Προς το περιεχόμενο

Η πρώτη χίμαιρα ανθρώπου-χοίρου αναπτύχθηκε σε εργαστήριο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά, βάζετε που βάζετε άρθρα άσχετα με κινητά, υπολογιστές και την τεχνολογία γενικά, τουλάχιστον βάλτε και την αρχική πηγή μήπως βγάλουμε καμιά άκρη.

 

Έχει ενδιαφέρον το άρθρο, αν και από όσο ξέρω έχουν κάνει πολλές φορές παρόμοια πειράματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 73
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό θα πει ξεπεσμός της επιστήμης.

 

Εδώ θα μου πεις στη Νότια Κορέα, με τους τεχνολογικούς κολοσσούς, τρώνε σκύλους και γάτες, αυτό σε πείραξε...

 

"Εξέλιξη" μέσα σε έναν πλανήτη που κατάντησε βόθρος σε όλους τους τομείς. Και σε αυτό, φταίμε όλοι μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι υπέρ της εξέλιξης σε αυτού του είδους την έρευνα, δεν κρατήθηκα να μην βάλω κάτω από αυτό το άρθρο την τελευταία νομίζω φράση από την "Φάρμα των ζώων" (G. Orwell, 1954):

​"Τα ζώα απ' έξω κοίταζαν από γουρούνι σε άνθρωπο και από άνθρωπο σε γουρούνι και ξανά από γουρούνι σε άνθρωπο. Αλλά ήταν πια αδύνατο να αποφανθεί κανείς ποιος ήταν ποιος."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και είμαι υπέρ της εξέλιξης σε αυτού του είδους την έρευνα, δεν κρατήθηκα να μην βάλω κάτω από αυτό το άρθρο την τελευταία νομίζω φράση από την "Φάρμα των ζώων" (G. Orwell, 1954):

​"Τα ζώα απ' έξω κοίταζαν από γουρούνι σε άνθρωπο και από άνθρωπο σε γουρούνι και ξανά από γουρούνι σε άνθρωπο. Αλλά ήταν πια αδύνατο να αποφανθεί κανείς ποιος ήταν ποιος."

Γουρούνια δεν γινόμαστε επειδή θέλουμε  να απαλείψουμε τις ασθένειες μέσω ερευνας.. Γουρούνια γίναμε επειδή εδώ και καιρό έχουμε απωλεσει σαν είδος βασικές ιδιότητες, εννοιες και αξίες που μας διαχωρίζουν απο το υπόλοιπο ζωικό βασίλειο και αποτελούν γνωρίσματα του Homo Sapiens. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άρχισαν να παίζουν την φύση πάλι. Θα γίνει καμία μ@λ@κία και θα τρέχουμε. Ωραία η σκέψη για μοσχεύματα αλλά προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήθελα να ήξερα ως ποτέ η ανθρώπινη ματαιοδοξια θα πληγώνει αθώα ζώα...

 

Αυτή η ευαισθησία για τα ζώα,πληκτρολογώντας από iphone ..

Πόσοι άνθρωποι πέθαναν για να κλαις εσύ για τα ζωάκια στο ίντερνετ;

Άρχισαν να παίζουν την φύση πάλι. Θα γίνει καμία μ@λ@κία και θα τρέχουμε. Ωραία η σκέψη για μοσχεύματα αλλά προσωπικά δεν τους εμπιστεύομαι.

 

Τέλεια..όταν τα παιδιά μας θα είναι σε διπλανά κρεββάτια,πες τους πως δεν τους εμπιστευεσαι να δώσουν το μόσχευμα στο δικό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν είναι δυνατό να σταματήσει η πρόοδος που σίγουρα θα σώσει εκατομμύρια, επειδή...επειδή, τί?

 

...σού πω! Δεν αρχίζεις να ενημερώνεσαι από κανένα σοβαρό έντυπο, να διαβάζεις κανένα βιβλίο τής προκοπής και να παρακολουθείς τα λεγόμενα όσων πραγματικά γνωρίζουν, αντί να αφήνεις ειρωνικά υπονοούμενα;

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως για να τα λεμε ολα , ευτυχως που υπαρχει η ελλληνικη κοινοτητα του insomnia ετοιμη να υποδειξει στους επιστημονες τους κινδυνους του εγχειρηματος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...