Προς το περιεχόμενο

Σκυλιά φύλακες


normal40

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Προχτές με τα χιόνια πήγα σε πελάτη, το αυτοκίνητο δεν πήγαινε οπότε είπα να το αφήσω λίγο πιο έξω από το μαγαζί του σε κεντρικό δρόμο χωρίς πολλά χιόνια.

Παρκάρω κλπ προχωράω και ξαφνικά βλέπω στα 10 μέτρα ένα θηρίο μαύρο σκύλο, ράτσες και τέτοια δεν ξέρω, μαύρο σαν λιοντάρι!!

Με βλέπει και τρέχει καταπάνω μου!!! Λέω με έφαγε τώρα τέλος αυτό ήταν, πατάω τρέξιμο ( σε πάγο πόσο να τρέξω;;) προς το αυτοκίνητο και του φώναξα κάτσε πισω ρεεεεε, στο τσακ έφυγε, δεν είχα μπει καν στο αυτοκίνητο με είχε πλησιάσει στα 5 μέτρα και έκανε πίσω!!

 

Και ρωτώ τώρα εγώ πρωί πρωί γιατί τον έχουν λυμένο; ήταν μια δίπλα εταιρία δεν ήταν του πελάτη μου, τόσο ζώα είναι;;;;;

 

Που μπορώ να κάνω καταγγελία τον τύπο που έχει τον σκύλο;

 

Κατά τύχη ζω σήμερα.

 

Μην αρχίσετε οι ζωόφιλοι δεν φταίει το σκυλάκι το κουταβάκι, ολόκληρο λιοντάρι ήταν και φταίει ο ιδιοκτήτης του εννοείται, αυτόν θέλω να σκίσω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Χαχαχαχαχαχα με έκανες και γέλασα ρε άτιμε ... Κοίτα να δεις που το σκυλί μπορεί και να ήθελε να παίξει ... 

Σαν ιδιοκτήτης σκύλου χρόνια τώρα και αν μη τι άλλο Doberman , ένα πράγμα έχω να πω . Αν κάνεις τον σκύλο να νιώσει ότι φοβάσαι τότε πραγματικά θα έχεις θεματάκι . 

Τώρα όσον αφορά αυτόν που θες να ''σκίσεις'' .

Βεβαιώσου ότι ανήκει στην εταιρία που αναφέρεις . 

Εφόσον βεβαιωθείς , μπορείς να πας - όταν θα είναι ο σκύλος δεμένος ή όταν λείπει - και να πιάσεις τον ιδιοκτήτη της εταιρίας και να τους τραβήξεις ένα σκατό γιατί πολλά μπορούν να γίνουν ( βλέπε το προχθεσινό συμβάν με τον 30χρονο στον Βόλο ) .

Μπορεί και να υπερβάλλεις , μπορεί και όχι όμως . 

Καλή τύχη !

Επεξ/σία από Kyriakos131211
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή εκεί που μένουν οι γονείς μου εχουμε αντιμετωπίσει πολλές φορές πρόβληματα παρομοίου είδους, (σχεδόν όλοι έχουν στην αυλή τους από ένα) κι επειδή έχουμε κι εμείς σκύλο,θα συμφωνήσω με τον Kyriakos. Εφυγε πολύ εύκολα, οπότε μπορεί απλά να ήθελε να παίξει. Αλλά επειδή παντού υπάρχει κι απο ένας που εκτρέφει κι εκπαιδευει έναν σκύλο να γίνει άγριος, χωρίς να τον ενδιαφέρουν οι συνέπειες (σε εμάς ήταν ένας ένστολος που καμαρωνε για το πως ο σκύλος του σκοτώνει με ευκολία αλλά σκυλιά, τον έβγαζε βόλτα ΧΩΡΙΣ ΛΟΥΡΙ,κι απαιτούσε κανένας άλλος σκύλος να μην του γαυγίζει) μπορεί όντως να κινδύνευσες. Οπότε βρίσκεις τον ιδιοκτήτη και του κάνεις παρατήρηση εξιστορώντας του το περιστατικό. Αν δεν σε πείσει ή θεωρήσεις ότι ο σκύλος είναι όντως επιθετικός, απευθύνσου στο δήμο ή στην αστυνομία.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσως και να ήθελε να παίξει αλλά ποιος παίζει με το θηρίο αυτό;

 

Γιατί ήταν λυμένο όμως σε δημόσιο δρόμο ; επιτρέπεται;

Ο κερβερος ηταν?

Πώ ρε φίλε κάπως έτσι ήταν!!

Αμα το έβλεπες ξαφνικά μπροστά σου να τρέχει το πάτερ ημών θα έλεγες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προχτές με τα χιόνια πήγα σε πελάτη, το αυτοκίνητο δεν πήγαινε οπότε είπα να το αφήσω λίγο πιο έξω από το μαγαζί του σε κεντρικό δρόμο χωρίς πολλά χιόνια.

Παρκάρω κλπ προχωράω και ξαφνικά βλέπω στα 10 μέτρα ένα θηρίο μαύρο σκύλο, ράτσες και τέτοια δεν ξέρω, μαύρο σαν λιοντάρι!!

Με βλέπει και τρέχει καταπάνω μου!!! Λέω με έφαγε τώρα τέλος αυτό ήταν, πατάω τρέξιμο ( σε πάγο πόσο να τρέξω;;) προς το αυτοκίνητο και του φώναξα κάτσε πισω ρεεεεε, στο τσακ έφυγε, δεν είχα μπει καν στο αυτοκίνητο με είχε πλησιάσει στα 5 μέτρα και έκανε πίσω!!

 

Και ρωτώ τώρα εγώ πρωί πρωί γιατί τον έχουν λυμένο; ήταν μια δίπλα εταιρία δεν ήταν του πελάτη μου, τόσο ζώα είναι;;;;;

 

Που μπορώ να κάνω καταγγελία τον τύπο που έχει τον σκύλο;

 

Κατά τύχη ζω σήμερα.

 

Μην αρχίσετε οι ζωόφιλοι δεν φταίει το σκυλάκι το κουταβάκι, ολόκληρο λιοντάρι ήταν και φταίει ο ιδιοκτήτης του εννοείται, αυτόν θέλω να σκίσω.

Μάλλον η μυρωδιά τον απομάκρυνε, συμπεραίνω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skai.gr/mobile/article?aid=336112

 

Σημερα δεν ηταν που ενα σκυλι κατακρεουργησε στο προσωπο εναν 30χρονο;

Να παιξει ηθελε και αυτο..

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.skai.gr/mobile/article?aid=336112

 

Σημερα δεν ηταν που ενα σκυλι κατακρεουργησε στο προσωπο εναν 30χρονο;

Να παιξει ηθελε και αυτο..

Το διάβασα το πρωί.. Είπα φτηνά την γλύτωσα!!

 

Μαζέψτε τα ρε παιδιά γενικώς έλεος δηλαδή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περίπτωση που δεν το ξέρετε πάντως:

Αν νοιώσετε ότι σας απειλεί κάποιος σκύλος ρίξτε μια ματιά γύρω σας μην βρείτε κανα κομμάτι ξύλο ή έστω μεγάλη πέτρα που να μπορεί να την δει και αρπάξτε το

Κατά 99% με το που το δει ή με το που θα κάνετε κίνηση ότι και καλά του το πετάτε θα κρατήσει απόσταση. Δεν λέω να το χτυπήσετε αφού αυτό πιθανότατα θα έχει το ακριβώς αντίθετο αποτέλεσμα..

 

Επίσης μια φορά σε παρόμοιο περιστατικό την γλύτωσα επειδή είχα μαζί μου μπουκαλάκι με νέρό, με το που με πλησίασε του έριξα το νερό (μόνο το νερό, όχι το μπουκάλι) με δύναμη και έφυγε τρέχοντας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιο σκυλι και να δεις στο δρομο οσο αγριο και να ειναι, αν κατσεις κατω και του μιλησεις ηρεμα θα σταματησει απευθειας, τα σκυλια οταν καθεσαι κατω σε θεωρουν αυτοματα οικειο τους και ηρεμουν, οταν λεω κατω, δηλαδη με τα γονατα, λυγιστος, οχι ξαπλωμενος στο πατωμα! :) επισης οταν τα σκυλια ειναι επιθετικα εχουν ορθια τεντομενη την ουρα και σε μερικα ανατριχιαζει ενα λοφιο στον αυχενα τους, αν δεις ολα αυτα τοτε κατσε παλι ηρεμος, με αργες κινησεις απομακρυνεσαι σιγα σιγα προς αντιθετη πλευρα και δεν σε ενοχλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο θεωριες καλα τα πατε.

Στην πραξη αν σας επιτεθει σκυλος και δεν μπορειτε να ξεφυγετε, φωναζετε, κανετε χειρονομιες, κανετε πως πετατε πραγματα κλπ. Και αν βρειτε πετρα ή ξυλο που λεει ο φιλος απο πανω δεν το ριχνετε με σκοπο να αστοχησετε αλλα σημαδευεις στο δοξα πατρι...

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...