Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μίλησα μόνο για PS4 προφανώς επειδή εκεί έτυχε να δω την προσφορά, δεν με ενδιέφερε να το πάρω σε PC. 20 δολάρια είναι κάπου 17 ευρώ, επειδή όμως το αμερικάνικο currency το αγόρασα ακόμα πιο φτηνά από την ισοτιμία (κάπου 35 ευρώ τα $50 αν θυμάμαι καλά σε κλειδάδικο), πάει να πει το παιχνίδι πρακτικά μου ήρθε ακόμα φθηνότερα.

"Κουτάτο" δεν ξέρω τι είναι, έχω να αγοράσω δισκάκια και κουτάκια εδώ και πολλά-πολλά χρόνια, τα έχω αποτάξει δια παντός. Μόνο digital.

Η ουσία παραμένει: είτε σε κονσόλες, είτε σε PC, είναι ευκαιρία για τον κόσμο που δεν έπαιξε το παιχνίδι στην αρχή να το πάρει τώρα και μάλιστα να το ευχαριστηθεί χωρίς τις αηδίες των microtransactions.

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οσα και να γραφτηκαν για τα micro transactions η ουσια ειναι οτι οσοι πραγματικα ηθελαν να παιξουν το παιχνιδι το επαιζαν τον πρωτο καιρο στην πρωτη εκπτωση που θα εβγαινε.

Γιατι κακα τα ψεμματα και το πρωτο Middle earth οι περισσοτεροι το επαιξαν οταν η απλη του εκδοση(και μετα η Goty του)εμπαιναν σε εκπτωση στα 10 και μετα 5ευρω.

Το λεω αυτο υπο την εννοια οτι και το Shadow of war μπορει να επεσε η τιμη του κανονικου του παιχνιδιου(σε λιγο καιρο κλεινει ενα χρονο βεβαια)αλλα εχει και dlc που ανεβαζουν την τελικη τιμη.

 

9 λεπτά πριν, nzeppos είπε

 δεν με ενδιέφερε να το πάρω σε PC.

Ναι αλλ το θεμα αυτο αφορα την εκδοση του παιχνιδιου για το pc....

Επεξ/σία από Fulgore
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Εντελει καλα εκανα και περιμενα για το complete του συγκεκριμενου,το προηγουμενο με ειχε αρεσει παρα πολυ. Θα το τιμησω σε καποια φαση αυτο φθινοπωρο λογικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τερμάτισα και γω, αν και λίγο καθυστερημένα. Νομίζω σε πλοκή υστερεί αρκετά αλλά αξίζει για τις πολιορκίες και τις μάχες με τους διάφορους Ορκ οπλαρχηγούς και την όλη φάση με την οικοδόμηση ενός στρατού από Ορκ. Επίσης, εξαιρετική φωτογραφία σαν παιχνίδι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Παίζει στο IG 20 προσφορα το Shadow of War αλλα μην πάρετε την Definitive, πάρτε την Gold, same shit lower price. Έχουν μείνει 7 keys ακόμα, χαλαρά πρόλογος αλλα never mind ;)

https://www.instant-gaming.com/en/2864-buy-key-steam-middle-earth-shadow-of-war-gold-edition/

Εάν έχει γίνει ήδη post my apologies.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Εγω ειμαι καπου στην μεση του παιχνιδιου,οποιον του αρεσε το πρωτο θα του αρεσει και αυτο. Το combat ειναι πολυ fun,εχουν και οπτικο ενδιαφερον οι περιοχες της Mordor. Γενικα λατρευω το setting και το lore,τωρα απο στορυ και χαρακτηρες ειναι λιγο φλατ,αλλα νταξει αναμενομενο.

Ωστοσο δεν ασχολουμαι καθολου με nemesis missions που ειναι randomly generated,προσωπικα δεν βρηκα καποιο νοημα περαν του να μαζευεις xp,δεν εχει καποιο μονιμο αντικτυπο ουτε εχει καποιο story backround. Εχω αρχισει να πιστολιαζω και τα outpost-warchief missions,γτ διευκολυναν πολυ το siege,ενω τωρα εχει πιο ενδιαφερον. Το παιζω στο nemesis difficulty btw.

Γενικα πολυ αξιολογο παιχνιδι με αρκετες ωρες παιχνιδιου,ελπιζω και τα DLC που ειναι πακεταρισμενα στο Definitive Edition να αξιζουν μετα το τελος του παιχνιδιου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως κατάφεραν να έχει χειρότερα γραφικά από το Shadow of Mordor? Το έβαλα μόλις και πραγματικά έχω απογοητευτεί. Αξίζει να δοκιμάσω το HD Texture Pack? Αν είναι δυνατόν, θα ξαναβάλω το πρώτο, τι χάλι είναι αυτό; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Sethiros είπε

Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος πως κατάφεραν να έχει χειρότερα γραφικά από το Shadow of Mordor? Το έβαλα μόλις και πραγματικά έχω απογοητευτεί. Αξίζει να δοκιμάσω το HD Texture Pack? Αν είναι δυνατόν, θα ξαναβάλω το πρώτο, τι χάλι είναι αυτό; 

Δεν έχει χειρότερα γραφικά από το 1 ρε συ, κάτι λάθος θα έχεις κάνει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, logistoulis είπε

Δεν έχει χειρότερα γραφικά από το 1 ρε συ, κάτι λάθος θα έχεις κάνει

Το έχω στα Ultra χωρίς ενεργοποιημένο το Dynamic Resolution και τα γραφικά του δείχνουν εντελώς απαρχαιωμένα. Με ένα πρόχειρο γκουγκλάρισμα έχουν και άλλοι παρόμοια θέματα. Θα δω μήπως το HD Texture Pack σώζει τη κατάσταση, διαφορετικά θα φάει uninstall. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Δε τα λέμε εδώ καλύτερα? @tommybertsen

Θα μας δειρουν στο άλλο θέμα. Πάντως αν δε βάλει τα hi res και 4k cut scenes ο @7nisiotisθα είναι κάτω από 100gb, κάπου στα 94.

Πάντως ναι γω αυτές τις μέρες το έβαλα πάλι για να κάνω shame κάποια orcs αλλά κυρίως για να κάτσω να με γλενταει ένα συγκεκριμένο να δω αν μπορώ να σπάσω το παιχνίδι 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεκρανάσταση του θέματος; 

Good :lol: 

Λογικά και hi-res θα βάλει, έστω για το γμτ της υπόθεσης.

Το παιχνιδάκι το πήρα στα 4.5€ πριν  λίγο καιρό. Θα το συνεχίσω όταν με το καλό πάρω άδεια. Το πρώτο το'χα παίξει πριν 6 χρόνια; Κάπου τόσο! 

Έπαιξα μόλις 4 ώρες. Έχω ψωμί..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...