Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://www.performance-pcs.com/fittings-connectors/shopby/brand--bitspower/fitting-type--adapter/?p=3

 

Eδω παιζουν οι τιμες σε νορμαλ μαγαζια στα Bitpower

 

To eshop βαραει στο κεφαλι

πχ σε γωνια 90μοιρων της ek (στο σιτε της ek παιζει 5,9) το eshop την εχει στα 9,9

Δεν ειναι καταστημα για να το λαβεις υποψη σαν συγκριση , δυστηχως ειναι το μονο καταστημα με τοσο μεγαλη ποικιλια σε watercooling

Τα οποία φυσικά και δεν έχει... Με αναμονή 15-20 μέρες ευχαριστώ πολύ δεν θα πάρω.

2-3 πραγματακια που ήθελα τα είχα βάλει παραγγελία και όταν ήρθε μνμ τα είχα ξεχάσει να φανταστείς!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τα οποία φυσικά και δεν έχει... Με αναμονή 15-20 μέρες ευχαριστώ πολύ δεν θα πάρω.

2-3 πραγματακια που ήθελα τα είχα βάλει παραγγελία και όταν ήρθε μνμ τα είχα ξεχάσει να φανταστείς!!!

Για το eshop λες? Ναι το μεγαλύτερο μέρος από τα πράγματα σε όλες της κατηγορίες είναι με παραγγελία (ευτυχώς τουλάχιστον όσες φορές πήρα κάτι είναι μέσα στις μέρες που γράφει

 

Αν παραγγείλει κάνεις από performance pc ας μου πει 2 ψιλά πραγματάκια(http://www.performance-pcs.com/d5-vario-pump-replacement-speed-control-knob.html)

Επεξ/σία από Inuyasha
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχαρητήρια allday για την πρωτοβουλία σου για το παρόν thread και εύχομαι να γίνει sticky και να μήν ανοίγουν 500 θέματα ρωτώντας τα ίδια

Νομίζω πως είναι ένα ξεχωριστό θέμα και απασχολεί αρκετούς οπότε έπρεπε να είναι και μόνο του και όχι μέσα σε ένα δείξε το κουτί σου

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τελωνείο δεν περνάει εχω πάρει τοσα πραγματα απο Alli Express 20 μέρες μσω China Post όλα κομπλε Στέλνω φωτο για δύσπιστους.... όσον αφορα για τις τιμες ειναι παρα παρσ πολύ καλες που βρίσκεις μπλοκ στα 25€ ισοδύναμο με το EK η ρακόρ hard tube 14/10 με 3 o-rings στα 3.5€!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε παιδιά τελωνείο δεν περνάει εχω πάρει τοσα πραγματα απο Alli Express 20 μέρες μσω China Post όλα κομπλε Στέλνω φωτο για δύσπιστους.... όσον αφορα για τις τιμες ειναι παρα παρσ πολύ καλες που βρίσκεις μπλοκ στα 25€ ισοδύναμο με το EK η ρακόρ hard tube 14/10 με 3 o-rings στα 3.5€!!!

Το ρίσκο στο τελωνείο υπάρχει πάντα αυτή την στιγμή έχω πακέτο με m3 βίδες που πρέπει να τους πάω απόδειξη για εκτελωνισμό είναι θέμα τύχης αλλά πάντα υπάρχει η πιθανότητα

Δεν είμαι εδώ για να αποτρεψω κανένα όπως είπα και επάνω είναι προσωπική γνώμη ότι δεν αξίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τελωνείο δεν περνάει εχω πάρει τοσα πραγματα απο Alli Express 20 μέρες μσω China Post όλα κομπλε Στέλνω φωτο για δύσπιστους.... όσον αφορα για τις τιμες ειναι παρα παρσ πολύ καλες που βρίσκεις μπλοκ στα 25€ ισοδύναμο με το EK η ρακόρ hard tube 14/10 με 3 o-rings στα 3.5€!!!

 

εμένα απο ali ... banggood...ebay κτλπ ... απο κίνα κάνουν από 20-40 μέρες...20 πρέπει να έχεις τον θεο μπαρμπά! όσο για το τελωνείο έχω κάνει πανω από 100 παραγγελίες και στάθηκα ως τώρα τυχερός.... αλλά...υπάρχει περίπτωση τελωνείου...εγώ θα το ρίσκαρα και το ρισκάρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δώρο διαγωνισμού με σταμάτησαν στο τελωνείο, τόσο καντεμης δηλαδή ;)

Το αστείο είναι ότι ήταν όλα πληρωμένα αλλά ζητούσαν και 105€ από εμένα (και αν κάτσει) τα οποία βέβαια δεν πλήρωσα όταν τους έστειλα τα αποδεικτικά ότι είναι όλα πληρωμένα από τον αποστολέα.

εμένα απο ali ... banggood...ebay κτλπ ... απο κίνα κάνουν από 20-40 μέρες...20 πρέπει να έχεις τον θεο μπαρμπά! όσο για το τελωνείο έχω κάνει πανω από 100 παραγγελίες και στάθηκα ως τώρα τυχερός.... αλλά...υπάρχει περίπτωση τελωνείου...εγώ θα το ρίσκαρα και το ρισκάρω

Προσωπικά δεν βλέπω τόσο το τελωνείο σαν ρίσκο όσο το σύστημα.

Δεν κάνω τα loop για το μάτι αλλά για την απόδοση, σε αντίθετη περίπτωση (εάν δούλευε 1-2 ώρες την μέρα) ίσως και να το ρισκαρα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα δώρο διαγωνισμού με σταμάτησαν στο τελωνείο, τόσο καντεμης δηλαδή ;)

Το αστείο είναι ότι ήταν όλα πληρωμένα αλλά ζητούσαν και 105€ από εμένα (και αν κάτσει) τα οποία βέβαια δεν πλήρωσα όταν τους έστειλα τα αποδεικτικά ότι είναι όλα πληρωμένα από τον αποστολέα.

 

Προσωπικά δεν βλέπω τόσο το τελωνείο σαν ρίσκο όσο το σύστημα.

Δεν κάνω τα loop για το μάτι αλλά για την απόδοση, σε αντίθετη περίπτωση (εάν δούλευε 1-2 ώρες την μέρα) ίσως και να το ρισκαρα.

Ρε αγόρι έχουμε εμπειρία εγω και ο Νικος με τα Barrow και δεν ειχαμε κανένα θέμα μην βγαζετε προπαγανδα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ρε αγόρι έχουμε εμπειρία εγω και ο Νικος με τα Barrow και δεν ειχαμε κανένα θέμα μην βγαζετε προπαγανδα

Και εγώ έχω εμπειρία και μόνο θετική δεν μπορώ να την χαρακτηρίσω οπότε από την μεριά μου τα σχόλια σου πλησιάζουν τον fanboysmo, ο καθένας διαβάζει και κρίνει μόνος του

 

Νομίζω το θέμα ρακορ το εξαντλησαμε και καλό είναι να μην συνεχιστεί γιατί πάει σε διαμάχη και στο τέλος θα κλειδωθεί τι θέμα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και με ξέρεις καλύτερα να κάνεις διόρθωση το μήνυμα σου.

Προπαγάνδα η προσωπική μου άποψη η του φίλου που ανέλυσε τα προβλήματα που είχε;

Ας σοβαρευτούμε λίγο έτσι;

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

140€ για κουτί θηρίο...

250€ για ανεμιστήρες, λίγα ρακόρ και σωλήνα...

Έχουμε ξεφύγει τελείως...

10 primochill ghost 13/10 περίπου 60 ευρώ

2 γωνίες 2 προτάσεις και χαζό πράγματα αλλά 60,

Υγρό +σωλήνες 30

Και ακόμα δεν αποφάσισα τι ανεμηστηρες να βάλω άλλα σκέφτομαι να δοκιμάσω τους ml pro αρχικά μόνο στα ψυγεία τουλάχιστον

 

Έτσι και αλλιώς πάντα τι ξέραμε ότι η υδροψυξη είναι ακριβό σπορ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι και αλλιώς πάντα τι ξέραμε ότι η υδροψυξη είναι ακριβό σπορ

Μα δεν είναι αυτό το θέμα μου. Σωλήνες, 4 ρακόρ γιατί κάτι αλλαγές και υγρό, πάνε 50€. Τα άλλα 200€ είναι οι ανεμιστήρες.  Η διαφορά δεν είναι στους 3 του ψυγείου... Μας πιάνουν τον κώλο, κανονικότατα πλέον...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Μα δεν είναι αυτό το θέμα μου. Σωλήνες, 4 ρακόρ γιατί κάτι αλλαγές και υγρό, πάνε 50€. Τα άλλα 200€ είναι οι ανεμιστήρες. Η διαφορά δεν είναι στους 3 του ψυγείου... Μας πιάνουν τον κώλο, κανονικότατα πλέον...

Πάντα έτσι ήταν στο Case modding

 

Και εγώ ξέρω που πάω να μπλέξω αλλά γούστα είναι αυτά

Η 6 άδα για τα ψυγεία μου θα πάει γύρω στα 150 ε και 2-3 ακόμα μετά και εγώ έπιασα το 200 αρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...