Προς το περιεχόμενο

Μετανάστευση στο εξωτερικό: απορίες & συμβουλές


Snoob

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Εαν πας σε ανασφάλιστο Ισραηλινά εκει ξεφεύγουν ΕΝΤΕΛΩΣ τα λεφτα.6-8μηνες δουλευεις το χρόνο.η Ελλάδα ειναι μονο για διακοπές.και δεν κανω πλάκα εαν κανεις και τατουάζ του Ισραήλ όσο ΕΙΣΑΙ αραχτός Ελλάδα δίνουν και ενα επιδομα 1000ευρο το μήνα κτλτ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όλα αυτά τα έχουμε αλλά που θα βρεις καλύτερα/χειρότερα από εδώ; κ γνώμη μου οποίος θέλει μπορεί να τα καταφέρει κ εδώ

Καλύτερα όσον αφορά την ποιότητα ζωής και το κράτος σε πολλές άλλες χώρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν τελειώσεις της σπουδές σου κ πιάσεις δουλειά στο αντικείμενο σου κ είσαι καλός θα ανελιχθείς σε θέση άρα κ οικονομικά ούτε έξω είναι ρόδινα τα πράγματα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλάω από την οικονομική πλευρά του θέματος. Η Ελλάδα είναι μια χαοτική χώρα. Και αυτό είναι και το μεγαλύτερο πρόβλημα.

Γι' αυτό και το επίπεδο ζωής είναι και αρκετά χαμηλότερο από τη πλειοψηφία των ευρωπαϊκών χωρών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εαν πας σε ανασφάλιστο Ισραηλινά εκει ξεφεύγουν ΕΝΤΕΛΩΣ τα λεφτα.6-8μηνες δουλευεις το χρόνο.η Ελλάδα ειναι μονο για διακοπές.και δεν κανω πλάκα εαν κανεις και τατουάζ του Ισραήλ όσο ΕΙΣΑΙ αραχτός Ελλάδα δίνουν και ενα επιδομα 1000ευρο το μήνα κτλτ

 

Χαμηλό το επίδομα. Εγώ γνωρίζω αν πας σε εδάφη του ISIS με τατουάζ του Μωάμεθ σε κάνουν τοπικό σεϊχη και παίρνεις και μερίδιο από τα έσοδα των πετρελαιοπηγών (κλεμμένες βέβαια από κούρδους και ιρακ).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χαμηλό το επίδομα. Εγώ γνωρίζω αν πας σε εδάφη του ISIS με τατουάζ του Μωάμεθ σε κάνουν τοπικό σεϊχη και παίρνεις και μερίδιο από τα έσοδα των πετρελαιοπηγών (κλεμμένες βέβαια από κούρδους και ιρακ).

Αν πας στα εδάφη τους με τατουάζ του Μωάμεθ στην καλύτερη θα σε αποκεφαλίσουν αφού απαγορεύεται να ζωγραφίζεις το πρόσωπο του προφήτη τους.

 

Καλή η ειρωνεία αλλά μόνο όταν είναι αληθοφανή και δεν ξεχειλώνει από ημιμάθεια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πας στα εδάφη τους με τατουάζ του Μωάμεθ στην καλύτερη θα σε αποκεφαλίσουν αφού απαγορεύεται να ζωγραφίζεις το πρόσωπο του προφήτη τους.

 

Καλή η ειρωνεία αλλά μόνο όταν είναι αληθοφανή και δεν ξεχειλώνει από ημιμάθεια...

 

Άστα αυτά, πήγαινε εσύ να πάρεις έσοδα από το πετρέλαιο και άσε τις εξυπνάδες από το insomnia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άστα αυτά, πήγαινε εσύ να πάρεις έσοδα από το πετρέλαιο και άσε τις εξυπνάδες από το insomnia.

Εγώ;

Εσύ είπες εξυπνάδες και ειρωνεύτηκες άλλον, εγώ σου είπα καλή η προσπάθεια αν ήταν αληθοφανή, το έχασες με το τατουάζ της φάτσας του προφήτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει μιζέρια φίλε μίζερος είναι ο τρόπος που βλέπεις τα πράγματα. Και εγώ θα ήθελα να φύγω κάποια στιγμή όλα αυτά που κες για εμπειρίες κλπ κλπ αλλά τέτοια ζωή όπως την Ελλάδα δν προκειτε να βρεις θα με πεις γραφικό αλλά πιστεύω ο αέρας μας και ο ήλιος μας είναι αρκετά για να μας δώσουν κουράγιο να κάτσουμε εδώ και να αγωνιστούμε για το καλύτερο

Κλασσικό σχόλιο Ελληναρα.

 

Ποιος χέζει τους μισθούς που είναι χώμα; Τις συντάξεις που δεν φτάνουν ούτε για τα τσιγάρα του μήνα; Την υγεία που είναι είδος υπό εξαφάνιση, Την ανεργία που βαράει ταβάνι;

 

Ο ήλιος και ο αέρας μας αρκεί.

 

Συγνώμη φίλε αλλά το μίζερος με το πετάω στα σύννεφα έχει τεράστια διαφορά...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είσαι συνταξιούχος η προκειτε να γίνεις σύντομα ; συγνώμη που θα στο πω αλλά έτσι είναι η κοινωνία μας πάλεψε για να τα κανείς δικά σου και την δουλειά κ τον υψηλό μισθό και την υγεία. Δεν μπορώ να καταλάβω πως ένα παιδί 20 χρόνων τα βλέπει όλα τόσο απαισιόδοξα και μαύρα αν συνεχίσουμε με αυτό το σκεπτικό μαύρο κ αράχνο θα είναι το μέλλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό με τον φραπέ και το τάβλι κάθε φορά που θα πει κάποιος κάτι καλό για αυτη την ρημαδοχώρα έχει καταντήσει αηδία

Και γω για καλό το είπα.

Το τάβλι παντως αν το κάνεις τατουάζ μαζί με την ελληνική σημαία, έχω ακούσει ότι διορίζεσαι στο δημόσιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γω για καλό το είπα.

Το τάβλι παντως αν το κάνεις τατουάζ μαζί με την ελληνική σημαία, έχω ακούσει ότι διορίζεσαι στο δημόσιο.

Αν βαλεις και φραπεδια εξασφαλιζεις και εξτρα επιδομα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...