Προς το περιεχόμενο

Σκυλιά φύλακες


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απο θεωριες καλα τα πατε.

Στην πραξη αν σας επιτεθει σκυλος και δεν μπορειτε να ξεφυγετε, φωναζετε, κανετε χειρονομιες, κανετε πως πετατε πραγματα κλπ. Και αν βρειτε πετρα ή ξυλο που λεει ο φιλος απο πανω δεν το ριχνετε με σκοπο να αστοχησετε αλλα σημαδευεις στο δοξα πατρι...

 

Δίκιο έχεις αλλά πιστεύω πως έτσι και το χτυπήσεις τότε είναι που δεν το κάνεις καλά με τίποτα...

Υπήρχε θυμάμαι παλιότερα βίντεο που έδειχνε κάποιον να χτυπά σκύλο με λοστό για να αφήσει το θύμα αλλά αυτός απτόητος κατασπάραζε το θύμα... οπότε καταλαβαίνεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω ότι αν το χτυπήσεις τελειώσες... Καλύτερα να φοβηθεί αλλά πως θα γίνει αυτό; δύσκολο μου φαίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το χτυπησεις η συντριπτικη πλειοψηφια θα λακισει...

Καποια ελαχιστα βεβαια μπορει και οχι... Αλλα αυτα και να αστοχησεις παλι θα σου επιτεθουνε... Οποτε δεν υπαρχει λογικη στην αστοχια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιο σκυλι και να δεις στο δρομο οσο αγριο και να ειναι, αν κατσεις κατω και του μιλησεις ηρεμα θα σταματησει απευθειας, τα σκυλια οταν καθεσαι κατω σε θεωρουν αυτοματα οικειο τους και ηρεμουν, οταν λεω κατω, δηλαδη με τα γονατα, λυγιστος, οχι ξαπλωμενος στο πατωμα! :) επισης οταν τα σκυλια ειναι επιθετικα εχουν ορθια τεντομενη την ουρα και σε μερικα ανατριχιαζει ενα λοφιο στον αυχενα τους, αν δεις ολα αυτα τοτε κατσε παλι ηρεμος, με αργες κινησεις απομακρυνεσαι σιγα σιγα προς αντιθετη πλευρα και δεν σε ενοχλει.

 

..φωναξε, "κατσε πισω ρεεεε"!

 

Θαρρω ηταν αποτελεσματικοτατο!  :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

..φωναξε, "κατσε πισω ρεεεε"!

 

Θαρρω ηταν αποτελεσματικοτατο! :-D

Μαλακιες έτυχε κ έφυγε, στην καλύτερη περίπτωση θα με έβρισκαν πεθαμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι να μην πεσεις σε αγελη, οπως στο βιντεο...

 

Αν ειναι μεμονωμενο σκυλι με φωνες καμια κλωτσια κλπ θα φυγει, εκτος αν μιλαμε για σκυλια killer που εχουν τσιτωθει και απο τον ιδιοκτητη...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είπα ρε παιδιά να αστοχήσεις, είπα να σε δει να κρατάς ένα αντικείμενο!

Αν δεν φοβηθεί τότε να προσποιηθείς ότι του πετάς αλλά να μην φύγει ποτέ απ το χέρι σου.

Είναι το μόνο πράγμα που το βλέπει και τον βάζει σε σκέψεις...

Αν παρόλα αυτά με πλησίαζε εκεί ναι σαν τελευταία λύση θα του το έφερνα στο κεφάλι μήπως και

 

Αδέσποτα με επιθετική συμπεριφορά που έχω συναντήσει και εγώ και η μάνα μου με το κράτημα του ξύλου και μόνο φοβήθηκαν

Τώρα κανα θηρίο doperman ή pitbull δεν ξέρω πως θα αντιδράσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως κάνετε έτσι ρε παιδιά,λες και τα εγκαταλείπουν,δεν τα στειρώνουν , και δεν έχουν να φάνε.

Λες και η πολιτεία δεν έχει προβλέψει για αυτες τις περιπτώσεις δλδ.

Δηλάδη πάλι οι ιδιοκτήτες θα φταίνε?

Να μην πάρουμε το νόμπελ για την ανθρωπιά μας ποτέ?

 

 

 

 

Επι σοβαρού,η κατάσταση είναι τραγική,χειρότερα σε επαρχία.

Παθών εδώ και πολλά χρόνια με τα δικά μου όταν ΄τα πάω βόλτα και δεν είναι πάντα με αδέσποτα.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι θα χειροτερέψει.

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεωριες καλα τα πατε.

Στην πραξη αν σας επιτεθει σκυλος και δεν μπορειτε να ξεφυγετε, φωναζετε, κανετε χειρονομιες, κανετε πως πετατε πραγματα κλπ. Και αν βρειτε πετρα ή ξυλο που λεει ο φιλος απο πανω δεν το ριχνετε με σκοπο να αστοχησετε αλλα σημαδευεις στο δοξα πατρι...

Mαλλον δεν εχεις διαβασει το παρακατω επικο thread οπου οι σαμουραι του insomnia εχουν βγαλει νοκ αουτ ολα τα σκυλια της υφηλιου και κανα 2 λιονταρια για μπονους.

 

http://www.insomnia.gr/topic/570234-μπορεί-ένας-άνθρωπος-να-τα-βάλει-με-ένα-λύκοσκύλ/

 

Διαβασαν το thread οι σκυλοι και σκιαχτηκαν πιο πολυ κι απο τον σκυλο που δοκιμασε να "επιτεθει" στον ts αλλα οταν του ειπε "πισω ρε" εκανε αναστροφη :lol:

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλακιες έτυχε κ έφυγε, στην καλύτερη περίπτωση θα με έβρισκαν πεθαμένο.

Εννοειται πως ησουν τυχερος. Απευθυνσου στην αστυνομια οπως σου προειπαν. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρκάρω κλπ προχωράω και ξαφνικά βλέπω στα 10 μέτρα ένα θηρίο μαύρο σκύλο

Ή έπεσες σε

 

tibettan mastif

Tibetan-Mastiff-Guard-Dog.jpg

 

 

 

ράτσες και τέτοια δεν ξέρω, μαύρο σαν λιοντάρι!!

ή πιθανότατα

 

όντως έπεσες σε μαύρο λιοντάρι 

Not-a-black-lion-but-a-black-and-white-p

 

 

 

 

Σε κάθε περίπτωση το ''κάτσε πίσω ρε'' ήταν all the money

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...