Προς το περιεχόμενο

Θέμα με τον OKI B4250


Melissa_virus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπόν έχω ένα θέμα τον εκτυπωτή OKI B4250. Βασικά μια χαρά δουλεύει. Το θέμα είναι αλλού.

 

Στην μετάβαση από τα xp στα Windows 7 διαπιστώθηκε μετά από αρκετό ψάξιμο ότι η ΟΚΙ δεν έχει βγάλει official drivers για τον εκτυπωτή αυτό. σε παραπέμβει να πας από προσθήκη εκτυπωτή, τοπικός κλπ, και μετά από εκεί επειδή δεν υπάρχει στην λίστα των εκτυπωτών να κάνεις windows update , οκ μετά τον βγάζει τον εγκαθιστάς και δουλεύεις.

 

ΑΛΛΑ το θέμα είναι το εξής. Ότι αν πας στις ιδιότητες τα μενού δεν έχουν καμία σχέση με πριν, δεν βγάζει πουθενά σύνθετες επιλογές της ΟΚΙ όπως πριν με τα windows xp και στο σημείο που πας να ορίσεις διαστάσεις χαρτιού, δεν μπορώ να βάλω όπως πριν τις διαστάσεις που θέλω. 90x190 μιας και τον έχω για πολύ συγκεκριμένη δουλειά. Εκεί έχει όλες τις κλασσικές και από κάτω δεν λέει κάποια προσαρμογή να βάλω τις διαστάσεις που θέλω. 
Καμιά ιδέα? Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Windows XP Mode για Windows 7 διευκολύνει την εγκατάσταση και εκτέλεση πολλών από τις εφαρμογές παραγωγικότητας που εκτελούνται σε Windows XP απευθείας από έναν υπολογιστή με Windows 7.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει drivers για vista?

Να σου πω δεν κοίταξα. Πολύ καλή ιδέα δεν το σκεφτηκα. Μπορεί και να μπαίνει ο drivers των vista αν υπάρχει. Των xp πάντως δοκιμασα και δεν έμπαινε. Επειδή μία φορά μου είχε καταει αν δουλέψει των xp σε ένα konica minolta πως το λένε παλιό.

 

Το Windows XP Mode για Windows 7 διευκολύνει την εγκατάσταση και εκτέλεση πολλών από τις εφαρμογές παραγωγικότητας που εκτελούνται σε Windows XP απευθείας από έναν υπολογιστή με Windows 7.

Καλό αυτό αλλά μπερδεύει παρά πολύ ή δουλειά. Γιατί θα πρέπει να μπει και το προγραμμα από το οποίο βγαίνουν οι εκτυπώσεις, το οποίο συνδέεται με server κοινώς τρεχαγυρευοπουλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όταν λες generic τι εννοείς? δεν είναι οκ τύπου ακίδων. lazer είναι. στους παλιούς βάζουμε ότι να ναι και πάντα δουλεύουν. 
και ο εν λόγω δουλεύει απλά το θέμα είναι αυτό με τις διαστάσεις ότι δεν μπορώ να ορίσω διαστάσεις όπως έκανα πριν για να κάνω τις εκτυπώσεις που θέλω. αυτό το ρημάδι 90x190. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...