Προς το περιεχόμενο

Αγορα Φωτογραφικης Μηχανης (νεος χρηστης)


GBorb

Προτεινόμενες αναρτήσεις

επανέρχομαι για βηθεια επιλογης ψηφιακησ καμερας μτχ σωμα μονο...οι φακοι προς το παρον δεν με ενδιαφερουν

 

εχω μια σειρα φακων Μ42 και C/Y  και θελω να τους συνδυασω με μια ψηφιακη αρκει να είναι λειτουργικη με ανταπτορα ώστε να κουμπωνω τα φακα μου. Δεν με ενδιαφερουν υψηλεσ προδιαγραφες, δεν προκειται να ζητησω κατι παραπανω στο μελλον  ουτε φιλματες

 

παρακαλω πολύ καθοδηγείστε με καθωσ η συμβατοτητα/λειτουργικοτητα με ανταπτορες με ενδιαφερει. (κυριωσ)

 

Εχω ανταπτορες Pentax/M42 & C/Y to Pentax οποτε αν μου προτείνετε Πενταξ θα εινα πολύ καλο...αλλα η γνωμη σας θα μετρησει..

 

Σε ψηφιακες εχω 2 Πενταξ/ η μια με Μ42 ανταπτορα , αλλα θελω να την ξεμπλοκάρω ώστε να εχω συγχρονο prime φακο επανω

 

Επισησ θελω να ξεφυγω από υποχρεωτικη χρηση φιλματων...αν και μερικες φορες εχουν το γουστο τους (Yashica / pentax / practika /zenit)

 

ευχαριστω οσουσ διαβασουν το ποστ μου και ακομη περισσοτερο αυτουσ που θα εχουν γνωμη/προταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Να σας ευχαριστησω πολυ για τις απαντησεις σας. Λογο προσωπικου θεματος δεν μπορεσα ουτε αυτο να κανω.

Τωρα που ολα εχουν τακτοποιηθει και αφου διαβασα τα post κατεληξα οτι θα παω σε mirrorless και μαλλον στην 

Sony α5000
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επανέρχομαι για βηθεια επιλογης ψηφιακησ καμερας μτχ σωμα μονο...οι φακοι προς το παρον δεν με ενδιαφερουν

 

εχω μια σειρα φακων Μ42 και C/Y και θελω να τους συνδυασω με μια ψηφιακη αρκει να είναι λειτουργικη με ανταπτορα ώστε να κουμπωνω τα φακα μου. Δεν με ενδιαφερουν υψηλεσ προδιαγραφες, δεν προκειται να ζητησω κατι παραπανω στο μελλον ουτε φιλματες

 

παρακαλω πολύ καθοδηγείστε με καθωσ η συμβατοτητα/λειτουργικοτητα με ανταπτορες με ενδιαφερει. (κυριωσ)

 

Εχω ανταπτορες Pentax/M42 & C/Y to Pentax οποτε αν μου προτείνετε Πενταξ θα εινα πολύ καλο...αλλα η γνωμη σας θα μετρησει..

 

Σε ψηφιακες εχω 2 Πενταξ/ η μια με Μ42 ανταπτορα , αλλα θελω να την ξεμπλοκάρω ώστε να εχω συγχρονο prime φακο επανω

 

Επισησ θελω να ξεφυγω από υποχρεωτικη χρηση φιλματων...αν και μερικες φορες εχουν το γουστο τους (Yashica / pentax / practika /zenit)

 

ευχαριστω οσουσ διαβασουν το ποστ μου και ακομη περισσοτερο αυτουσ που θα εχουν γνωμη/προταση

Καπου το χανω. Εχεις ηδη δυο Pentax ψηφιακές και ψαχνεις και τριτη. Ποιες ειναι αυτες και τι ακριβως θα φωτογραφίζεις με την νέα; Δεν σε καλυπτουν αυτες που εχεις; Ευκολα βρισκεις μια Pentax K7/K5 παντως και ειναι και μια χαρα μηχανες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...