Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

δεν τα διαβαζω καν απλα like...εχω βαλει το 1ο να το θυμηθω τι παιζει γιατι εχει περασει πολυς καιρος και να μεταφερω μετα οτι ειναι και μπορει να μεταφερθει απο save

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

δεν τα διαβαζω καν απλα like..

 

Κι εγώ όταν τα πόσταρα σκέφτηκα "καλή τύχη με τα spoiler tags ανακατεμένα, να το διαβάσει κανείς", αλλά βαριέμαι να αλλάζω... :P

 

Edit:

 

Το Reddit του Shadow Of Mordor / War είναι απλά memetastic. :D

Επεξ/σία από GhostRiderLSOV
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θυμήθηκα το bad.

 

Act III. Είναι κάπου 3 μάχες με cutscenes ανάμεσα. Οκ είναι cool φάσεις και σου λέει το παιχνίδι ότι "point of no return, κάντε όλα τα quests και μετά ελάτε εδώ, last warning), αλλά είναι τόσο μικρό γιατί δεν είναι στο Open World κομμάτι και μετά, Act IV Shadow Wars καπάκι.

 

Εdit:

 

Not a bad thing, απλά είχα ξεχάσει να το γράψω. Μου είχε κάτσει ένα orc που μου στην έσπασε, οπότε τον έκανα shame και αντί να πέσει το level (ήταν 47), έγινε Maniac (rare power up) και ανέβηκε στο 62.

Λέω "οκ, σιγά", τρώει damage από beasts, τον έχω. Βγάζω δράκο, τον κατεβάζει με μερικές βολές, μετά μου ρίχνει κι εμένα, arrow-proof, frost-proof, από φωτιά δεν νιώθει πολλά, vault breaker...fun times.

Με κατεβάζει κι εμένα.

Μετά vendetta που έχει γίνει lvl 65, έριξα βρισίδι και σε αυτόν και στο game (movement glitches που λέγαμε). Σε αυτόν γιατί μετά πρόσεξα ότι είχε και Determination (regen health αν και interruptible) και ενώ τον είχα κατεβάσει στα μισά με τα χίλια ζόρια (και ότι γίνεται dazed από morghai flies), πήγε πάλι φουλ.

Τελικά κυνηγητό σε κάτι πύργους, εκρήξεις εδώ κι εκεί. Kάτι stealth attacks και Βenny Hill scenes, έφερα Graug και ενώ με κυνηγούσε, τελικά κατάφερε να τον σκοτώσει.

 

Lvl 53 armor που είχε unlock objective να κάνω perfect last chance. Στις 2:30 το βράδυ λοιπόν, μπότσαρα το δεξί με το αριστερό κλικ και ένα τυχαίο orc έγινε lvl 48 captain. Άντε να τον κυνηγήσω και αυτόν γιατί μου την έσπασε και καπάκια 2 betrayals μόλις τον βρήκα. Ευτυχώς ο ένας terrified by graugs, οπότε τον έφαγα τον 48 και τον ένα προδότη κάπου lvl 25. Μετά έστειλα death threat σε αυτόν που έφυγε, πάμε duel, μου την λέει και μετά χέστηκε πάνω του από το graug. Pulverized him a bit later. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια αν και με ψήνει απο θέμα γραφικών κτλπ να το παίξω δεν ξέρω αν το gameplay ειναι το κλασσικό για ολα τα action για αυτο και το φοβάμαι , αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι απο θέμα side quests , εξερεύνησης κτλπ εχει ή ειναι γραμμικό και σε πάει αναγκαστικά παίξεις με το main story ? , δεν εχω παίξει το προηγούμενο οποτε δεν ξέρω αν συνδέεται η ιστορία και για παίξει καποιος και το υπάρχων μονο του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις παίξει batman; ακριβώς ίδια φάση (σε σχεδόν όλα τα πράγματα με εξαίρεση το nemesis system και τις πολιορκίες και λοιπά που έβαλαν στο 2) 

 

πάντως τα γραφικά του δεν με τρελαίνουν κιόλας.. χαίρομαι βέβαια που είναι ελαφρύ, αλλά δεν πρόκειται και για κάποιο οπτικό θαύμα 

 

θα σου πρότεινα πάντως αν δεν έχεις δει το πρώτο να το δεις, είναι πολύ καλό παιχνίδι (για το 2 ακόμα δεν έχω σχηματίσει πλήρη άποψη..) 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

έχεις παίξει batman; ακριβώς ίδια φάση (σε σχεδόν όλα τα πράγματα με εξαίρεση το nemesis system και τις πολιορκίες και λοιπά που έβαλαν στο 2) 

 

πάντως τα γραφικά του δεν με τρελαίνουν κιόλας.. χαίρομαι βέβαια που είναι ελαφρύ, αλλά δεν πρόκειται και για κάποιο οπτικό θαύμα 

 

θα σου πρότεινα πάντως αν δεν έχεις δει το πρώτο να το δεις, είναι πολύ καλό παιχνίδι (για το 2 ακόμα δεν έχω σχηματίσει πλήρη άποψη..) 

 

Το batman εχω παίξει το arkham knight στο ps4 και ηταν καταπληκτικό παιχνίδι αν λές αυτο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Spank μιλάμε για το καλύτερο sword melee combat system, όπως είπε ο dude παραπάνω είναι copy paste του Batman οποτε εγγύηση, το συγκεκριμένο είναι ακόμα πιο fluid σε σχέση με το πρώτο, τα graphs είναι αδιάφορα και παίζει πολύ pop-up και με πολλά low-res φάση 64*64. Όλο το ζουμί είναι στο gameplay και όχι το game δεν σε push προς το main αλλα όπως και το προηγούμενο μερικά must skills παίρνονται από main quests. Από εκεί και πέρα sides κτλ είναι καλύτερα από το πρώτο αλλα σε γενικές γραμμές κλασσικό open-world busy work, τουλάχιστον αυτή τι φορα έχει και "κάποιο" νόημα να τα κανεις, loot. Πάντως είναι απίστευτα μούφα να κάτσουν να σχεδιάσουν τόσα διαφορετικά models για όπλα και να μην τα βλέπεις στα cutscenes, τραγικό, ’μα το ξεκινήσω ποτε θα το βάλω στο easy χωρίς να αλλάξω ποτε gear me thinks.

 

Ghost βρίσκεις οπτικά τα ίδια με τα default αλλα με καλύτερα stats?!

 

Παναγιώτη διαφωνώ για πολλούς λόγους αλλα είναι offtopic, best Batman ever, gameplay wise φυσικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πω την αλήθεια αν και με ψήνει απο θέμα γραφικών κτλπ να το παίξω δεν ξέρω αν το gameplay ειναι το κλασσικό για ολα τα action για αυτο και το φοβάμαι , αυτο που θέλω να ρωτήσω ειναι απο θέμα side quests , εξερεύνησης κτλπ εχει ή ειναι γραμμικό και σε πάει αναγκαστικά παίξεις με το main story ? , δεν εχω παίξει το προηγούμενο οποτε δεν ξέρω αν συνδέεται η ιστορία και για παίξει καποιος και το υπάρχων μονο του

 

Αν ο φόβος σου είναι το gameplay, πιάσε ένα gamepad και δώστου να καταλάβει.

 

Παίζει να έχει το καλύτερο combat system που έχω δει σε παιχνίδι ever.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Ghost βρίσκεις οπτικά τα ίδια με τα default αλλα με καλύτερα stats?!

 

Ίδια με το original loadout του Talion δεν παίζει. But...

Act IV, γίνεται Legendary το set, που μέχρι τοτε ήταν lvl 1

 

 

Εdit γιατί το είχα γράψει περίεργα. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι αρκετά καλά optimized. Το μόνο θεματάκι μου είναι με τις επιλογές ΑΑ που έχει. Το FXAA δεν κάνει πολύ καλή δουλειά και το TAA θολώνει κάποια πράγματα αρκετά. Δεν έχει υλοποιηθεί πολύ καλά. Ωστόσο με τα παρακάτω settings και το σύστημα της υπογραφής μου, σε 1440p τρέχει άψογα 45+fps και είναι μια χαρά playable με controller ακόμα και χωρίς adaptive sync.

 

post-212896-0-68479100-1508188778_thumb.pngpost-212896-0-94719300-1508188784_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επαιξα κανα μισαωρακι και εγω.

Ολα τερμα παιζει με >70fps και αναλογα το σημειο βαραει 100++.

Παντως μια αρχικη αποψη ειναι οτι οντως προκειται για dlc του πρωτου.

Αρκετες ομοιοτητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η συνεχεια buddy, ναι ok έχει πολλά ίδια features, animations κτλ αλλα το game είναι επί πόσες φορες μεγαλύτερο στα πάντα, ε δεν το λες DLC, ούτε expansion δεν το λες βασικά.

Naruto δεν ξέρω άμα σε ενδιαφέρει να έχεις stable 60fps αλλα άμα ρήξεις ένα κάτω τα shadows, vegetation και light η κάποιο συνδυασμό αυτών νομίζω θα έχεις 60fps χωρίς καμια εμφανής οπτική διαφορα, στο λέω επειδή σε 970 το είδα το game να τρέχει ;)

Επίσης το bench δεν νομίζω ότι ήταν αρκετά αντιπροσωπευτικό.

 

p.s. Τα textures πάντως ακόμα και στο ultra είναι αρκετά low res. Κάντε zoom σε κάνα τοίχο :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η συνεχεια buddy, ναι ok έχει πολλά ίδια features, animations κτλ αλλα το game είναι επί πόσες φορες μεγαλύτερο στα πάντα, ε δεν το λες DLC, ούτε expansion δεν το λες βασικά.

 

Naruto δεν ξέρω άμα σε ενδιαφέρει να έχεις stable 60fps αλλα άμα ρήξεις ένα κάτω τα shadows, vegetation και light η κάποιο συνδυασμό αυτών νομίζω θα έχεις 60fps χωρίς καμια εμφανής οπτική διαφορα, στο λέω επειδή σε 970 το είδα το game να τρέχει ;)

 

Επίσης το bench δεν νομίζω ότι ήταν αρκετά αντιπροσωπευτικό.

 

Παίζει να ρίξω τα shadows. Ποτέ δεν παρατήρησα τρομερή διαφορά ανάμεσα στα ultra και στα medium εκεί που να δικαιολογεί το performance hit. Επίσης ότι ανέφερα αφορά τις πρώτες περίπου 2 ώρες που έπαιξα, όχι το benchmark. Γενικά τρέχει μια χαρά το παιχνίδι.

 

Δοκίμασε κανείς κάποια AA μέθοδο μέσω nvidia control panel και είχε καλύτερα αποτελέσματα? Ξέρω πως το παιχνίδι έχει και scaler μέσα, αλλά ανεβάζοντας την ανάλυση το παιχνίδι γίνεται αρκετά πιο βαρύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...