Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εσύ που παίζεις παράλληλα και το origins, να μας πεις ποιο γουστάρεις περισσότερο (σε λίγες μέρες, όχι ακόμα που είσαι στην αρχή και στα 2 υποθέτω)

 

Δυστυχως το εχω αφησει στην ακρη γιατι κολλησα με το Origins, μετα θα συνεχισω αυτο και το Wolfenstein

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τελικά αυτό με τα Shadow Wars ήταν λίγο υπερβολικό, φίλος τα έβγαλε μέσα σε περίπου 5 ώρες χωρίς κανένα micro απλά έκανε χαλαρό orc management κατά την διάρκεια όλου του game, φυσικά imho δεν αξίζει για ένα cutscene όπως και ειπώθηκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το εχω αφησει στην ακρη γιατι κολλησα με το Origins, μετα θα συνεχισω αυτο και το Wolfenstein

 

Πόσα λεφτά έχεις ωρε, που έχεις αγοράσει ταυτόχρονα 3 AAA τίτλους? :P

 

Εγώ ψήθηκα και πήρα το cuphead και κόλλησα για 2-3 μέρες. Σήμερα το ξανάπιασα για να το τερματίσω κάποια στιγμή και να πάω στο Origins :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...

παίζω αρκετά αυτό το παιχνίδι παράλληλα με το ac origins (το origins με γυναίκα, αυτό τις σόλο ώρες) και όσο περνάει τόσο με ικανοποιεί

 

εντάξει αν κάποιος θέλει ένα open world παιχνίδι ανάλογου τύπου θα του πρότεινα χωρίς δισταγμό το origins σε σχέση με αυτό (λόγω του πολύ πιο ενδιαφέρον κόσμου) , ΑΛΛΑ οφείλω να αναγνωρίσω ότι το shadow of war έχει πολύ καλύτερη, δυσκολότερη και πιο ικανοποιητική μάχη (χθες έφαγα κάμποση ώρα μέχρι να βρω πώς να φάω έναν war-chief αλλά όταν το κατάφερα ένιωσα ότι κατάφερα κάτι σε σχέση με κάθε μάχη που έχω κάνει μέχρι τώρα στο ac -παρά το γεγονός ότι υπήρξε σαφής βελτιωση σε σχέση με τα προηγούμενα-)   αλλά και ιστορία με την οποία δένεσαι περισσότερο με τους χαρακτήρες χωρίς να είναι και κάτι φοβερό.. απλά η ubi συνεχίζει να μην το έχει με το θέμα σενάριο και character development.. βέβαια το origins καταφέρνει να έχει πιο ενδιαφέροντα side quests σε σχέση με τα generic του sow βέβαια το sow έχει το σύστημα των war chiefs που κάνει ενδιαφέρον και το μή ενδιαφέρον 

 

επίσης οι αναβαθμίσεις του χαρακτήρα μου προσφέρουν περισσότερη ικανοποίηση και φυσικά θα πρέπει να αναφερθεί ξανά ότι πρόκειται για άριστο port 

 

σίγουρα κουράζει ξανά και ξανά το θέμα "batman" αλλά είναι τόσο καλό.. 

 

ακόμα δεν έχω άποψη τι γίνεται με το act 4, αλλά ό,τι και να γίνεται δεν με πολυνοιάζει.. αν χρειαστεί δηλαδή να κάνω ανούσιο grinding απλά uninstall και βλέπω το video στο yt.. 

 

γενικά πάντως ο πήχης στα open world παιχνίδια έχει ανέβει, βλέπουμε πολύ καλές ιδέες και μετά τα shadow of mordor, witcher 3 και αποκορύφωμα zero dawn που βάζει κάτω από μια ομπρέλα πολλές καλές ιδέες αρκετά σωστά εκτελεσμένες (φυσικά θα κάνω και αναφορά στο πολύ σπουδαίο gta v που είναι μια κατηγορία μόνο του)

 

είδαμε την θετική επιρροή που είχε όλο αυτό το "ρεύμα" και στο ac origins (που είναι εμφανώς επηρεασμένο από witcher 3 και zero dawn) , περιμένουμε την επόμενη χρονια και rdr 2.. είμαι αρκετά ικανοποιημένος από την εξέλιξη σε αυτό το "είδος γενικά" (των open world παιχνιδιών ας μην αναλύσουμε ποιο είναι rpg, ποιο action κτλ.. ) και περιμένω εναγωνίως να δω πώς θα εξελιχθεί μελλοντικά με παιχνίδια όπως το  cyberpunk 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...