Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σύνδεση με wifi για τον εκτυπωτή Canon mx530


funbreaker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Από τις ρυθμίσεις του εκτυπωτή τον συνέδεσα τον δίκτυό μου.

Μετά πάω στα windows για αναζήτηση ασύρματου εκτυπωτή και δεν μου τον βγάζει.

 

Εκτύπωσα τις πληροφορίες network του εκτυπωτή και φαίνεται να μην παίρνει ip ενώ στην οθόνη του μου λέει connected όταν τον συνδέω στο δίκτυό μου.

 

Εν τω μεταξύ καίγομαι να εκτυπώσω.

Τί να κάνω?

 

post-123340-0-57659400-1485417980_thumb.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στον canon που έχω εγώ τον ασύρματο, παλιούτσικος 2,3 χρονών, πρώτα για να ρυθμιστεί το ασύρματο τον έβαλα με usb. από εκεί τον ρύθμισα, μετά έβγαλα το καλώδιο usb, και ήταν κομπλέ. μέχρι και από το κινητό εκτυπώνω. 
αρχικά προσπαθούσα με κάτι συνδυασμούς κουμπιών κλπ αλλά δεν γινόταν κάτι. και μετά κάπου πήρε το μάτι μου ότι πρέπει να μπει πρώτα με καλώδιο. ή είναι ποιο εύκολο να ρυθμιστεί με καλώδιο, δεν θυμάμαι ακριβώς. 

Επεξ/σία από Melissa_virus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά τον σύνδεσα με usb για να εκτυπώσω μιας και με wifi ήταν αδύνατο να τα καταφέρω. Τί εννοείς πως μετά την σύνδεση με το usb κατάφερες να το ρυθμίσεις; Τί έκανες δηλαδή;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συνδεσα με usb τον εκτυπωτη, απο το cd του ειχε επιλογη να κανεις την ρυθμιση δικτυακα. γιατι και δικτυακος να ειναι ενας printer ειτε με καλωδιο ethernet ειτε ασυρματα παλι θελει drivers. απο εκει εβαλα εβαλα ip static που με βολευε, κατι drivers και ολα comple. με καθοδηγουσε το cd του εκτυπωτη. sorry που τα λεω λιγο περιγραφικα αλλα δεν το θυμαμαι γιατι περασς καιρος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 7 μήνες μετά...

Ποιο modem εχεις; Τσεκαρε για το εαν υπαρχει ρυθμιση που να λεει Set AP Isolated αν η συνδεση του υπολογιστη σου ειναι μεσω WiFi και οχι με καλωδιο ethernet. Αν ειναι enabled απενεργοποιησε το προσωρινα και μετα προσπαθησε ειτε να εκτυπωσεις η να γινει ping στην IP του εκτυπωτη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...