Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
56 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

@akoinonitos

Πόσα mm στο ύψος ήταν το reservoir σου κομπλέ με την αντλία που είχες στο h500;

250αρι ηταν και το δικο μου αλλα η αντλια ηταν ξεχωριστα κατω απο το shroud ωστε να μην φαινεται.

https://www.amazon.co.uk/Phobya-Balancer-250-Reservoir-Nickel/dp/B009L8XE50

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλησπέρα παίδες,αν καταλαβαίνω σωστά από το pdf τους όλα τα μπλοκς για gpu Watercool HEATKILLER είναι μόνο για reference κάρτες?
Σελίδα 20 για 5700χτ

http://gpu.watercool.de/WATERCOOL_HEATKILLER_GPU_Compatibility.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος η pulse είναι βασισμένη στο Ref απλά έχει το bios switch και άλλο cooler αυτό θα το καταλάβεις με μερικά video στο youtube από teardown

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 λεπτά πριν, LIGHT1NG είπε

Χωρίς να είμαι 100% σίγουρος η pulse είναι βασισμένη στο Ref απλά έχει το bios switch και άλλο cooler αυτό θα το καταλάβεις με μερικά video στο youtube από teardown

Κάτι τέτοιο πρόσεξα κι εγώ,μάλλον θα πρέπει να στείλω κανένα mail να τους ρωτήσω για να το σιγουρέψω μην μείνω με το μπλοκ για τασάκι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 26/1/2020 στις 5:03 ΜΜ, nikpoth είπε

Πρέπει να αδειάσεις και να βγάλεις το δοχείο από την αντλία, να κάνεις ένα τσεκ για το out. Στην φωτογραφία 99% βλέπω σφουγγάρι μέσα. Μπορεί να έχει κ μακα αυτό το υλικό από κάνα pastel περίεργο. 

Επανήλθα για να ενημερωσω και να μου πειτε αν ειναι φυσιολολγικο..

Η αντλια μεσα δεν εχει καποιο σφουγγαρι , δεν κατι να ορισεις εισοδο - εξοδο κτλπ με εναν τροπο μπαινει και ολα ειναι clear .Κανενα βουλωμα.

Η αντλια μετα αφου εφευγε ο αερας αρχισε σιγα σιγα να δουλευει.Αφησα ανοιχτο το καπακι απο πανω του γεμισματος δοχειου και το δουλεψα ετσι για μια εβδομαδα.

Η αντλια πλεον λειτουργει κανονικα , οι θερμοκρασιες μου ειναι RYZEN 3600  idle 30 - 40 (οκ) και 5700χτ reference 28 βαθμους idle και in game (call of duty MW σε 2k αναλυση 40 βαθμους) 

 

Αρα πιστευω ειμαι κομπλε .

Τι λετε ? 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, diaol είπε

Επανήλθα για να ενημερωσω και να μου πειτε αν ειναι φυσιολολγικο..

Η αντλια μεσα δεν εχει καποιο σφουγγαρι , δεν κατι να ορισεις εισοδο - εξοδο κτλπ με εναν τροπο μπαινει και ολα ειναι clear .Κανενα βουλωμα.

Η αντλια μετα αφου εφευγε ο αερας αρχισε σιγα σιγα να δουλευει.Αφησα ανοιχτο το καπακι απο πανω του γεμισματος δοχειου και το δουλεψα ετσι για μια εβδομαδα.

Η αντλια πλεον λειτουργει κανονικα , οι θερμοκρασιες μου ειναι RYZEN 3600  idle 30 - 40 (οκ) και 5700χτ reference 28 βαθμους idle και in game (call of duty MW σε 2k αναλυση 40 βαθμους) 

Αρα πιστευω ειμαι κομπλε .

Τι λετε ? 

Μια χαρά είσαι ναι.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@akoinonitos ρε συ μια απορία σχετικά με το h500p μιας και το είχες και εσύ.. στο top από πού βγάζει το αέρα; Μόνο από εκείνες τις μικρές σιτες στις άκρες;; Το θεωρώ κάπως ανεπαρκής για να βγάζεις αέρα από εκεί.. τι εμπειρίες είχες όταν έβαζες εκει πάνω radiator; θεωρείς πως Είχες καλή απαγωγή της θερμότητας με 360 rad;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
7 λεπτά πριν, johnmt2 είπε

@akoinonitos ρε συ μια απορία σχετικά με το h500p μιας και το είχες και εσύ.. στο top από πού βγάζει το αέρα; Μόνο από εκείνες τις μικρές σιτες στις άκρες;; Το θεωρώ κάπως ανεπαρκής για να βγάζεις αέρα από εκεί.. τι εμπειρίες είχες όταν έβαζες εκει πάνω radiator; θεωρείς πως Είχες καλή απαγωγή της θερμότητας με 360 rad;

Δεδομένου ότι δεν παίρνει κανένα τέρας αλλά μόνο 30αρι αν θες να έχεις χώρο να συνδέεις και κάνα καλώδιο δεν έχει θέμα μια χαρά φεύγει ο αέρας. 

 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...