Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 8gb ram δεν ειναι αρκετα πλεον εκτος αν μιλαμε για budget συστηματα. Εχουμε δει πολλα σκηνικα να ξεπερνανε τα 8gb ram.

Πιο προσφατο παραδειγμα η Beta του νεου call of duty που επιανε 9gb ram

 

Μην γραφουμε συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.Και με το BF1 τα ιδια βεβαια.

 

Τα 8gb ram γενικα ειναι ικανοποιητικα,οχι αρκετα.

 

Τελος το θεωρω λιγο απιθανο οποιος εχει καρτα γραφικων με πανω απο 6gb vram να εχει μεινει στα 8gb ram.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι ok υπάρχουν games που ρουφάν παραπάνω ram άμα υπάρχει διαθέσιμη αλλα δεν είναι απαραίτητη, και games που έτυχε να ρουφάν τα άντερα τους συνήθως έπαιζε memory leak. Το συγκεκριμένο με medium-ultra settings δεν είδα να ξεπερνάει τα 6+GB.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Τελος το θεωρω λιγο απιθανο οποιος εχει καρτα γραφικων με πανω απο 6gb vram να εχει μεινει στα 8gb ram.

εγώ είμαι 8+8 (ram-vram) :P

 

η εικόνα που έχω από αυτό το παιχνίδι πάντως είναι όλη η vram να γεμίζει (7900) και ram όχι πάνω από 6 συνολικά το σύστημα 

 

επειδή πάντως έχει θιχτεί πολλές φορές το θέμα της μνήμης, ανέκαθεν έβλεπα πολλούς υποστηρικτές της nvidia ειδικά να μην δίνουν τόση σημασία στη vram, αλλά στη ram για κάποιο λόγο, ενώ η αλήθεια είναι πάνω κάτω η ίδια και για τους δύο τύπους μνημών, όσο το περισσότερη τόσο καλύτερα και πολλές εφαρμογές όση βρουν θα τη γεμίσουν μετά από κάποια ώρα

 

επειδή πάντως το έχω πάει πολλές φορές οριακά και με τα δύο, από την εμπειρία μου όλα αυτά τα χρόνια  έχω να καταθέσω ότι καλύτερα να υπάρχει vram παρά ram. για να πάω από τα 4 στα 8 έφτασα πραγματικά στο απροχώρητο, το ίδιο θα κάνω και με τα 8 για τα 16 που προς το παρόν φτάνουν. αλλά όταν βλέπω να προτείνονται κάρτες με 3 και 4 gb vram, εκεί είναι για μένα το "εγκλημα" (μιλάω για κατηγορία 480/1060 και παραπάνω εννοείται)

 

αν έρθει και μου πει κάποιος ότι μια χαρά παίζει με 6 ας πούμε, εγώ φυσικά και θα τον πιστέψω, δεν έχω λόγο να μην το κάνω, γιατί όταν θα φτάσει να χρειάζεται όντως vram θα έχει τελειώσει ή θα έχει γυρίσει τις ρυθμίσεις σε low-mid

 

άμα σου γεμίσει η ram δεν είναι τόσο τραγικά και με 8 είναι και πολύ σπάνιο ακόμα 

 

γενικότερο πρόβλημα υπάρχει με τη ram υπάρχει στα 4-6, άρχισε να υπάρχει από το ac unity.. για τα 8 εμφανίζονται σιγά σιγά τίτλοι όπως αναφέρθηκε αλλά το πρόβλημα δεν είναι ακόμα γενικευμένο, όταν γίνει θα βάλω 16

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώθηκε το πρώτο DLC του Middle-earth: Shadow of War
 
H Monolith επιβεβαίωσε πως το Shadow Wars θα είναι το πρώτο διαθέσιμο DLC του Middle-earth: Shadow of War. Η ανακοίνωση πραγματοποιήθηκε μέσω ενός live stream στο Twitch. To Slaughter Tribe θα είναι διαθέσιμο επί πληρωμή με άγνωστη μέχρι στιγμής ημερομηνία κυκλοφορίας, ενώ το Shadow Wars θα είναι διαθέσιμο δωρεάν με σχετικό update. Στο συγκεκριμένο mode θα έχετε πρόσβαση με το που ολοκληρώσετε τον τίτλο, καθώς θα χρειαστεί να αμυνθείτε το κάθε οχυρό σας από τις επιθέσεις των Orcs. Με το που ολοκληρώσετε επιτυχώς την προστασία του ενός οχυρού η δράση μεταφέρεται στο επόμενο, αυξάνοντας κατά αυτόν τον τρόπο τη διάρκεια ενασχόλησής σας με το παιχνίδι. Το Shadow of War κυκλοφορεί ήδη για PS4, Xbox One και PC.

 

Middle_Earth_Shadow_of_War_News_Image_03

Πηγή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως και μενα τη vram γεμισε(8gb) και ραμ ετρωγε καπου στα 6.

Παντως δε παρατησα καποιο θεμα οταν τη γεμιζε τη vram αρα αρκετα πιθανο απλα να τρωει οση βλεπει διαθεσιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιβεβαιώθηκε το πρώτο DLC του Middle-earth: Shadow of War

 

H Monolith επιβεβαίωσε πως το Shadow Wars θα είναι το πρώτο διαθέσιμο DLC του Middle-earth: Shadow of War. Η ανακοίνωση πραγματοποιήθηκε μέσω ενός live stream στο Twitch. To Slaughter Tribe θα είναι διαθέσιμο επί πληρωμή με άγνωστη μέχρι στιγμής ημερομηνία κυκλοφορίας, ενώ το Shadow Wars θα είναι διαθέσιμο δωρεάν με σχετικό update. Στο συγκεκριμένο mode θα έχετε πρόσβαση με το που ολοκληρώσετε τον τίτλο, καθώς θα χρειαστεί να αμυνθείτε το κάθε οχυρό σας από τις επιθέσεις των Orcs. Με το που ολοκληρώσετε επιτυχώς την προστασία του ενός οχυρού η δράση μεταφέρεται στο επόμενο, αυξάνοντας κατά αυτόν τον τρόπο τη διάρκεια ενασχόλησής σας με το παιχνίδι. Το Shadow of War κυκλοφορεί ήδη για PS4, Xbox One και PC.

 

Ο Χρυσόστομος καλά θα ήταν να μάθει αγγλικά πριν γράψει άρθρα περί gaming :P Τα Shadow Wars υπάρχουν ήδη απλά το update θα τα κάνει infinite γιατί πολύς κόσμος θέλει να καεί επ αοριστου :D

 

http://www.pcgamer.com/middle-earth-shadow-of-war-will-get-infinite-shadow-wars-in-a-coming-update/

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Βασικά τα Shadow Wars (2 stages από τα 20 έχω κάνει) είναι Siege Defence missions. Αν τελειώσεις τα Shadow Wars (δηλαδή το Act IV), δεν έχει άλλο τρόπο να κάνεις Siege Defence, οπότε καλά κάνουν για όσους θέλουν.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν τελειώσεις με το παιχνίδι μετα μπορείς να συνεχίσεις να κάνεις και αλλα πράγματα με quests κτλπ ?

 

Τα Quests του στόρυ είναι μέχρι το Act III. Πριν μπεις στο Act III, σου λέει το παιχνίδι να τελειώσεις ό,τι έχεις. Μετά έχεις μόνο Nemesis / Orc missions, Siege / Siege Defence.

 

Δεν γνωρίζω αν τελειώσεις το Act IV, αλλά γενικά, ότι χρειάζεσαι από sidequests, κάνε πριν το Act III.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, να ρωτήσω κάτι. Επειδή τώρα να μην ψάχνω ένα ένα στις σελίδες και δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη... Κάνει σε κανένα το παιχνίδι πρόβλημα με τη κάμερα και το mouse; Δηλαδή, κουνάω το ποντίκι πχ δεξιά και η κίνηση στη κάμερα είναι λίγο πίσω και γίνεται με μια smooth-ίλα. Σε όποιο direction και αν το κουνήσω.

 

Mouse acceleration δεν λέγετε αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...