Προς το περιεχόμενο

Επιλογη Sony a5000-5100-rx100 mk2-hx90v


silentpower

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

100 ευρώ είναι η διαφορά τιμής. Η α5100 παίζει και στο αγγλικό άμαζον  στα 485 ευρώ.Μην κοιτάς που στην Ελλάδα τα μεγάλα καταστήματα την έχουν 729, αυτό είναι τρέλα για μηχανή 3 χρονων . Διαφορετικά μεταχειρισμένη παίζει στα 390. 

Επεξ/σία από Andyk0555
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

100 ευρώ είναι η διαφορά τιμής. Η α5100 παίζει και στο αγγλικό άμαζον  στα 485 ευρώ.Μην κοιτάς που στην Ελλάδα τα μεγάλα καταστήματα την έχουν 729, αυτό είναι τρέλα για μηχανή 3 χρονων . Διαφορετικά μεταχειρισμένη παίζει στα 390. 

 

490 λιρες κάνει καινούρια, οπότε ανεβαίνει. Η εγγύηση sony αντιπροσωπείας ισχύει παγκοσμίως?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι όντως αυτή που κοίταζα εγώ στα 485 ευρώ είναι ''used''. Στο eglobalcentral.eu έχει την μαύρη και την καφέ στα 499 με free shipping. Με την εγγύηση δε ξέρω αν ισχύει παντού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εψαχνα κάτι στα 350, έχει παίξει εκεί η α5000, τα 150 επιπλέον μου φαίνονται λιγάκι υπερβολικά....


Στο skroutz παντως εχει 599 η sony!!

Οντως ειναι πολλα τα λεφτα, ενας βασικος λογος που δεν την πηρα τελικα!

 

τελικα τι πηρες? :)

 

Εψαχνα κάτι στα 350, έχει παίξει εκεί η α5000, τα 150 επιπλέον μου φαίνονται λιγάκι υπερβολικά....

 

 

Για την canon m10 τι αποψη έχετε?

Επεξ/σία από silentpower
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εψαχνα κάτι στα 350, έχει παίξει εκεί η α5000, τα 150 επιπλέον μου φαίνονται λιγάκι υπερβολικά....

 

τελικα τι πηρες? :)

 

Εψαχνα κάτι στα 350, έχει παίξει εκεί η α5000, τα 150 επιπλέον μου φαίνονται λιγάκι υπερβολικά....

 

 

Για την canon m10 τι αποψη έχετε?

 

Πηρα την Nikon J5 , ομως εχει μικρο αισθητηρα. 

Αλλα εμενα κυριο ζητημα μου ηταν να εστιαζει σφαιρα!!! 

Επισης επειδη ηθελα να παρω και εναν φακο με ανοιχτο διαφραγμα , εχει πιο οικονομικες τιμες σαν εταιρια.

 

Την Μ10 την ειχα σκεφτει κι εγω, εχει ωραια εικονα, απλα δεν εχει γρηγορο AF και γι αυτο την απερριψα κι εκεινη!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα την J5  πραγματικά πιο μαζεμένη από την α5000 και το ιδανικο μέγεθος για μένα. Αν είχε κ λίγο μεγαλύτερο αισθητήρα...

Σαν απόδοση αξίζει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα επειδη ειμαι κ εγω σε αναζητηση mirroles κ ειδα ολα σας τα σχολια ειμαι αναμεσα σε sony 5100-  lumix lx100 κ τωρα μπηκε στο πλανο κ η nikon J5. λογο καλυτερης τιμης κυριως κ επειδη ειναι στο στυλ π ψαχνω. να αναφερω οτι δεν με ενδιαφερει το βιντεο, με ενδιαφερει η ποιοτικη φωτογραφια (μερα-νυχτα) ! ποια απο αυτες ειναι καλυτερη; κ αν εχετε καποια αλλη να μ προτεινετε, αν κ απο οσο το ψαξα αυτες ξεχωριζουν. μετα ανεβαινει πλ η τιμη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Την ειδα την J5  πραγματικά πιο μαζεμένη από την α5000 και το ιδανικο μέγεθος για μένα. Αν είχε κ λίγο μεγαλύτερο αισθητήρα...

Σαν απόδοση αξίζει?

Για εμενα αξιζει!!! Τραβαω εστιασμενες φωτογραφιες σε κινηση που ηταν το βασικο μου κριτηριο, χωραει στην τσεπη του μπουφαν μου και την εχω μονιμα μεσα στην τσαντα μου και γενικα ειναι αυτο που εψαχνα.

Ομως να πω οτι ο φακος του κιτ δεν με ενθουσιαζει σε οξυτητα , οποτε συντομα θα παρω εναν Nikon 18.5 f1.8 για να δω πραγματικα την αξια της μηχανης και αργοτερα τον Nikon 30-110.

Τοτε λοιπον θα σας πω με σιγουρια :)

 

 

καλησπερα επειδη ειμαι κ εγω σε αναζητηση mirroles κ ειδα ολα σας τα σχολια ειμαι αναμεσα σε sony 5100-  lumix lx100 κ τωρα μπηκε στο πλανο κ η nikon J5. λογο καλυτερης τιμης κυριως κ επειδη ειναι στο στυλ π ψαχνω. να αναφερω οτι δεν με ενδιαφερει το βιντεο, με ενδιαφερει η ποιοτικη φωτογραφια (μερα-νυχτα) ! ποια απο αυτες ειναι καλυτερη; κ αν εχετε καποια αλλη να μ προτεινετε, αν κ απο οσο το ψαξα αυτες ξεχωριζουν. μετα ανεβαινει πλ η τιμη.

Αν αποφασισεις να παρεις την Νικον J5 και να βγαζεις και νυχτα τοτε θα πρεπει σιγουρα να αγορασεις και τον Νικον 18.5 (γυρω στα 190 ευρω εχει) για να εχεις εναν πιο φωτεινο φακο :)

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...