Προς το περιεχόμενο

Mirrorless η Bridge για βίντεο σε εσωτερικό χώρο


papp0us

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους.

 

Έχω μια Canon 100D με τον Stock φακό 18-55stm. H χρήση που κάνω είναι Video Reviews στην ουσία, και φωτογράφιση κινητών μέσα στο σπίτι και πάλι.

Δυστυχώς στο θέμα φωτισμού, δεν μπορώ να κάνω και πολλά, αφού είναι φώτα που βάζω και βγάζω για κάθε βίντεο, αρα σταθερά καλός φωτισμός δεν μπορεί να τοποθετηθεί.

 

Στο ζήτημα τώρα, ψάχνω μια Mirrorless με φακό πακέτο, ή μια Bridge με όσο το δυνατόν καλύτερο βίντεο σε χαμηλό φωτισμό. Το 4Κ είναι για την ώρα άχρηστο, αλλα επειδή έχω σκοπό να την κρατήσω αρκετό καιρό, δεν είναι και εντελώς εκτός πλάνου, ενώ τα 60FPS στο Full HD θα το ήθελα, γιατι τώρα που μεγάλωσε λίγο η μικρή θα την έχω και για άλλο λόγο τη μηχανή.

 

Το Budget είναι 500€ καινούργια η μεταχειρισμένη (με φακό πάντα)

 

Μέχρι τώρα έχω βρεί

 

Sony A5000

Sony A5100

Sony RX100

Panasonic Lumix FZ1000K

Panasonic Lumix FZ300

Panasonic Lumix Lx100

 

Μάλλον για την FZ10000 με βλέπω, μεταχειρισμένη φυσικά, αν και το Ζουμ της μου είναι άχρηστο, κατα τα άλλα με καλύπτει.

 

Άλλη πρόταση; άλλη οπτική;

Επεξ/σία από papp0us
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατί να μη πάρεις κάποια με 4k τώρα με λίγα ευρώ παραπάνω για τη χρήση που θέλεις θα πάρεις και καλύτερο Bokeh - θόλωμα λόγω μεγαλύτερου αισθητήρα να https://www.skroutz.gr/s/6997784/Panasonic-Lumix-DMC-G7-Kit-14-42-Asph-Mega-O-I-S.html και η https://www.skroutz.gr/s/9282249/Panasonic-Lumix-DMC-GX80-Kit-G-Vario-12-32-Asph-Mega-O-I-S.html για το φωτισμό έτσι και αλλιώς ότι φωτισμό και να είχες στο χώρο πάντα δεν είναι επαρκής για σωστή βιντεοσκόπηση όποτε μη σε προβληματίζει υπάρχουν χαμηλού κόστους led πάνελ που κάνουν τη διαδικασία σχεδόν παιχνίδι.

Επεξ/σία από thepoint
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...