Προς το περιεχόμενο

Τα πάντα περί Custom water cooling


alldaynews

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, ksaderfoss είπε

Βαθη πορτοκαλι ειναι τα καλωδια. Θα φτιαχτει λιγο πιο deep το υγρο με dye αν και δεν ειναι τοσο ανοιχτο οσο δειχνει στο φακο. Αυτοκολλητο στο psu παιζει ηδη αλλα δε το προλαβα πριν το photoshoot.

To psu υπηρχε , αλλα θαμπει και δευτερη 2080ti soon

Αα οκ τότε κομπλέ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 3,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

14 λεπτά πριν, emperorN είπε

Πολύ ωραία δουλειά... Ή δεξαμενή είναι από δικο σού χέρι? Τώρα για τίς λεπτομέρειες οκ για μένα μικρή σημασία έχει.....

καλησπέρα σε ευχαριστω. το κουτι εχει ενσωματομενα στο plexi το reservoir και της διαδρομες.  μπορεις να δεις περισσοτερα για το κουτι μεσα στην singularity

https://www.singularitycomputers.com/spectre-2-0-overchilled-edition/?utm_content=buffer49e99&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer&fbclid=IwAR1qRvbBUO-pCQe8zGKTOSCpnJgRmOVqVXL96CCVbuTokU_UCyQd6c7GNgM

πατωντας το Purchase Spectre 2.0 Now

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, alldaynews είπε

Πολύ ωραία δουλειά στο οπτικό κομμάτι και σαν σύστημα πρέπει να σπέρνει.Πολλά μπράβο

Σε ευχαριστώ πολύ . 9900ks φοράει με 2080ti , 64gb Ram tridentZ neo 3600. Και 2 m.2 Samsung 970 evo 512 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

IMG_20200126_131134.jpg.a31f2ec181c6f63dc2f4106b352bd430.jpgIMG_20200126_131120.jpg.dea69e119c89e4967f7eee1178a35f8a.jpg.62b16472d66e1c6499a82796c6767ea9.jpg

 

Καλημερa στο παρεακι 

Εχω ενα προβλημα που δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο ή οχι . Εστησα εχθες την πρωτη μου loop με ακρυλικους .Εχω βαλει xspc 270 v2 με D5 compo ,2 ΕΚ 360 rad , μπλοκ στην 5700 και block στο cpu.

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν εχει σωστη ροη η τρομπα (ενω ειναι στο max ) αμεσως ,μαλλον λογω αερα ψυγεια κτλπ. Το flow meter δεν γυρναει στην αρχη καθολου,Αν το αφησω 10 λεπτα και αρχιζει και βγαζει τον αερα (κουνωντας το)  αρχιζει και εχει μια ροη.Ειναι φυσιολογικο αυτο  ?Δεν εχω ανοιξει να δω ακριβως θερμοκρασιες .Θα βαλω και φωτογραφιες να το δειτε....

*update* και να κρινω απο αυτο το video στο 2:40 δεν βγαζει ετσι το νερο με τιποτα .......

Ευχαριστω 

 

 

 

Επεξ/σία από diaol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, diaol είπε

IMG_20200126_131134.jpg.a31f2ec181c6f63dc2f4106b352bd430.jpgIMG_20200126_131120.jpg.dea69e119c89e4967f7eee1178a35f8a.jpg.62b16472d66e1c6499a82796c6767ea9.jpg

Καλημερa στο παρεακι 

Εχω ενα προβλημα που δεν ξερω αν ειναι φυσιολογικο ή οχι . Εστησα εχθες την πρωτη μου loop με ακρυλικους .Εχω βαλει xspc 270 v2 με D5 compo ,2 ΕΚ 360 rad , μπλοκ στην 5700 και block στο cpu.

Αυτο που παρατηρησα ειναι οτι δεν εχει σωστη ροη η τρομπα (ενω ειναι στο max ) αμεσως ,μαλλον λογω αερα ψυγεια κτλπ. Το flow meter δεν γυρναει στην αρχη καθολου,Αν το αφησω 10 λεπτα και αρχιζει και βγαζει τον αερα (κουνωντας το)  αρχιζει και εχει μια ροη.Ειναι φυσιολογικο αυτο  ?Δεν εχω ανοιξει να δω ακριβως θερμοκρασιες .Θα βαλω και φωτογραφιες να το δειτε....

*update* και να κρινω απο αυτο το video στο 2:40 δεν βγαζει ετσι το νερο με τιποτα .......

Ευχαριστω 

Ποιο είναι το in Και ποιο το out στο reservoir σου (δεξι- αριστερο) port?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βαση manual αριστερα ειναι out και δυο δεξια in (οπως τα κοιτας ) 

Την μια IN εχω βαλει ταπα 

Επεξ/σία από diaol
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

99% το  σφουγγάρι στο ρεζερβουάρ, έχει φράξει την έξοδο σε κάποιον βαθμό . Αφού δεν έχεις εισαγωγή από πάνω γιατί βάζεις σωλήνα μέσα στο tank?

Επεξ/σία από nikpoth
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
27 λεπτά πριν, nikpoth είπε

99% το  σφουγγάρι στο ρεζερβουάρ, έχει φράξει την έξοδο σε κάποιον βαθμό . Αφού δεν έχεις εισαγωγή από πάνω γιατί βάζεις σωλήνα μέσα στο tank?

Η σωλήνα στο res είναι για να διαχωρίζει την επιστροφή με την αποστολή φανταζομαι, το σφουγγάρι δημιουργεί προβλήματα μερικές φορές πολλοί δεν το βάζουν. 

 

@diaolΗ σωλήνα μέσα στο reservoir βγάζει κανονικά υγρό από μέσα? Δοκίμασε να γεμίσεις το reservoir ένα δάχτυλο κάτω από την τάπα του επανω

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, nikpoth είπε

99% το  σφουγγάρι στο ρεζερβουάρ, έχει φράξει την έξοδο σε κάποιον βαθμό . Αφού δεν έχεις εισαγωγή από πάνω γιατί βάζεις σωλήνα μέσα στο tank?

Τι εννοειες σωληνα μεσα στο τανκ ? 

 

7 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Η σωλήνα στο res είναι για να διαχωρίζει την επιστροφή με την αποστολή φανταζομαι, το σφουγγάρι δημιουργεί προβλήματα μερικές φορές πολλοί δεν το βάζουν. 

@diaolΗ σωλήνα μέσα στο reservoir βγάζει κανονικά υγρό από μέσα? Δοκίμασε να γεμίσεις το reservoir ένα δάχτυλο κάτω από την τάπα του επανω

Τι εννοεις σφουγγαρι ? Δεν εχω δει κανενα σφουγγαρι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 λεπτά πριν, diaol είπε

Τι εννοειες σωληνα μεσα στο τανκ ? 

Τι εννοεις σφουγγαρι ? Δεν εχω δει κανενα σφουγγαρι 

Μέσα στο ρεζερβουάρ έχει μια λεπτή σωλήνα ρε συ φαίνεται και στη φωτο , αν λύσεις την αντλία από το ρεζερβουάρ ίσως έχει στρογγυλό μαύρο σφουγγαρακι μέσα, το πήρες έτοιμο δεμένο όπως είναι η τα έδεσες μόνος σου?

https://www.google.com/search?q=d5+pump+sponge&tbm=isch&ved=2ahUKEwjlzeicvqHnAhVRQRoKHVW1B84Q2-cCegQIABAB&oq=d5+pump+sponge&gs_l=mobile-gws-wiz-img.12...6622.7741..9308...0.0..0.255.902.0j3j2......0....1.........35i304i39j30i10.I2t4TzK0Nus&ei=eKMtXuWxEdGCadXqnvAM&bih=520&biw=360&client=ms-android-tmobile-gr&prmd=ivsn#imgrc=Ln1Omijg0FeZUM

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, akoinonitos είπε

Μέσα στο ρεζερβουάρ έχει μια λεπτή σωλήνα ρε συ φαίνεται και στη φωτο , αν λύσεις την αντλία από το ρεζερβουάρ ίσως έχει στρογγυλό μαύρο σφουγγαρακι μέσα, το πήρες έτοιμο δεμένο όπως είναι η τα έδεσες μόνος σου?

https://www.google.com/search?q=d5+pump+sponge&tbm=isch&ved=2ahUKEwjlzeicvqHnAhVRQRoKHVW1B84Q2-cCegQIABAB&oq=d5+pump+sponge&gs_l=mobile-gws-wiz-img.12...6622.7741..9308...0.0..0.255.902.0j3j2......0....1.........35i304i39j30i10.I2t4TzK0Nus&ei=eKMtXuWxEdGCadXqnvAM&bih=520&biw=360&client=ms-android-tmobile-gr&prmd=ivsn#imgrc=Ln1Omijg0FeZUM

ετοιμη την πηρα απο ατομο εδω insomnia , δεν ειδα καποιο σφουγγαρι η αληθεια ειναι . Στο λινκ που μου εστειλες ανοιγει γενικα εικονες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, diaol είπε

ετοιμη την πηρα απο ατομο εδω insomnia , δεν ειδα καποιο σφουγγαρι η αληθεια ειναι . Στο λινκ που μου εστειλες ανοιγει γενικα εικονες 

Η πρώτη είναι το σφουγγαρακι που σου λέμε, το στρογγυλό, δοκίμασε να γεμίσεις το ρεζερβουάρ έως πάνω για αρχή , αλλά καλό είναι να το λύσεις για εμένα να δεις ότι είναι καθαρό μέσα ,εφόσον ήταν μεταχειρισμένο έπρεπε να το καθαρίσεις εξαρχής 

Επεξ/σία από akoinonitos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αληθεια ειναι οτι το ξεβιδωσα απο κατω την τρομπα απο το το res να την δω , ειδα κανενα σφουγγαρακι μονο μια φλατζα της τρομπας την οποια εβαλα παλι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...