Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.dsogaming.com/news/denuvo-seems-useless-middle-earth-shadow-war-also-cracked-just-day/

 

ΒΒ

 

...από τα ελάχιστα γκέιμς που κατά τη γνώμη πρέπει να πατωσουν σε πωλήσεις... όσο καλό και αν είναι, μπας και βάλουν μυαλό. FU WB.

 

 

"At this point, publishers are simply shooting themselves in their feet as there are gamers that boycott all games that are using the Denuvo tech. And since this tech is unable to protect – and guarantee – the first week sales, it’s entirely worthless. So yeah, publishers using Denuvo are simply losing money right now."

 

Δεν θα μπορούσα να το πω καλύτερα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόνο που το Batman είχε καλές κριτικές λόγω του κακιστου πορτ που έπαιζε χάλια σε οποιοδήποτε πσ, άντε και λόγω του αυτοκινήτου που φάγαμε στη μάπα

 

Εδώ μιλάμε για πράγματα ανηκουστα

 

EDIT: *κακές

το batman μιας και το άφησα 1+ χρόνο αργότερα με ένα σωρό patch  έπαιζε νεράκι και ήταν πολύ καλό παιχνίδι, με εξαίρεση ότι προς το τέλος το παράκανε με τις μάχες με tank

 

εκείνη την εποχή είχαμε και το προβληματικό mortal kombat (το οποίο επίσης έφτιαξαν ειδικά όταν βγήκε έστω και πολύ καθυστερημένη η έκδοση xl)  και γενικά από εκείνη την εποχή τους πήρε η κάτω βόλτα..  ειδικά σε ο,τι έχει να κάνει με το pc 

 

είχαν δείξει στη συνέχεια ότι νιώθουν και καταλαβαίνουν από τα λάθη τους (πχ injustice 2)  αλλά ξανακύλησαν στη ***.. 

 

και προσωπικά με χαλάει αφάνταστα να περιμένω ένα (αναμενόμενο με βάση τη λογική και την προϊστορία) καλό παιχνίδι και να έχει προβλήματα, το ίδιο είχε γίνει πέρυσι και με το mafia 3.. 

 

η μόνη μου ελπίδα για αυτό το μήνα είναι το wolfenstein, αν απογοητεύσει και αυτό... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το Batman δεν ήταν καλο αλλα εξαιρετικό, ναι είχε technical issues (blame WE) αλλα το gameplay/story/voice acting etc etc ήταν το καλύτερο ever και βασικά χωρίς το combat system του το Middle Earth θα ήταν για τα πανηγύρια, αυτό και το Nemesis system είναι ότι έχει να προσφέρει γιατί τα υπόλοιπα είναι στην καλύτερη μέτρια, εννοείτε μιλάω για το SOM και όχι το SOW που αμφιβάλλω να είναι πολύ καλύτερο.

 

 

δεν θα απογοητευσει το wolfenstein

 

Μάλλον ξεχνάς ποιος είναι ο publisher...

 

https://www.youtube.com/watch?v=1gzSkUVZuoo

https://www.youtube.com/watch?v=SObJQSTUs64

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικά άμα λάβουμε υπόψη το release "policy" της Bugthesda με ένα κάκιστο και ένα καλο game dont worry, το DH2 expansion ήταν καλο, βγήκε το Evil Within και είναι μούφα οποτε το Wolfenstein θα είναι καλο ;) Βάλε στην άκρη τα χαρτομάντιλα :D sorry για το offtopic.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί οι publishers έχουν χρονικό συμβόλαιο που τους επιτρέπει να το βάλουν σε όλα τα releases τους φαντάζομαι. Με το που λήξει δεν πρόκειται να το ξανά δεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

This is so improper. (όχι δικό μου) :P

 

Έχω παίξει κάμποσο μέχρι τώρα, 25 ώρες, Act II:

 

Good:

 

 

  • Hunting Orcs once again. ^_^
  • Nemesis system. Οι νέες προσωπικότητες, τα χαρακτηριστικά τους, shaming, ambushes, Blood Brothers,etc.
  • Drakes (αν και υπάρχει ένα input λάθος στα PC controls για να φάει όποιον έχει πιάσει, δεν είναι απλά left click αλλά shift + left click).
  • Ωραίο voice acting από secondary story characters. Το νιώθουν.
  • Ότι μπορείς να κάνεις equip ένα skill upgrade την φορά.
  • Γενικά τα νέα skills. π.χ. Bird of Prey (ειδικά στα challenges του Celebrimbor), eat your heart out, Legolas! :P
  • Online Vendettas / Conquests (σε αντίθεση με MGSPP, δεν παθαίνει κάτι το fortress που τρώει επίθεση στο παιχνίδι του παίχτη που το κατέχει. Δηλαδή, αν μου κάνουν επίθεση και φάνε το fortress, εκείνος που έκανε την επίθεση μπορεί να τους σκοτώσει όλους, αλλά σε μένα δεν έγινε κάτι, οπότε δεν θα λείπουν πράγματα γιατί ξεχαστήκαμε. :P). Αντίστοιχα, αν κάνεις recruit Orcs εκεί, δεν θα έρθουν στο παιχνίδι σου.
  • Mobility "buffs" (double jump, vertical wall jump).
  • Τα Haedir δουλεύουν ακριβώς όπως τα balloons του Mad Max. :D (είσαι ψηλά και μαρκάρεις τα points of interest)
  • Loot. Έχει φάση που κάνεις unlock παραπάνω traits με μικρά challenges. Δεν με νοιάζει αν το ένα dagger της Gondor μοιάζει με το άλλο dagger της Gondor εμφανισιακά, όταν αυτό μου δίνει full health on stealth kill. ;)
  • Interesting lore explanations. Αν και ακόμα πιστεύω ότι ο Thresh θα κόψει φλέβες. :P
  • Sexy spidah. ;)

 

Έτσι κι έτσι:

 

 

  • Mου φαίνεται ότι υπάρχουν λιγότερα Orc names αυτή τη φορά, αλλά δεν είμαι σίγουρος.
  • Παλιά έβλεπα το execution με το σπαθί στο μάτι πολύ συχνά, τώρα νομίζω δεν το έχω δει. Επίσης τα πολύ brutal είναι στο execution block που πατάς κουμπί για να το σπάσεις.
  • Στην αρχή ειδικά,είναι σαν expansion, ίδια animations
  • Loot. Gems take some time to gather.
  • Collectibles. Οι λέξεις για την πόρτα, έχουν πλακίτσα και τα Gondorian artifacts (αλλά προτιμώ πια να τα βρίσκω και να διαβάζω, παρά να περιμένω να τελειώσει η αφήγηση). Shelob Memories έχουν πιο πολύ ενδιαφέρον, αλλά your mileage may vary.
  • Ευτυχώς έχουμε φύγει από το : "But, muh ring! Shelob bad!", "But, muh Gondor! Shelob gud!" που πέταγαν συνέχεια ο Celebrimbor με Talion στην αρχή του παιχνιδιού, αλλά γενικά πάλι είναι προβλέψιμα αρκετά πράγματα και οκ, δεν με τρελαίνει στο στόρυ. Το κρατάει όμως το voice acting όπως προείπα.
  • Pre-rendered cutscenes (και ο λόγος που έχει τα default ρούχα ο Talion).
  • Δεν θυμάμαι με ποια δύναμη έκανε dominate στο SoM o Talion/Celebrimbor, αλλά τώρα, πριν πάρεις το δαχτυλίδι, δεν κάνει.
  • Executions, Wraith Flash, κλπ έχουν δική τους μπάρα (Might) και δεν πάνε με hitstreak όπως παλιότερα.

 

Bad:

 

 

  • Όταν οι άλλοι νιώθουν στο voice acting, ο Talion δεν. Εκτός από μερικές φορές που φωνάζει σε κοινό, αλλά κυρίως και αυτό το κάνει ο Celebrimbor (no probs with him).
  • Ένα στόρυ "surprise" που το καταλαβαίνει ο παίχτης αμέσως, αλλά όοοοοχι, δεν μπορούσε να το καταλάβει ο Talion.

 

Χμ...αυτά για τώρα που μου έρχονται στο μυαλό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίεργο αυτό με το voice acting που λες Ghost, υποτίθεται ο τύπος είναι από τους καλύτερους. Ghost έχει progression page όπως πριν? ξες εκεί που λέει ποσα main mission κτλ έκανες?! Ρίξε κάνα screen άμα μπορείς ή άμα δεν ποσα story missions έχει αυτή την φορα?!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ξέρω ότι είναι από τους καλούς (τόσους ρόλους έχει κάνει), αλλά όταν έχεις τις δευτεράτζες να είναι πιο σπιρτάτες, ε, κάπως μου κάθεται off o Talion. Συνήθως παραείναι ήρεμος και ακόμη και στις stressed φάσεις, είναι κάπως. Ίσως επειδή ο Talion τα βλέπει αλλιώς; Dunno...

 

Έχει γενικά πολλά Appendices που δείχνουν τι έχεις μαζέψει, κλπ, αλλά δεν πρόσεξα για τις αποστολές, Θα κοιτάξω να πάρω screens όταν γυρίσω σπίτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Lore wise πάντως έχει κάμποσα κουσούρια, όχι μόνο δλδ από πλευράς της αλλαγής/πρόσθεσης πραγμάτων που έχουν κάνει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...