Fi / Ethernet / USB ,

http://www.skroutz.gr/s/2952699/Canon-Pixma-MX925.html?from=catspan&keyphrase=MX925

http://www.skroutz.gr/c/925/compatible-inkjet-symvata.html?from=catspan&keyphrase=MX925

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ευχαριστώ. Και για απλό εκτυπωτή;

Και άλλον εναν για εναλλακτική με Toner, με φτηνά αναλώσιμα.

 

θα μπει σε ubuntu 12.04 και το φοβάμαι λίγο τον canon.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαριστώ. Και για απλό εκτυπωτή;

Και άλλον εναν για εναλλακτική με Toner, με φτηνά αναλώσιμα.

 

 

HP Color Laserjet Pro CP1025
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ποσες εκτυπωσεις /μερα?

Α4 με κειμενο η φωτογραφια

 

 

Προσωπικα πιστευω πως για καθαρα οικιακη χρηση οτιδηποτε χωρις ink tank δεν εχει νοημα πλεων εκτος->

α)Εαν θελεις φωτογραφικη ποιοτητα(που κ εδω σηκωνει συζητηση)

β)Εχεις αναγκη απο γρηγορο μηχανημα

γ)Θελεις οπωσδηποτε duplex printing(αυτο ειναι το μεγαλυτερο μειονεκτημα κατα την γνωμη μου)

 

Οποτε αποφασιζεις εαν θελεις να εχει scanner κ βαζεις στον skoutz

"epson l"

"canon g"

"HP DeskJet GT"

 

Υ.Γ Προσωπικα θα προτιμουσα μαλλων canon εαν οι τιμες ειναι εφαμιλλες.

 

Εγχρωμα Laser δεν προτεινω σε καμια περιπτωση για οικιακη χρηση(μεχρι ~500 ευρω), εχουν εξωφρενικες τιμες για αναλωσιμα.

 

Με αμιγως επαγγελματικα μηχανηματα δεν εχω ασχοληθει, οποτε δηλωνω αγνοια.

Επεξ/σία από @topos
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οχι οικιακή χρήση, μικρου γραφείου.

Αφίσες Α4, ή φωτογραφία στο 60% της σελίδας.

10-60 περιπου καθε εβδομάδα. Δεν ειναι stadar

 

a)οχι

β)όχι , αλλα να μην είναι και χώμα. να βγάζει 2 το λεπτό. σε μεσαία αναλυση

3)οχι απαραιτητα, θα ηταν καλο.

 

Οχι πολυμηχανημα τελικά απλο printer. Αυριο μεσημεράκι πρέπει να έχω αποφασίσει, οπότε αν έχεις κατι στο μυαλό, πες.

Επεξ/σία από Zerg13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δυσκολα θα βρεις μηχανημα να βγαζει 2 α4 εγχρωμες το λεπτο,πιο πιθανο ειναι να του παιρνει 2 λεπτα/φωτο (τα ppm που αναφερει καθε μηχανημα ειναι για κειμενο)

 

Οποτε νομιζω πως δεν θα βρεις κανενα με ink tank να σε βολεψει.

Αλλα εαν δεν εχεις τον πελατη απο πανω σου να περιμενει να παρει 10 α4 δεν νομιζω οτι ειναι ανασταλτικος παραγοντας.

 

Εγω παντως προσωπικα θα προτιμουσα canon g1400 επειδη προτιμω την σχεδιαση των ink τανκ, εχω την εντυπωση πως τα canon ειναι πιο τιμια μηχανακια(αν και αυτο εξαρτατε και απο τις σειρες) και τελος εχει 100 σελιδες tray (εαν βαζεις χοντρο/φωτογραφικο θα παιρνει αρκετα λιγοτερες).

 

Απο την αλλη ο epson l310 θεωρητικα ειναι 3-4 φορες πιο γρηγορος αλλα προσωπικα πιστευω πως ειναι ειτε τυπογραφικο ειτε απλα ψεματα.

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπερα! Θελω εκτυπωτη για αυτο το μηνιαιο φορτο εκτηπωσης. Εχετε να προτεινετε μοντελα;

Τι λετε για τον epson ink tank L310 που γεμιζει με 20 ευρω και βγαζει πολλά;

 

Επισης στα ιδια λεφτα θα ηθελα και πολυμηχανημα, κυριως για το scanner. Και αν με συμφερει ισως παρω το 2ο.

https://www.skroutz.gr/s/10237108/Epson-L386.html

Kαι γενικοτερα οποιονδηποτε Epson ink tank.

Εχω αλλαξει πανω απο 10 εκτυπωτες τα τελευταια 16 χρονια (Epson & Canon με ολους τους συνδυασμους χρησης γνησιων, ημιτασιον αλλα και third party CIS) και ο τελευταιος μου ειναι ενας Epson L800 που τον εχω απο το 2013.

Και ο Canon με το ink tank ομως φαινεται εξ ισου ενδιαφερον.

Επεξ/σία από SpirosZ68
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μου αρέσουν και οι 2 ink tank canonG1400 και epson L310 ξέρουμε στις πόσες εκτυπώσεις κλειδώνει ο canon και στις πόσες ο Epson;

Καθε πότε θέλουν αλλαγή κεφαλής και οι 2; Πήρα τηλέφωνο την Epson δεν ξέραν να μου πουν για τον Epson

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλειδώνουν θεωρητικά για να γίνει σέρβις και αλλαγή σε κάποια αναλώσιμα μέρη εντός του εκτυπωτή.

Για να ξεκλειδώσουν απαιτείται να γίνει σέρβις και να ξεκλειδώσουν οι τεχνικοί τον εκτυπωτή. Επίσημα γίνεται από το επίσημο σέρβις των εταιριών. Ανεπίσημα υπάρχουν άλλοι τρόποι στο ιντερνετ, λιγότερο ή το ίδιο επιτυχημένοι, για να ξεκλειδώσουν χωρίς να γίνει το σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Αγόρασα πριν ένα μήνα τον  http://www.skroutz.gr/s/10198286/Epson-L382.html .

Σε ποιότητα και ταχυτητα εκτύπωσης είναι χειρότερος από τον HP 5525 που είχα πριν μου κολλήσει η κεφαλή.

Τα μελάνια του EPSON βγάζουν θεωρητικά περιπου 6000 εκτυπώσεις. Δεν ήξερα ότι κλειδώνουν και πρέπει να γίνει σέρβις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...