Προς το περιεχόμενο

Middle Earth: Shadow Of War


xtrmsnpr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προφανώς και υπάρχουν απαιτήσεις στον οπτικό τομέα. Και ότι έχω δει μέχρι τώρα σχετικά με γραφικά με έχει απογοητεύσει. Ωστόσο το Story trailer φαίνεται σαν να δόθηκε λίγο περισσότερο βάση σε αυτό. Αυτό θα το κρίνουμε όταν κυκλοφορήσει το παιχνίδι.

 

Ο καθένας έχει τις προτεραιότητες του εννοείτε, παρόλα αυτά τα visuals μετά από κάποια ώρα παίρναν στο background και η αφοσίωση του player πέφτει περισσότερο στο gameplay imo, εκτος άμα είσαι τελείως "graphics whore" που εκεί χάνεται και το νόημα πιστεύω. Προσωπικά προτιμώ πιο σύνθετο animation όπως για παράδειγμα TR/Andromeda που μιξάρει διαφορετικά animations για περπάτημα/τρέξιμο κτλ να γίνει κάτι standard σε όλα τα games παρα καλύτερα textures/ΑΑ etc (έκανα αυτήν την σύγκριση γιατί και τα animations κοστίζουν fps). Πάντως το story φαίνεται πιο "πλούσιο" από το προηγούμενο και μου άρεσε που παίζουν και elves αυτήν την φορα. :)

 

Και τα animations είναι λίγο τραγικά σε ότι έχουμε δει ως τώρα. Ειδικά εκεί που καβαλούσε ο Talion τους δράκους μου έφυγε ένα δάκρυ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 653
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Φίλε μου ΟΛΑ παίζουν ρόλο, δεν μπορεί να σκάς 500ε για next gen κονσόλα, η τούμπανη κάρτα γραφικών και τα παιχνίδια να είναι μάπα visually. Ο καιρός που λέγαμε "εντάξει εντάξει, δεν μας νοιάζουν τα γραφικά ας είναι optimized και ας έχει gameplay" πέρασε. Έχει ανέβει πολύ ο ανταγωνισμός και πλέων έχουμε και σαν καταναλοτές απαιτήσεις!! καλά καλά τα τιμολογούν τα παιχνίδια στα 60ε και μετά σε βάζουν να πληρώσεις και άλλα dlc... 

 

Τα Games Πλέων πρέπει να είναι κομπλέ σε ΟΛΑ τα aspects. 

ας τα παρουμε απο την αρχη,σου λεει κανεις οτι σκασε 500 ευρο για καρτα γραφικων γτ θα βγαλουμε παιχνιδι με τρελα γραφικα κ οντως θα αξιζει?οχι ποτε κανεις,επιλογη του καθενα ειναι να τα σκαει και ας παιρνει στην μαπα ports και visuals 2010.Αλλωστε ειναι κ ο πρωσοπικος λογος που δεν κανω αναβαθμιση στην καρτα μου,γτ πολυ απλα τρεχει τα παντα σε High πανω απο 40fps και με υπερκαλυπτει!Μολις βγει κατι της προκοπης η ανεβω αναλυση το συζητω (παρενθεση τα παραπανω γτ τα σχολιασει ο Phycho)

 

 

Αυτα που λες για dlc κτλπ δεν εχουν ουδεμια σχεση με τα γραφικα...60ευρο κανουν ολα αλλα πες μου ποσοι τα αγοραζουν τοσο τελικα...και εγω κραξει διαφορα παιχνιδια που ουτε 30 δεν αξιζαν ομως δεν το εκανα με γνωμονα τα γραφικα τους αλλα το gameplay την ιστορια τους διαλογους την διαρκεια...

 

Οσο για τον ανταγωνισμο που λες ουτε αυτο το καταλαβαινω...τελευταια φορα που καποιος ηταν ανταγωνιστικος με τα γραφικα του και αξιζαν αναβαθμισεις και να τρεξουν αλλες εταιριες να τον φτασουν ηταν στο μακρινο Crysis και ελεω κονσολων αυτες οι εποχες εχουν περασει ανεπιστρεφτει πιστευω...

 

Εάν σε ενοχλούν αυτά που λέω υπάρχει το ignore,

θα χανα ολο το γελιο στο ινσομνια τοτε φιλε μου...για το 2ο σκελος της ερωτησης σου κοιτα την παραπανω απαντηση!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα για να δουμε...σε πολλους δεν αρεσουν τα γραφικα σχεδον σε ολα τα παιχνιδια σε καποια δικαιολογημενα και συμφωνω και εγω προφανως δεν ειμαι και τυφλος...απο gameplay δεν βλεπουμε κατι ξεχωριστο εδω και χρονια...ιστοριες και διαλογοι τους ψαχνουμε και οταν τους βρουμε τους κανουμε σημαια για πολυ καιρο βλεπε witcher 3 (και καλα κανουμε) αρα ρε μαγκες τι παιζεται?Η μηπως δεν παιζεται και κανετε αλλα πραγματα απλα λετε ας σχολιασω και στο ινσομνια τιποτα ετσι για το καλο...δεν το καταλαβαινω πραγματικα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και τα animations είναι λίγο τραγικά σε ότι έχουμε δει ως τώρα. Ειδικά εκεί που καβαλούσε ο Talion τους δράκους μου έφυγε ένα δάκρυ...

 

Τα animations είναι αν όχι καλύτερα ολόιδια με το προηγούμενο, προσωπικά τα βρήκα μια χαρά και μην ξεχνάς ότι έχει παρα πολλά, τώρα στο dragon animation που αναφέρεσαι δεν υπήρχε στο προηγούμενο, ίσως να το διόρθωσαν, στο τελευταίο livestream πάντως παίζαν παλιά έκδοση οποτε στο video που αναφέρεις ακόμα πιο παλιά, υπάρχει χρόνος αλλα ναι μπορεί να μην λέει στο τέλος αν και με το delay θέλω να πιστεύω θα βγει μια χαρά day1 όπως και το πρώτο (performance/bugs wise).

 

Μερικά armors του Talion τα σπάνε, πολύ καλύτερα από το προηγούμενο, επίσης δεν υποτίθεται ότι το dagger ήταν το σπασμένο σπαθί του γιου του, τι φάση?! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Day 1 και το πρώτο δεν είχε κανένα θέμα όντως. Επίσης έχω περιέργεια να δω πως θα συνδέσουν το lore. Κάπου είπαν ότι θα είναι πιο κοντά στα τεκταινόμενα του Lord of the rings από ότι το 1ο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα χανα ολο το γελιο στο ινσομνια τοτε φιλε μου...για το 2ο σκελος της ερωτησης σου κοιτα την παραπανω απαντηση!

 

Χαίρομαι που προσφέρω διασκέδαση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νεο gameplay οπως ειπατε τα visiuals λιγο χαλια αλλα παρα ολα αυτα εγω θα το τιμησω οταν πεσει λιγο η τιμη :P

 

https://www.youtube.com/watch?v=H16y7Kb5aIs 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε βίντεο που βλέπω τόσο πιο πολύ αδιάφορο μου φαίνεται. Σε χαμηλή τιμή για το fun gameplay και μόνο.

Δεν μπορούσα να συμφωνήσω περισσότερο!

Από το πρώτο τρέιλερ μέχρι τωρα το hype πέφτει συνέχεια...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σαν να εχουν χασει λιγο το focus του lone ranger vs all νομιζω,αυτο με τις προσωπικες στρατιες των orcs φερνει σε 3d moba ξερω γω :P

 

Eπισης τα γραφικα μου φαινονται καπως πιο περιεργα σε σχεση με το προηγουμενο,εχουν αλλαξει και την φατσα του πρωταγωνιστη?

 

Παντως το gameplay φαινεται τερμα fun οπως παντα,ισως να τιμησω το complete edition γιατι DLC θα βγαλουν 200%

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάθε βίντεο που βλέπω τόσο πιο πολύ αδιάφορο μου φαίνεται. Σε χαμηλή τιμή για το fun gameplay και μόνο.

βασικά και μένα αυτή την εντύπωση μου δίνει..

Καμία σχέση με το 1ο παιχνίδι..

Επίσης αυτό το all sunny τοπίο τί φάση στην Mordor?Που είναι η μουντάδα;

 

i will pass που λένε και στο χωριό μου,και σε κάποια έκπτωση θα το τιμήσω..

Όπως θα γράψω μάλλον για πολλοστή φορά μάλλον, ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ το open world κομμάτι και όλο arena fights και boss fights βλέπουμε..ΝΙΣΑΦΙ..!

Αν ήθελαν ας έφτιαχναν ένα moba να χαιρόντουσαν όσοι ήταν να χαρούνε..εμείς τί φταίμε;

 

Αν βγει φόλα,αλλά και να μην βγει να μαζευτούμε οι LORT fans να φτιάξουμε ένα ωραίο petition να το δώσουμε στο reddit να γίνει χαμός...να μας φτιάξουν επιτέλους ένα LOTR open world rpg αλά skyrim..να διαλέγεις φυλές,κτλπ και να χαααανεεεσαι στην Μέση Γη..

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηραν ενα μερος του lore και το κανανε μην πω και εγω καλυτερα πως. Μαλιστα το ειδαμε και αυτο να παιρνεις τα orc με το μερος σου....

 

Τα γραφικα εχουν φαει downgrade απο το αρχικο παιχνιδι για 2 λογους.

 

1)800 διαφορετικες εκδοσεις που θα κυκλοφορησει το παιχνιδι(pc/ps4/pro/xbox one/xbox one X)

2)Μεγαλωσε απο πλευρας open world και οντως το κανανε και στυλακι strategy.

 

Σε εκπτωση και απο μενα. Οσο για τα dlc εχουν ηδη επιβεβαιωθει μπολικα και πιο συγκεκριμενα 4 expansion

http://store.steampowered.com/app/356190/Middleearth_Shadow_of_War/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βασικά και μένα αυτή την εντύπωση μου δίνει..

Καμία σχέση με το 1ο παιχνίδι..

Επίσης αυτό το all sunny τοπίο τί φάση στην Mordor?Που είναι η μουντάδα;

 

i will pass που λένε και στο χωριό μου,και σε κάποια έκπτωση θα το τιμήσω..

Όπως θα γράψω μάλλον για πολλοστή φορά μάλλον, ΔΕΝ ΜΑΣ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΚΑΘΟΛΟΥ το open world κομμάτι και όλο arena fights και boss fights βλέπουμε..ΝΙΣΑΦΙ..!

Αν ήθελαν ας έφτιαχναν ένα moba να χαιρόντουσαν όσοι ήταν να χαρούνε..εμείς τί φταίμε;

 

Αν βγει φόλα,αλλά και να μην βγει να μαζευτούμε οι LORT fans να φτιάξουμε ένα ωραίο petition να το δώσουμε στο reddit να γίνει χαμός...να μας φτιάξουν επιτέλους ένα LOTR open world rpg αλά skyrim..να διαλέγεις φυλές,κτλπ και να χαααανεεεσαι στην Μέση Γη..

 

Μέσα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...