Προς το περιεχόμενο

Το Kyon είναι ένα έξυπνο κολάρο για το κατοικίδιό σας


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 32
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σήμερα το πρωί έτυχε να διαβάσω ένα επιπληκτικό άρθρο που αφορά το συγκεκριμένο προιόν. Νομίζω ότι τείνω να συμφωνήσω με τον αρθρογράφο του giz.

http://gizmodo.com/this-collar-that-reads-pets-emotions-is-a-tech-travesty-1790935159

καλα ουτε αυτος φαινεται πολυ αντικειμενικος. ειδικα το σχολιο περι κολαρου στην γατα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

30$ και τελος, χωρις φυσικα μηνιαια συνδρομη.

TRACKR

https://buy.thetrackr.com/

Aυτό δεν ειναι gps tracker,αυτο ειναι bluetooth.

Αν ο σκυλος σου ειναι σε εμβελεια bluetooth,μαλλον δεν τον εχεις χάσει κιόλας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποτε ο ορος γκατζετακιας χαρακτηριζε τον ψαγμενο τον χαιτεκα τον προχω σημερα μαλλον προσδιοριζει τον λοβοτομημενο αγοραστη

Εσυ εισαι γνώστης συμπεριφοράς ζώου σε οιστρο,φαίνεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν ιδεα το εχω σκεφτεί χρονια (οτι θα ηθελα κατι τετοιο για το ζωντανο μου) και ηρθαν οι μαγκες και το υλοποιησαν.

 

Αυτο με τα συναισθήματα μου φαινεται υπερβολη, αλλα φανταζομαι δεν εισαι υποχρεωμενος να το δουλευεις.

 

Το θεωρω best seller στο εξωτερικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι φταιει το καημενο το ζωντανο να κουβαλαει πανω στο κεφαλι του αυτη την μ***κια;

 

Ειχε χαθει ο σκυλος μου για μεγαλο χρονικο διαστημα. Επεστρεψε σερνοντας ενα σχοινι περασμενο στο λαιμο του. Ηταν εμφανως αδυνατισμενος και εξασθενισμενος. Μετα απο λιγες μερες πεθανε. Τωρα μπορεις να ξανασκεφτεις την απορια σου! 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς αν το βάλεις αυτό σε σκύλο στην Ελλάδα και χάσεις τον σκύλο,όποιος τον βρεί θα το κλέψει.Η σκέτο η με τον σκύλο.

 

Το πιο απλό είναι η ταυτότητα σε μορφή κάψουλας(Βιδωτή με λαστιχάκι στην μέση για αδιαβροχοποίηση) στο περιλαίμιο του σκύλου με χαρτάκι με τον αριθμό του κινητού μας το οποίο θα πρέπει να αντικαταστήσουμε σε περίπτωση αλλαγής αριθμού.Η οποιαδήποτε ταυτότητα άλλης μορφής.Είναι τόσο απλό και φθηνό(2-3€) αλλά δυστυχώς στην Ελλάδα υπάρχει πλήρη αδιαφορία.

 

Υπάρχει κάποιο μικρό ποσοστό που είναι σχετικά ενημερωμένοι και γνωρίζουν για το microchip και για την χρησιμότητά του.Οπως και κάποιοι που νομίζουν λανθασμένα πως το microchip είναι GPS.Εχει το πλεονέκτημα ότι δεν είναι εμφανές και δεν βγαίνει χωρίς επέμβαση.

 

Υπάρχουν πολλές αγγελίες για σκύλους που χάθηκαν με ηλίθιες δικαιολογίες των «ιδιοκτητών».Ελάχιστες είναι οι περιπτώσεις που δικαιολογούνται.

 

Σε πολλούς αρέσει να έχουν τον σκύλο λυτό το οποίο είναι παράνομο και δημιουργεί προβλήματα όπως πχ επιθέσεις σε άλλους σκύλους στο λουρί.Αδικα τους τα λέμε κάποιοι,είναι ξεροκέφαλοι.

 

Επίσης το άλλο θέμα που δεν μαζεύει σχεδόν κανείς τα περιττώματα του σκύλου του.

 

Στο θέμα κυνοφιλίας είμαστε αρκετά πίσω σε σχέση με άλλες Ευρωπαϊκές χώρες,όπως και σε άλλα θέματα-τομείς.

 

Εχουμε γενικό πρόβλημα νοοτροπίας.Μόνο με τον φόβο της τιμωρίας συμμορφωνόμαστε για να τηρήσουμε τα αυτονόητα.Δεν θέλουμε ενώ μπορούμε.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

This monthly service fee covers the cost to use the cellular network which enables the collar owner to locate his pet when not in range with the Basestation or the cell phone.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελπιζω να μη χασεις ποτε τον σκυλο σου(που μαλλον δεν εχεις) ωστε να καταλαβεις τι χαζομαρες γραφεις...

Εχω σκυλο, κ φοραει παντα ταυτοτητα με τηλεφωνα οταν βγαινει εξω,φυσικα κανεις δεν μου λεει με βεβαιοτητα οτι θα τον σωσει η ταυτοτητα αλλα υπαρχουν πολλες παραπανω πιθανοτητες, δεν λεω οτι η ιδεα σαν ιδεα ειναι ασχημη, απλα εγω δεν θα το εβαζα στον σκυλο μου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό δεν ειναι gps tracker,αυτο ειναι bluetooth.

Αν ο σκυλος σου ειναι σε εμβελεια bluetooth,μαλλον δεν τον εχεις χάσει κιόλας.

εισαι σιγουρος για αυτα που γραφεις?

δες λοιπον το βιντεακι

΄''And if you're far away from your missing item, TrackR's Crowd GPS Network will show you its last location on a map.''

 

https://www.youtube.com/watch?v=LIMe8cvidGg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...