Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Too bad. Μέχρι να με πείσει για το αντίθετο, έχω χαμηλές προσδοκίες για το Shadow of War.

 

Εάν σου άρεσε το πρώτο μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που λες γιατί φαίνεται απλά σαν ένα buffed up SOM, επίσης η Monolith έχει καλο track record και πολύ φιλικό ύφος με τους fans. Εμενα άμα ένα πράγμα δεν μου άρεσε στο πρώτο ήταν το repetition στα sides και το μικρό story line, άμα εξαιρέσεις αυτά το θεωρώ το καλύτερο 3rd person melee action/"rpg". Να είναι καλά ο Bats που έμαθε στο Talion να παλεύει :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν σου άρεσε το πρώτο μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό που λες γιατί φαίνεται απλά σαν ένα buffed up SOM, επίσης η Monolith έχει καλο track record και πολύ φιλικό ύφος με τους fans. Εμενα άμα ένα πράγμα δεν μου άρεσε στο πρώτο ήταν το repetition στα sides και το μικρό story line, άμα εξαιρέσεις αυτά το θεωρώ το καλύτερο 3rd person melee action/"rpg". Να είναι καλά ο Bats που έμαθε στο Talion να παλεύει :D

 

Μου άρεσε το πρώτο. Αλλά δεν θέλω να παίξω πάλι το ίδιο παιχνίδι :P. Τουλάχιστον όχι αν δεν δω κάποια μεγάλη έκπτωση πρώτα. Οι τιμές που έχει αυτή τη στιγμή μαζί με τις special εκδόσεις είναι απλά για γέλια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα το παίξω πιστεύω. Σε 1-1.5 χρόνο, GOTY , με 5€ :P

 

Εγώ πάλι λογικά θα το τσιμπήσω μετά το release, θεωρώ ότι η Monolith κάνει εξαιρετική δουλειά και είναι κρίμα να μην τους στηρίξεις, άμα δεν ήταν η WB και ήταν indie άνετα day1.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο και μόνο που έχει season pass και διαφορετικές εκδόσεις παιχνιδιού προς αγορά είναι αρκετό για μείωση τιμής. Γιατί διαψευτε με αν είναι λάθος αλλά οι περισσότεροι από δω την goty edition στο προηγούμενο σε τι τιμή την πήραν?:P

Ούτως ή άλλως από πλευράς single player την ιστορία την έχουν τεμαχισει τελείως. Άντε στο επόμενο τελευταίο boss ο morgoth....

Εγώ θα το παίξω πιστεύω. Σε 1-1.5 χρόνο, GOTY , με 5€ :P

προφανώς για την ολοκληρωμένη εμπειρία. Και το πρώτο παιχνίδι μόλις η goty έπεσε στα 10 ευρώ και κάτω τιμησε ο κόσμος τα dlc όπως και στο batman. Το τι παναγιες πρέπει να έριξαν στην warner όσοι έδωσαν 40ευρω για το season pass του batman δεν λεγεται.

Τέλος όσον αφορά τα specs. Πάλι καλά που δεν έχει online. Πάνω από 100gb θα ζηταγε. Το πάνε γυρεύοντας να σπρώξουν τον κόσμο να αγοράσει μεγαλύτερους ssd μου φαίνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Link.png Site: kotaku

 

το ανεβασε και το κοτακου, το ειδα και μου φανηκε μεγαλη βλακεια σε τετοιο παιχνιδι να βαλεις μικρος...

 

• Loot Chests contain Gear (weapons and armor) of varying rarity. Equipping and upgrading these weapons and armor enhance Talion’s character abilities. Loot Chests can also contain XP Boosts that help level up Talion faster.

• War Chests provide Orc followers of varying rarity to help forge a strong army. They can also contain Training Orders to level up and customize Orc followers.

• XP Boosts are consumables that help level up Talion faster.

• Bundles package up Loot Chests, War Chests and Boosts together at a great value.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Psycho πόσες φορες θα το πούμε ρε παλικάρι μου, το game απευθύνεται σε αυτούς που έχουν το gameplay before graphs που άμα δεν κάνω λάθος είναι περισσότεροι, τα gameplay/story/world/chars φαίνονται ανώτερο του πρώτου και αυτό είναι που έχει σημασία, no offence as always ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 'γω σου λέω ότι θα 'ναι χειρότερο από το πρώτο :D

Σημασία σε αυτή την φάση έχει αν σε ενδιαφέρει περισσότερο να βγεις σωστός ή λάθος. 

 

Από κει και πέρα δεν ξέρω αν μου φαίνεται πιο ότι έβαλαν micros σε τέτοιο παιχνίδι ή ότι ο κόσμος θα αγοράσει τέτοια micros  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα gameplay/story/world/chars φαίνονται ανώτερο του πρώτου και αυτό είναι που έχει σημασία, no offence as always ;)

 

Αυτό που με ανησυχεί είναι πως, μια και θα έχει σύστημα με randomized equipment/loot (έχω την εντύπωση θα είναι όπως το αντίστοιχο loot system του Darksiders 2) και microtransactions/paid loot boxes και ο publisher είναι η WB (που έχει γενικά κακή ως κάκιστη αντιμετώπιση προς το κοινό της, at least στο PC) θα κάνουν την κλασσική βλακεία των F2P όπου περιορίζουν τα "free" drops για να προωθήσουν υποσυνείδητα* την αγορά κουτιών :P 

 

*(Μιλάμε για την ίδια εταιρία που θεώρησε σωστό να πουλά "Easier Fatality" microtransactions στο Mortal Kombat X)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και 'γω σου λέω ότι θα 'ναι χειρότερο από το πρώτο :D

 

giphy.gif

 

Σημασία σε αυτή την φάση έχει αν σε ενδιαφέρει περισσότερο να βγεις σωστός ή λάθος. 

 

Από κει και πέρα δεν ξέρω αν μου φαίνεται πιο ότι έβαλαν micros σε τέτοιο παιχνίδι ή ότι ο κόσμος θα αγοράσει τέτοια micros  

 

Εγώ που ήμουν για αγορά μετά τα reviews τώρα απλά θα περιμένω και θα το πάρω από key store, είναι ντροπή οι devs να κάνουν όλοι την δουλειά και οι pubs να fuck everything up, αλλα ναι ξέρω, $$$.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...