Προς το περιεχόμενο

Εκτυπωτής HP officejet 8000 pro, κατάσταση κεφαλής;


Zerg13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα. Επεσε στα χέρια μου ένας εκτυπωτής που δεν γνωρίζω σε τι κατάσταση είναι. Και ή θα τον κρατήσω ή όχι.

 

του έβαλα ανακατασκευασμένα μελάνια(το κιντρινο αναψε και θαυμαστικό κιόλας οτι δεν είναι αυθεντικό) απο ένα βιβλιοιπωλείο κοντά και εκτύπωσε. Τα χρώματα μόνο δεν ήταν πολύ ζωντανά. Ετρεξα το software resolution center της hp (καπως έτσι νομίζω το λένε) και έβγαλε ένα κίτρινο φανάρι στις κεφαλές, αναμεσα στο κοκκινο και στο πράσινο. Επέλεξα εκτενή καθαρισμό, τίποτα ίδια εκτύπωση.

 

Φταίνε τα μελάνια μου, φταίει η κεφαλή, επισκευάζεται οικονομικά ή τον πετάω; Και αγοράζω άλλον; Αν ναι τι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Α)Τι εννοείς "φανάρι"?

Β)Ζωντανά?Σε σχέση με το?Τι χαρτί χρησιμοποιησες?Τι μάρκα ήταν τα συμβατά?

ΓΔεν υπάρχει πράσινο χρώμα σε μελάνι (βασικά ούτε κόκκινο, ονομάζετε magenta).

 

Εγώ προσωπικά θα τον δούλευα όσο δούλευε, είναι ταχύτατος και αρκετά οικονομικός σε μελάνια.Μεγαλυτερο μειονέκτημα του η μέτρια ποιότητα για εκτύπωση φωτογραφιών.

 

Και στην ερώτησή σου για καινουργιο->

 

Τι χρήματα διαθέτεις?

Πόσες εκτυπώσεις θα κάνεις περίπου ανά μήνα?

Χρειάζεσαι scanner/duplex printing/wifi η καποιο άλλο feature?

Επεξ/σία από @topos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τον καθαρισμό κεφαλών που έκανες η σελίδα που βγήκε ήταν εντάξει; Απο εκεί θα φανεί αν οι κεφαλές σου είναι βουλωμένες ή όχι.

 Από το software του εκτυπωτή τσέκαρε μήπως το λαμπάκι άναψε λόγω των μελανιών. Αυτά τα μελάνια (τα γνήσια) έχουν τσιπάκι επάνω που μετρά σελίδες εκτύπωσης και μάλιστα έχει και ημερομηνία λήξης. Ίσως τα ανακατασκευασμένα που έβαλες να δίνουν το σφάλμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ίδιους είχα στη δουλειά μου. ο 1ος χάλασε στην εγγύηση και ο 2ος λίγο μετά.

Οι κεφαλές θέλουν καθάρισμα αν βγάζει τη σχετική ένδειξη. Καθάρισέ τις 2-3 φορές ακόμη και αν δεν φτιάξει, μάλλον θέλει αλλαγή.

 

Είχα πάρει και νέες κεφαλές και μου περισσεύουν. Αν είσαι Αθήνα, μπορώ να στις δώσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...