Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 4/2/2020 στις 8:44 ΜΜ, akoinonitos είπε

Δεδομένου ότι δεν παίρνει κανένα τέρας αλλά μόνο 30αρι αν θες να έχεις χώρο να συνδέεις και κάνα καλώδιο δεν έχει θέμα μια χαρά φεύγει ο αέρας. 

παιρνει και λιγο μεγαλυτερο αλλα ειναι πολυ οριακα εως ζορι.

εχω 45αρι 360 με push επανω και χωρεσε και μπροστα 30αρι 360 push pull 

 

20200210_153158.jpg

και μια συνολο το h500p mesh μου.

20200210_153316.jpg

20200210_153931.jpg

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

18 ώρες πριν, ntemis21 είπε

παιρνει και λιγο μεγαλυτερο αλλα ειναι πολυ οριακα εως ζορι.

εχω 45αρι 360 με push επανω και χωρεσε και μπροστα 30αρι 360 push pull 

20200210_153158.jpg

και μια συνολο το h500p mesh μου.

20200210_153316.jpg

20200210_153931.jpg

Το case εχει μπολικο χωρο μπροστα και εντος και εκτος για ψυγειο ακομα και 60αρι ,πως δεν το εβαλες μπροστα και το εβαλες πανω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, akoinonitos είπε

Το case εχει μπολικο χωρο μπροστα και εντος και εκτος για ψυγειο ακομα και 60αρι ,πως δεν το εβαλες μπροστα και το εβαλες πανω?

εχω και μπροστα αλλα λεπτο,
αναμεσα στους εργοστασιακους ανεμηστηρες μπροστα τους 200mm και μεσα στο εκει που αρχιζει το psu shroud εχει ακριβως 30mm μερος για ενα λεπτο ψυγειο.
παλια ειχα ενα phobya εντος 60αρι αλλα 240mm, και ηθελα το 360 το λεπτο για να εχω καλυτερο χωρο μεσα για τρομπα τανκ και ετσι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 11/2/2020 στις 11:49 ΠΜ, ntemis21 είπε

εχω και μπροστα αλλα λεπτο,
αναμεσα στους εργοστασιακους ανεμηστηρες μπροστα τους 200mm και μεσα στο εκει που αρχιζει το psu shroud εχει ακριβως 30mm μερος για ενα λεπτο ψυγειο.
παλια ειχα ενα phobya εντος 60αρι αλλα 240mm, και ηθελα το 360 το λεπτο για να εχω καλυτερο χωρο μεσα για τρομπα τανκ και ετσι.

Εγώ έτσι ήμουν 60αρι μπροστά και 30αρι πανω, η αλήθεια είναι ότι μου έχει λειψει

PSX_20190922_193219.jpg.8efaa0168adf885dc78bb550d9c292f2.jpg

Επεξ/σία από akoinonitos
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Ας ανεβάσω κι εγώ τις αγορές μου. Ήρθαν πριν κανά 2βδόμαδο, έκανα και ένα πρώτο flushing και ξανά πίσω στα κουτιά τους μέχρι να έρθουν τα υπόλοιπα parts.

Webp.net-resizeimage.jpg

Webp.net-resizeimage (1).jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρώτη προσπάθεια με Hard σωλήνες οπότε και ζητώ την επιείκεια σας βαμμένους απο μένα και το θέμα θα είναι minions που θα υλοποιείται σιγά σιγά .Χάλασα και 3 σωλήνες μέχρι να μπορέσω να φτιάξω και αυτούς τους 2 που θα αλλαχτούν σε πρώτη ευκαιρία όπως και ο soft σωλήνας.Θα μπεί κίτρινο υγρό αργότερα μεσα στην λούπα όπως επίσης θα αλλαχτεί και η λεντοταινία.

 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, alldaynews είπε

Πρώτη προσπάθεια με Hard σωλήνες οπότε και ζητώ την επιείκεια σας βαμμένους απο μένα και το θέμα θα είναι minions που θα υλοποιείται σιγά σιγά .Χάλασα και 3 σωλήνες μέχρι να μπορέσω να φτιάξω και αυτούς τους 2 που θα αλλαχτούν σε πρώτη ευκαιρία όπως και ο soft σωλήνας.Θα μπεί κίτρινο υγρό αργότερα μεσα στην λούπα όπως επίσης θα αλλαχτεί και η λεντοταινία.

Ωραια δουλιτσα εκανες. 😎

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τελείωσα και με το fill! τώρα άφησα να δουλεύει η αντλία για τυχών leaks. Πρώτη μου φορά που στήνω υδρόψυξη. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Όλη την ημέρα μου έφαγε το άτιμο...

IMG_20200228_220323.jpg

IMG_20200228_220452.jpg

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 hours ago, johnmt2 said:

Μόλις τελείωσα και με το fill! τώρα άφησα να δουλεύει η αντλία για τυχών leaks. Πρώτη μου φορά που στήνω υδρόψυξη. Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Όλη την ημέρα μου έφαγε το άτιμο...

IMG_20200228_220323.jpg

IMG_20200228_220452.jpg

Αυτή την πατέντα για να αδειάζεις το water loop πως λέγετε? σκέφτομαι να το βάλω στην δική μου

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζει κανείς πως ενεργοποιώ τον rgb φωτισμό στο waterblock της κάρτας; Σύνδεσα το καλώδιο στην κάρτα που βγάζει τα 3 pin αλλά δεν άναψε μέρα το σύνδεσα στα 3 pin που βγάζει η μητρική για rgb πάλι τίποτα.. κατέβασα λογισμικό της gigabyte για rgb control αλλά δεν έβγαλα άκρη..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...