Προς το περιεχόμενο

HP Εκτυπωτής πρόβλημα εκτύπωσης start/stop


Georgegr3

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα σε όλους! Εδώ και λίγο καιρό έχω πρόβλημα με τον εκτυπωτή HP Deskjet 4645 AIO. Κατά την εκτύπωση συνήθως εκτυπώνει λίγο, σταματάει, συνεχίζει για μερικές γραμμές, σταματάει πάλι, συνεχίζει κλπ. Δεν αφήνει περίεργα ίχνη ή γραμμές, η ποιότητα εκτύπωσης είναι όπως πρέπει. Το πρόβλημα είναι τα κομπιάσματα που κάνει. Τα αρχεία συνήθως είναι 1,2 σελίδες. Παρόλο που δεν εκτυπώνω πολύ, έχω αλλάξει και τα 2 μελάνια για να αποκλείσω την περίπτωση να ξεράθηκαν ( οι κεφαλή εκτύπωσης είναι στο μελάνι). Ο εκτυπωτής είναι 1 χρόνου και έχει εκτυπώσει περίπου 550 σελίδες.

Ίδιο θέμα για άλλο εκτυπωτή σε forum της HP. Έχει κάποιος καμιά ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Ακόμη δεν εχω βρει καμια ακρη. Τωρα που τον εχω κλειστο μονιμα και τον ανοιγω οταν θελω να εκτυπωσω κατι, τις πρωτες 1-2 σελιδες τις βγαζει καλα και μετα αρχιζει παλι να κομπιαζει. Αν εχει καποιος και την παραμικρη ιδεα για να δοκιμασω, καλοδεχουμενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Στα αριστερα του εκτυπωτη βαθια μεσα,ενδεχομενως να βρεις,και λεω ενδεχομενως γιατι δεν ξερω αν εχει αυτο το μοντελο,ενα διαφανη δισκο με εναν σενσορα.Καθαρισε προσεκτικα αυτον τον δισκο γυρω γυρω και με μια μπατονετα τον σενσορα.

Ενα παραδειγμα απο αλλον εκτυπωτη ειναι το παρακατω οπου στην πεμπτη φωτο φαινεται το ανταλλακτικο που αναφερομαι.

 

http://vsbot.ru/struynye-printera/datchiki-srtuinyh-printerov.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...