Προς το περιεχόμενο

Αξίζει να πάρω DSLR ή Compact φωτογραφική αντί για την φωτογραφική του κινητού;


takatakaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Thanks, αλλά έχω ψηθεί για την sony α5000. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι παίζει με τις τιμές. Βλέπω ότι είχε φτάσει μέχρι και λίγο πιο κάτω από 300€ κάποτε ενώ τώρα έχει το λιγότερο 450€! Εγώ θα την χρειαστώ το καλοκαίρι, οπότε πότε είναι η καλύτερη περίοδος να την πάρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, αλλά έχω ψηθεί για την sony α5000. Αυτό που θα ήθελα να ρωτήσω είναι τι παίζει με τις τιμές. Βλέπω ότι είχε φτάσει μέχρι και λίγο πιο κάτω από 300€ κάποτε ενώ τώρα έχει το λιγότερο 450€! Εγώ θα την χρειαστώ το καλοκαίρι, οπότε πότε είναι η καλύτερη περίοδος να την πάρω?

Αν ψαξεις, μπορει να την βρεις και μεταχειρισμενη σε καλη τιμη. Κανε μια ερευνα αγορας :)

Επισης μπορεις να ψαξεις και στο amazon.co.uk

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μακριά από dslr λόγω όγκου για απλή αναβάθμιση από κινητό η a5000 είναι ότι πρέπει.

Για κάτι επιπλέον τότε a6000 ή a5100 για βίντεο. Η εστίαση της a5000 είναι πολύ κατώτερη των άλλων δύο.

Να τη πάρεις λίγο νωρίτερα για να τη μάθεις πόσο ένα μήνα πάνω κάτω.

Ίσως μετά το Πάσχα αλλά και όποτε υπάρχει κάποια προσφορά γιατί όχι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα να πάρεις με κλειστά μάτια αυτήν εδώ μια και το μόνο που θέλεις να κάνεις είναι να αναβαθμιστείς σε σχέση με την κάμερα του κινητού σου:

http://www.skroutz.gr/s/4333863/Sony-Cyber-shot-W830.html

 

Τραβάει τέλειες φωτογραφίες, είναι πάρα πολύ μικρή, απόλυτα φορητή και αν θες να εκτυπώσεις κάτι μπορείς χωρίς πρόβλημα να το κάνεις και σε μέγεθος αφίσας χωρίς να σου βγάλει noise.

βγαινει και σε μπλε?

γιατι με το που την επαιρνα αυτη θα τη πεταγα στη θαλασσα.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...