Προς το περιεχόμενο

Θα πουλήσει τελικά το Nintendo Switch;


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η υποτιθέμενη GPD κονσόλα είναι απλά ένα συνονθύλευμα. Μηδενικό εργονομικό design, τα παιχνίδια που εγώ είδα έτρεχαν τραγικά, καμιά απολύτως καινοτομία, κανένας αρθρωτός σχεδιασμός, μηδενική υποστήριξη και εγγύση και όπως είναι εμφανέστατο πρέπει να του ανάβεις χειροκίνητα ακόμα και τους ανεμιστήρες του μην τυχόν και σου καεί. Ολα αυτά με 340 δολάρια. Μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας, ούτε καν στην ίδια κατηγορία είναι αυτό το πειραματικό εργαλείο με αυτό που έρχεται τώρα με το Switch. 

 

Δες εδώ (που υπάρχει και στο ανάλογο θέμα) την τεχνολογία των χειριστηρίων του Switch (Joy-cons και pro controller) και θα καταλάβεις πολλά για το τι παρέχει μέσα του σαν πακέτο το μηχάνημα. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 229
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η υποτιθέμενη GPD κονσόλα είναι απλά ένα συνονθύλευμα. Μηδενικό εργονομικό design, τα παιχνίδια που εγώ είδα έτρεχαν τραγικά, καμιά απολύτως καινοτομία, κανένας αρθρωτός σχεδιασμός, μηδενική υποστήριξη και εγγύση και όπως είναι εμφανέστατο πρέπει να του ανάβεις χειροκίνητα ακόμα και τους ανεμιστήρες του μην τυχόν και σου καεί. Ολα αυτά με 340 δολάρια. Μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας, ούτε καν στην ίδια κατηγορία είναι αυτό το πειραματικό εργαλείο με αυτό που έρχεται τώρα με το Switch. 

 

Δες εδώ (που υπάρχει και στο ανάλογο θέμα) την τεχνολογία των χειριστηρίων του Switch (Joy-cons και pro controller) και θα καταλάβεις πολλά για το τι παρέχει μέσα του σαν πακέτο το μηχάνημα. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1_6rMa9_UvQ

Δεν αμφισβητω την τεχνολογια του Switch σε αρκετα πραγματα φιλτατε. Ουτε τις παιχνιδαρες που βγαζει η Nintendo οταν εχει κεφια.

 

Αλλα τις πρακτικες που εχει κανει στις τελευταίες 2 γενεες (βαζω μεσα και το τραγικο λανσαρισμα του 3ds που το ειχα αγορασει 1st month και μου έδωσε snes παιχνιδια οταν εριξε την τιμη 5 μηνες μετα).

 

Δεν θα μιλησω αλλο για το GPD γιατι ειναι εκτος τοπικ. Απλα οπως σου ειπα το εχω ψαξει και εγω μεσω Low spec gamer για παραδειγμα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην παρεξηγηθώ μιλάω γι αυτούς που πεισματικά παίζουν αποκλειστικά στο PC τους σνομπάροντας τις κονσόλες με το πρόσχημα ότι οι τελευταίες είναι πολύ "αδύναμες" και "casual" για τα δικά τους θέλω, όχι για όλους. Δόξα ο Θεός και εγώ μια χαρά PC gamer είμαι.

Ευχαριστώ για τη διευκρίνηση γιατί δεν ακούστηκε έτσι αρχικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αναρωτιεστε, εχει αρκετα μεγαλη ζητηση ηδη. Και εχει υπαρξει μεγαλη ενασχοληση παγκοσμιως. Το hype υπαρχει.

Αυτο ομως που με βαζει σε σκεψεις ειναι το νεο Zelda, που λειτουργει και σαν trademark. Το οτι το παιχνιδι ειναι αξεπεραστος θρυλος δεν χρειαζεται να το αναλυσουμε, το οτι τα γραφικα, μετα το Twilight Princess γινονται ολο πιο καρτουνιστικα και κιτρινα, αυτο δε μπορω να το κατανοησω. Oπως και το gameplay χωρις υποθεση, κατι μεταξυ επιβιωσης στη φυση και χρησης ειδικων εργαλειων σε τεχνολογικα εξελιγμενα εσωτερικα περιβαλλοντα. Αυτο λοιπον, δε ξερω ποιας ανταποκρισης θα τυχει, η δικη μου ειναι πολυ αρνητικη διοτι εχω μεγαλωσει, κυριολεκτικα, με αυτο τον τιτλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα κι ολα ωραια..εχει δημιουργηθει hype,εχει τους πιστους της οπαδους η ninty αλλα τα λαθη να λεγονται..κανεις δεν θα πει οχι σε ενα Zelda,Mario,Metroid κλπ..ισα ισα.αλλα βγαλε μια κονσολα να χτυπαει ισαξια και τους αλλους 2 με third party τιτλους και να τα σαρωσει ολα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνουν έχεις να πάρεις ps4 - xbox με 250 ευρώ και θα πας να πάρεις το switch με 300 που δεν θα έχει και κανένα παιχνίδι τις προκοπής. και γιατί να μην πάει να πάρει κάποιος ένα τάμπλετ 150-200 ευρώ και να παίζει οτι θέλει. με τι λογική βγάζουν εκεί στην nintendo νεα κονσόλα το έτος 2017 με δυνατότητες του 2010 και περιμένουν να κάνουν και πωλήσεις..???

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πλάκα κάνουν έχεις να πάρεις ps4 - xbox με 250 ευρώ και θα πας να πάρεις το switch με 300 που δεν θα έχει και κανένα παιχνίδι τις προκοπής. και γιατί να μην πάει να πάρει κάποιος ένα τάμπλετ 150-200 ευρώ και να παίζει οτι θέλει. με τι λογική βγάζουν εκεί στην nintendo νεα κονσόλα το έτος 2017 με δυνατότητες του 2010 και περιμένουν να κάνουν και πωλήσεις..???

καπου το χανεις, 1. ξεχνας οτι ps4 και xboxone εκαναν 400+ ευρω την μερα της κυκλοφοριας τους 2. τι ακριβως ειπαμε οτι θα παιζεις στο ταμπλετ το οποιο συγκρινεται με τα παιχνιδια της nintendo? 3. ειναι ή δεν ειναι η δυνατοτερη φοριτη κονσολα? γιατι για φοριτη σου την πουλαει η nintendo

 

ασχετως το αν μας απογοητευει ή οχι (βαζω και εμενα μεσα στους απογοητευμενους) δεν μπορουμε να λεμε πραγματα που δεν στεκουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού είδα και το βίντεο που έβαλε ο ikaruga πιο πάνω πιστεύω ότι τελικά για το switch ισχύει περίπου ό,τι και για το vr. Καλό θα ήταν να το δοκιμάσεις πρώτα για να δεις αν σου κάνει. Αυτή η διαφορετική αίσθηση που μπορεί να σου δίνει το χειριστήριο σε κάθε περίσταση είναι κάτι που πρέπει να δοκιμάσεις για να καταλάβεις πχ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν τρελό θα πουλήσει. Κανείς δεν αγοράζει Nintendo για να πάρει κάτι συγκρίσιμο με PS4/Xbox/PC. Ούτε και νοιάζεται ιδιαίτερα για τα 3rd party.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο πρόεδρος της nintendo Αμερικής είπε σε συνέντευξη την οποία οι gamers εδώ μέσα (παίζω cod και lol= gamer σωστά?) φυσικά και δεν είδαν ότι ήδη η nintendo δουλεύει πάνω σε 80 τίτλους.Για όσους προλάβατε να κράξετε για μελλοντική  έλλειψη παιχνιδιών.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καπου το χανεις, 1. ξεχνας οτι ps4 και xboxone εκαναν 400+ ευρω την μερα της κυκλοφοριας τους 2. τι ακριβως ειπαμε οτι θα παιζεις στο ταμπλετ το οποιο συγκρινεται με τα παιχνιδια της nintendo? 3. ειναι ή δεν ειναι η δυνατοτερη φοριτη κονσολα? γιατι για φοριτη σου την πουλαει η nintendo

 

ασχετως το αν μας απογοητευει ή οχι (βαζω και εμενα μεσα στους απογοητευμενους) δεν μπορουμε να λεμε πραγματα που δεν στεκουν

Ναι αλλά όταν θα πάει ο κάθε γονιός στο media markt θα δει δίπλα δίπλα το πασίγνωστο PS στα 250 και το switch 100 πιο πάνω .

Τι τον νοιάζει πότε κυκλοφόρησε και πόσο έκανε; Κονσόλες τωρινής γενιάς είναι και για έναν άσχετο που θέλει να μην γκρινιάζει το πιτσιρίκι το φθηνό είναι πάντα και το καλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ναι αλλά όταν θα πάει ο κάθε γονιός στο media markt θα δει δίπλα δίπλα το πασίγνωστο PS στα 250 και το switch 100 πιο πάνω .

 

Ποιός νομίζεις ότι είναι ο «γονιός»; Που τον κατατάσσεις δημογραφικά; Χωρίς τίποτα πανεπιστημιακές έρευνες, μόνο από τον περίγυρό σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...